Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja, Wydarzenia-Firma Sony przedstawia linię telewizorów BRAVIA XR na 2022 r., wyposażonych w technologie XR Backlight Master Drive w modelach Mini LED i XR Triluminos Max w nowych modelach OLED

Firma Sony przedstawia linię telewizorów BRAVIA XR na 2022 r., wyposażonych w technologie XR Backlight Master Drive w modelach Mini LED i XR Triluminos Max w nowych modelach OLED

Powiększona oferta nowych paneli z technologiami firmy Sony zapewniającymi maksymalną intensywność wrażeń audiowizualnych

Firma Sony Europe B.V. zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej serii telewizorów BRAVIA XR, w tym Mini LED MASTER Series Z9K (8K) i X95K (4K), OLED 4K MASTER Series A95K, MASTER Series A90K i A80K oraz LED 4K X90K.

Pracujący pod kontrolą procesora Cognitive Processor XR™ system XR Backlight Master Drive precyzyjnie steruje technologicznie najnowszym podświetleniem Mini LED w telewizorach z serii Z9K i X95K, nadając jasności wyjątkowy poziom. Rezultat to niespotykany dotąd zakres dynamiczny, który przekłada się na olśniewające światła, głęboką czerń i piękne, naturalne odcienie pośrednie, a także niemal całkowitą eliminację poświaty wokół najjaśniejszych fragmentów. Procesor Cognitive Processor XR™ steruje również nowym panelem OLED telewizora A95K z technologią XR Triluminos Max, która zapewnia najszerszą paletę barw i wyświetla naturalne, piękne kolory i odcienie. Obraz na ekranie telewizora A95K składa się z milionów niezależnych, samoświecących pikseli, które rozszerzają paletę barw i zapewniają nowe wrażenia.

Dzięki tym innowacjom firma Sony może zapewnić widzom najlepsze i najbardziej poruszające doznania, wiernie oddające intencje twórców. Podczas oglądania filmów ulepszone technologie Acoustic Surface Audio+™ w modelach OLED i Acoustic Multi-Audio™ w modelach LED precyzyjnie dopasowują położenie źródła dźwięku do obrazu na ekranie, zapewniając intensywne wrażenia audiowizualne. W nowej linii telewizorów pojawiły się także funkcje, które pozwalają wzbogacić domową rozrywkę i dostosować ją do indywidualnych wymagań. Opracowany wspólnie z platformą Netflix tryb Netflix Adaptive Calibrated Mode[1] automatycznie dostosowuje przetwarzanie obrazu do jasności otoczenia, dzięki czemu ulubione programy i filmy wyglądają w każdych warunkach dokładnie tak, jak chcieli tego twórcy. Z kolei wprowadzony przez firmę Sony nowy tryb BRAVIA CORE Calibrated Mode automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu do pierwotnej wizji twórców[2]. Te użyteczne funkcje ulepszające obraz działają także podczas gry. Wszystkie telewizory BRAVIA XR z 2022 r. będą oznaczone jako „Idealne do PlayStation®5”[3], co oznacza, że mają dwie specjalne funkcje PlayStation®5 (PS5): Auto HDR Tone Mapping[4] (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR) i Auto Genre Picture Mode[5] (dostosowywanie trybu obrazu do gatunku).

W tym roku firma Sony wprowadza także nowo opracowaną, oryginalną kamerę BRAVIA CAM[6]. Urządzenie to rozpoznaje, gdzie siedzą użytkownicy i odpowiednio dostosowuje obraz i dźwięk. Wprowadza także wiele nowych możliwości, jak sterowanie gestami czy czat wideo.

Rosnący popyt na telewizory z dużym ekranem może oznaczać większe zużycie surowców i energii. Firma Sony jest jednak zaangażowana w ideę zrównoważonego rozwoju, począwszy od fazy projektowania urządzenia aż po efekt końcowy na ekranie. Globalny plan środowiskowy firmy Sony „Droga do zera” służy urzeczywistnieniu wizji zrównoważonego społeczeństwa poprzez osiągnięcie zerowego śladu ekologicznego w całym cyklu życia produktów i działalności biznesowej do roku 2050. Mając na uwadze te cele, w telewizorach z linii na 2022 r. wykorzystano SORPLAS™ — opracowane przez Sony tworzywo sztuczne o wysokiej zawartości surowców wtórnych. Użycie SORPLAS™[7] zwiększa wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu bez uszczerbku dla wzornictwa i trwałości, a zmniejsza zużycie plastiku z surowców pierwotnych nawet o 60%[8], co odpowiada około 140 milionom płyt kompaktowych. Co więcej, moduł BRAVIA CAM firmy Sony rozpoznaje, że widzowie nie siedzą już przed telewizorem, i może przyciemnić ekran w celu oszczędzania energii.

 

 

Najważniejsze cechy telewizorów BRAVIA XR na 2022 r.:

Cognitive Processor XR™: ten rewolucyjny procesor w telewizorach Sony BRAVIA XR™ przenosi obraz i dźwięk na nowy poziom, odtwarzając je w niezwykle realistyczny sposób, zgodnie z działaniem ludzkiego wzroku i słuchu. Obrazy są kompleksowo analizowane i oczyszczane, szczególnie wokół głównego elementu sceny, by zapewnić realistyczną głębię, wyjątkowy kontrast i piękne, żywe kolory.

XR Backlight Master Drive: technologia XR Backlight Master Drive wykorzystuje opracowany przez firmę Sony algorytm lokalnego wygaszania, aby precyzyjnie, indywidualnie sterować tysiącami maleńkich, bardzo gęsto rozmieszczonych diod Mini LED. Technologia ta pracuje pod kontrolą procesora Cognitive Processor XR™. Zapewnia niezwykłą jasność, imponujący zakres dynamiki, głęboką czerń i piękne, naturalne tony pośrednie.

Acoustic Surface Audio+™ / Acoustic Multi-Audio™: te zaawansowane rozwiązania gwarantują dokładne dopasowanie dźwięku do tego, co dzieje się na ekranie, i zapewniają naprawdę intensywne wrażenia audiowizualne.

360 Spatial Sound Personalizer: w połączeniu z telewizorami BRAVIA XR[9] technologia ta zapewnia zoptymalizowany dźwięk przestrzenny z głośników naramiennych, takich jak Sony SRS-NS7, oraz wybranych słuchawek Sony — przy ograniczonym do minimum procesie konfiguracji. Dedykowane aplikacje pozwalają nawet spersonalizować brzmienie filmowego pola akustycznego poprzez analizę kształtu ucha użytkownika.

Acoustic Center Sync: w celu zapewnienia lepszych doznań dźwiękowych funkcja ta optymalizuje dźwięk emitowany przez telewizor i soundbar. Wystarczy połączyć telewizor BRAVIA XR z odpowiednim soundbarem Sony, by z ekranu zaczęły dobiegać wyjątkowo czyste i wyraźne dialogi, wokale, dźwięki instrumentów oraz wysokiej jakości dźwięk przestrzenny.
Jeszcze lepsze wrażenia dzięki produktom audio Sony: nowe telewizory BRAVIA XR doskonale współpracują z szeregiem produktów audio Sony, jak zestaw kina domowego HT-A9 czy soundbar HT-A7000. Najnowszym rozwiązaniem w tych modelach jest technologia dźwięku przestrzennego 360 Spatial Sound Mapping[10]. Kalibrując dźwięk do warunków w pomieszczeniu, technologia ta tworzy szereg optymalnie rozmieszczonych pozornych głośników, aby stworzyć szersze, bardziej wciągające, kinowe pole dźwiękowe. W połączeniu z zestawem kina domowego lub soundbarem telewizor BRAVIA XR z funkcją Acoustic Center Sync może pełnić funkcję głośnika centralnego w konfiguracji 360 Spatial Sound Mapping[11]. Umożliwia to dokładne dopasowanie dźwięku do zawartości ekranu.

BRAVIA CAM[12]: ta nowa, przełomowa technologia optymalizuje obraz i dźwięk w taki sposób, że użytkownik zawsze zajmuje najlepsze miejsce przed telewizorem. BRAVIA CAM wprowadza również sterowanie gestami, czat wideo i wiele innych nowych, rozrywkowych funkcji.

Ambient Optimization Pro: połączenie telewizora BRAVIA XR z modułem BRAVIA CAM tworzy zupełnie nowe możliwości. BRAVIA CAM rozpoznaje, w której części pokoju znajduje się widz i jak daleko znajduje się od telewizora, po czym dobiera optymalne ustawienia obrazu i dźwięku.

Google TV: Google TV to ponad 700 000 filmów i programów, telewizja na żywo i inne materiały z różnych aplikacji i subskrypcji w jednym miejscu — są zawsze uporządkowane i gotowe do oglądania. Dzięki indywidualnie dobieranym rekomendacjom użytkownik z łatwością znajdzie coś dla siebie. Może też dodawać zakładki do programów i filmów, umieszczając je na jednej liście rzeczy do obejrzenia. Zawartość tej listy można także uzupełniać z telefonu lub laptopa, używając wyszukiwarki Google.[13]

Pilot Premium: nasz nowy, aluminiowy pilot premium jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Ma zredukowaną ilość przycisków i podświetlenie, dzięki któremu użytkownicy widzą wszystko wyraźnie nawet w ciemności. Koniec z poszukiwaniem pilota wśród poduszek na kanapie.

BRAVIA CORE: BRAVIA CORE to fabrycznie zainstalowana platforma filmowa, która oferuje nabywcom telewizorów BRAVIA XR do 10 filmów i do 24 miesięcy nielimitowanej transmisji strumieniowej. Dzięki technologiom BRAVIA XR, Pure Stream™[14] i IMAX® Enhanced widz zawsze ogląda doskonały obraz uzupełniony wyrazistym dźwiękiem. Po włączeniu trybu BRAVIA CORE Calibrated Mode telewizor automatycznie dobiera optymalne ustawienia obrazu filmowego, by zapewnić wyjątkowe wrażenia kinowe podczas oglądania w domu. Z czasem wybór filmów będzie wzbogacany o nowe tytuły. W 2022 r. usługa BRAVIA CORE będzie dostępna w ponad 75 krajach.

Netflix Adaptive Calibrated Mode: to nowy tryb wyświetlania wykorzystujący czujnik zewnętrznego oświetlenia telewizora Sony BRAVIA XR, aby wygląd obrazu na ekranie odzwierciedlał zamysł twórców niezależnie od panującego oświetlenia. Funkcja ta stanowi owoc ścisłej współpracy firmy Sony z platformą Netflix. Dzięki niej widzowie oglądający treści z serwisu Netflix uzyskują dokładnie oddane kolory, odpowiedni kontrast i wierne odwzorowanie ruchu zarówno w ciemnym, jak i dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Idealne do PlayStation®5: połączenie telewizora BRAVIA XR z konsolą PlayStation®5 zmienia granie w fantastyczne przeżycie. Telewizory BRAVIA XR jako jedyne automatycznie optymalizują ustawienia, by zapewnić najlepszy możliwy obraz z konsoli PlayStation®5 zarówno podczas gry, jak i oglądania filmu. Urzekający obraz i dźwięk przenoszą widza w sam środek akcji. Telewizory obsługują też format 4K / 120 kl./s zdefiniowany w specyfikacji HDMI 2.1. Oznacza to płynny, wyraźny ruch i lepsze warunki do gry.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój: firma Sony angażuje się w ideę zrównoważonego rozwoju począwszy od fazy projektowania aż po końcowy efekt. W tym roku w wybranych modelach zastosowano opracowane przez Sony tworzywo SORPLAS™, pochodzące w 99% z recyklingu tworzyw sztucznych. W rezultacie ilość zużywanego plastiku z surowców pierwotnych spadła nawet o 60%. Około 15% mniejsze jest opakowanie telewizora; znacznie zmalało wykorzystanie farby drukarskiej (około 90%) i plastiku (około 35%).[15] Co więcej, moduł BRAVIA CAM rozpoznaje, że widzowie nie siedzą już przed telewizorem, i może przyciemnić ekran w celu oszczędzania energii.

 

Nowe modele telewizorów Sony i ich najważniejsze cechy

85 Z9K titan sil titan sil edge2edge wm wresized w964

Z9K — telewizory Mini LED 8K MASTER Series 85″ i 75″:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach – wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • System XR Backlight Master Drive precyzyjnie steruje najnowszym technologicznie podświetleniem Mini LED, zapewniając znakomity kontrast, wysoką jasność i głęboką czerń.
 • Technologie XR Triluminos™ Pro i XR Contrast Booster 20 pozwalają połączyć miliardy kolorów z wyjątkowo kontrastową czernią.
 • Technologia X-Anti Reflection osłabia odblaski, które mogłyby przeszkadzać w oglądaniu.
 • Technologia X-Wide Angle™ zapewnia żywe, realistyczne kolory w obrazie oglądanym pod kątem, utrzymując jego jasność.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • Technologia Acoustic Multi-Audio™ uwydatnia kierunkowe źródła dźwięku z wykorzystaniem czterech głośników wysokotonowych w górnej i bocznych częściach ramki ekranu, co w rezultacie zapewnia pełną harmonię między obrazem a dźwiękiem i wyjątkowe filmowe przeżycia.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić perfekcyjne brzmienie.
  BRAVIA CAM[16] i technologia Ambient Optimization Pro[17]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Możliwość sterowania głosowego bez użycia rąk.
 • Pilot Premium.
 • Minimalistyczna stylistyka One Slate z ramką Seamless Edge i duży ekran będący pojedynczą taflą hartowanego szkła znakomicie skupiają uwagę widza na obrazie.
 • Trzy ustawienia podstawy (wąskie, standardowe i do soundbara) pozwalają zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, maksymalnie skupić uwagę widza na obrazie lub podnieść ekran, aby umożliwić zainstalowanie soundbara.

 

65 A95K titan blk slate blk back position style wm wresized w964

A95K — telewizory OLED MASTER Series 65″ i 55″:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • Technologia XR OLED Contrast Pro dostosowuje jasność, wzmacniając rozbłyski światła i pogłębiając czerń w cieniach; nowa technologia XR Triluminos Max maksymalnie rozszerza paletę barw i zapewnia naturalne przejścia tonalne w każdym detalu.
  Nowy panel OLED (QD-OLED) zwiększa intensywność kolorów do 200% w porównaniu ze standardowymi telewizorami.
  Technologia Acoustic Surface Audio+™ wykorzystuje specjalne siłowniki do przekształcenia ekranu w głośnik wielokanałowy, dzięki czemu dźwięk dokładnie pasuje do obrazu. Telewizor jest wyposażony w dwa duże siłowniki i dwa subwoofery.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • BRAVIA CAM[18] i technologia Ambient Optimization Pro[19]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Możliwość sterowania głosowego bez użycia rąk.
 • Pilot Premium
 • Wzornictwo Dual Style oferuje dwa sposoby oglądania — przy „ustawieniu przednim” ekran jest wysunięty do przodu i zapewnia maksymalną intensywność przeżyć, natomiast „ustawienie tylne” pozwala użytkownikom ustawić telewizor przy ścianie, by maksymalnie wtopić go w wystrój wnętrza.

 

65 X95K titan sil titan sil edge2edge front wresized w964

X95K — telewizory Mini LED 4K 85″, 75″ i 65″:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • System XR Backlight Master Drive precyzyjnie steruje najnowszym technologicznie podświetleniem Mini LED, zapewniając znakomity kontrast, wysoką jasność i głęboką czerń.
 • Technologie XR Triluminos Pro i XR Contrast Booster 15 pozwalają połączyć miliardy kolorów z wyjątkowo kontrastową czernią.
 • Technologia X-Anti Reflection osłabia odblaski, które mogłyby przeszkadzać w oglądaniu.
 • Technologia X-Wide Angle™ zapewnia żywe, realistyczne kolory w obrazie oglądanym pod kątem i utrzymuje jego jasność.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • Technologia Acoustic Multi-Audio™ wykorzystuje głośniki wysokotonowe, dzięki którym dźwięki o wysokich częstotliwościach dobiegają dokładnie z miejsca akcji na ekranie. Głośniki te rozmieszczają tony wysokie tak, by zwiększyć realizm dźwięku. Z kolei subwoofery z lewej i prawej strony emitują mocny bas bez względu na to, gdzie stoi telewizor.
  Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
  Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro[20]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Możliwość sterowania głosowego bez użycia rąk.
 • Pilot Premium
 • Minimalistyczna stylistyka One Slate z ramką Seamless Edge i duży ekran będący pojedynczą taflą hartowanego szkła znakomicie skupiają uwagę widza na obrazie.
 • Trzy ustawienia podstawy (wąskie, standardowe i do soundbara) pozwalają zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, maksymalnie skupić uwagę widza na obrazie lub podnieść ekran, aby umożliwić zainstalowanie soundbara.

 

48 A90K titan blk titan blk center front wresized w964

A90K — telewizory OLED MASTER Series 48″ i 42″:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • Funkcja XR OLED Contrast Pro dostosowuje jasność do uzyskania najbardziej intensywnych świateł i głębokiej czerni w cieniach, a technologia XR Triluminos Pro reprodukuje szerszą paletę i subtelne odcienie barw — jak w świecie realnym.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • Technologia Acoustic Surface Audio+™ wykorzystuje specjalne siłowniki do przekształcenia ekranu w głośnik wielokanałowy, dzięki czemu dźwięk dokładnie pasuje do obrazu. Telewizor jest wyposażony w dwa duże siłowniki i dwa subwoofery.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
 • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro[21]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Możliwość sterowania głosowego bez użycia rąk.
 • Pilot Premium
 • Minimalistyczne wzornictwo One Slate z ramką Seamless Edge nadaje ekranowi elegancką formę jednolitej tafli szkła i skupia uwagę widza na ekranie.
 • Dwa ustawienia uniwersalnej podstawy (standardowe i do soundbara) pozwalają wyeliminować elementy rozpraszające uwagę lub podnieść ekran w celu stworzenia miejsca na soundbar. Dzięki regulowanej podstawie z aluminiową płytą środkową użytkownicy mogą postawić telewizor i soundbar na biurku i używać go jako monitora do gier.

 

65 A80K titan blk titan blk outsidel front wresized w964

A80K — telewizory OLED 77″, 65″ i 55″:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • Funkcja XR OLED Contrast Pro dostosowuje jasność do uzyskania najbardziej intensywnych świateł i głębokiej czerni w cieniach, a technologia XR Triluminos Pro reprodukuje szerszą paletę i subtelne odcienie barw — jak w świecie realnym.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • Technologia Acoustic Surface Audio+™ wykorzystuje specjalne siłowniki do przekształcenia ekranu w głośnik wielokanałowy, dzięki czemu dźwięk dokładnie pasuje do obrazu. Telewizor jest wyposażony w trzy siłowniki i dwa subwoofery. Dwa siłowniki służą do wytwarzania tonów wysokich i wzmacniają umiejscowienie dźwięku oraz efekt przestrzenny.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
 • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro[22]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Standardowy pilot charakteryzuje się prostotą, łatwością obsługi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości.
 • Minimalistyczne wzornictwo One Slate z jedną płaszczyzną metalu nadaje ekranowi elegancką formę jednolitej tafli szkła i skupia uwagę widza.
 • Trzy ustawienia podstawy (wąskie, standardowe i do soundbara) pozwalają zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, maksymalnie skupić uwagę widza na obrazie lub podnieść ekran, aby umożliwić instalację soundbara.

 

65 X90K blk dark sil 1slate front wresized w964

X90K — telewizory LED 4K 85″, 75″, 65″ i 55″:

 • Procesor Cognitive Processor XR wykorzystuje wiedzę o ludzkich zmysłach wzroku i słuchu, by całkowicie wciągnąć widzów w oglądanie ulubionych treści.
 • Połączenie precyzji panelu Full Array LED z technologiami XR Triluminos Pro i XR Contrast Booster 10 zapewnia bardziej realistyczne obrazy z głębszą czernią, żywą jasnością i szerszym zakresem barw.
 • Tryb BRAVIA CORE Calibrated mode
 • Technologia Acoustic Multi-Audio™ wykorzystuje dwa głośniki wysokotonowe, dzięki którym dźwięk podąża za akcją na ekranie, zapewniając intensywne przeżycia. Niezależne, osobno sterowane wzmacniacze dokładnie rozmieszczają dźwięki o wysokiej częstotliwości, zwiększając ciśnienie akustyczne i realizm brzmienia.
 • Technologia Acoustic Center Sync optymalizuje dźwięk z telewizora i soundbara, aby zapewnić najlepsze brzmienie.
 • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization Pro[23]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Standardowy pilot charakteryzujący się prostotą, łatwością obsługi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości.
 • Minimalistyczne wzornictwo One Slate w formie jednej płaszczyzny metalu maksymalnie powiększa optycznie ekran i zwęża ramkę, dzięki czemu uwaga widza skupia się na tym, co najważniejsze: obrazie.
 • Trzy ustawienia podstawy (wąskie, standardowe i do soundbara) pozwalają zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, maksymalnie skupić uwagę widza na obrazie lub podnieść ekran, aby umożliwić instalację soundbara.

 

Снимок экрана 2022 01 07 в 00.15.18

X85K — telewizory LED 4K 85″, 75″, 65″, 55″, 50″ i 43″:

 • Procesor 4K HDR Processor X1™ z technologią Object-based HDR remaster zapewnia większą głębię, lepsze faktury i naturalne barwy.
 • Technologia 4K X-Reality™ PRO przetwarza każdy piksel w celu zwiększenia wyrazistości. Zaawansowana redukcja zakłóceń oraz specjalna baza wzorów gwarantują, że w każdej scenie widać mnóstwo realistycznych detali.
 • Panel o natywnej częstotliwości 100 Hz
 • Technologia Triluminos Pro wzbogaca wrażenia towarzyszące oglądaniu, zapewniając szerszą paletę barw i bardziej naturalne kolory i odcienie.
 • Głośniki X-Balanced Speaker wytwarzają mocny dźwięk, który otacza widza ze wszystkich stron.
 • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization[24]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Standardowy pilot charakteryzujący się prostotą, łatwością obsługi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości.
 • Forma jednej płaszczyzny do maksimum powiększa optycznie ekran i zwęża ramkę, dzięki czemu uwaga widza skupia się na najważniejszym: obrazie.
 • Dwa ustawienia podstawy: wąskie[18], pozwalające zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, oraz standardowe, przy którym uwaga widza skupia się przede wszystkim na obrazie.

 

Снимок экрана 2022 01 07 в 00.15.23

X80K — telewizory LED 4K 75″, 65″, 55″, 50″ i 43″:

 • Procesor 4K HDR Processor X1™ z technologią Object-based HDR remaster zapewnia większą głębię, lepsze faktury i naturalne barwy.
 • Technologia 4K X-Reality™ PRO przetwarza każdy piksel w celu zwiększenia wyrazistości. Zaawansowana redukcja zakłóceń oraz specjalna baza wzorów gwarantują, że w każdej scenie widać mnóstwo realistycznych detali.
 • Technologia Triluminos Pro wzbogaca wrażenia towarzyszące oglądaniu, zapewniając szerszą paletę barw i bardziej naturalne kolory i odcienie.
 • Głośniki X-Balanced Speaker wytwarzają mocny dźwięk, który otacza widza ze wszystkich stron.
 • Zgodność z modułem BRAVIA CAM i technologia Ambient Optimization[26]
 • Platforma Google TV zapewniająca szybki dostęp do treści, serwisów i usług.
 • Standardowy pilot charakteryzuje się prostotą, łatwością obsługi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości.
 • Forma jednej płaszczyzny do maksimum powiększa optycznie ekran i zwęża ramkę, dzięki czemu uwaga widza skupia się na najważniejszym: obrazie.
 • Dwa ustawienia podstawy: wąskie[27], pozwalające zmniejszyć ilość zajmowanego miejsca, oraz standardowe, przy którym uwaga widza skupia się przede wszystkim na obrazie.

 

Ceny i dostępność

Informacje o cenach i dostępności w Europie zostaną podane w późniejszym terminie.

 

 

 

 • [1] Wymagana jest subskrypcja w serwisie Netflix. Dostępność 4K Ultra HD zależy od planu abonamentowego Netflix, usługi internetowej, możliwości urządzenia i dostępności treści.
 • [2] Dotyczy klientów, którzy zakupią kwalifikujący się telewizor i zarejestrują się w BRAVIA CORE™ do 23.02.24. Liczba tytułów, kredytów i czas realizacji/oglądania oraz wybór różnią się w zależności od modelu telewizora i mogą ulec zmianie. Wymagane jest członkostwo w programie BRAVIA CORE. Usługi sieciowe, zawartość oraz system operacyjny i oprogramowanie produktu mogą podlegać oddzielnym lub zewnętrznym warunkom i zasadom oraz mogą zostać zmienione, przerwane lub zaprzestane w dowolnym momencie i mogą wymagać opłat, rejestracji i podania informacji o karcie kredytowej.
 • [3] Input lag mierzony za pomocą wejścia HDMI w grach 4K/120fps, który może się różnić w zależności od specyfiki użytkowania. Wymagana jest gra obsługująca 4K/120fps.
 • [4] Auto HDR Tone Mapping – Aktualizacja oprogramowania na konsoli PlayStation®5 i telewizorze(automatyczna lub inicjowana przez użytkownika). Aby aktywować funkcję należy ją włączyć podczas pierwszego parowania telewizora i PS5 lub odłączyć telewizor i PS5, przeprowadzić reset fabryczny i włączyć funkcję podczas wstępnej konfiguracji. Funkcja jest obsługiwana tylko gdy PS5 i TV są połączone bezpośrednio. Dotyczy wszystkich modeli BRAVIA XR oraz X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.
 • [5] Tryb Auto Genre Picture – Aktualizacja oprogramowania w konsoli PlayStation®5 i telewizorze (automatyczna lub inicjowana przez użytkownika). Funkcja działa, gdy tryb automatycznego obrazu w telewizorze jest ustawiony na ON i jest obsługiwana tylko, gdy PS5 i telewizor są podłączone bezpośrednio. Stosowane modele: Dotyczy wszystkich modeli BRAVIA XR oraz X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.
 • [6] Funkcje modułu BRAVIA CAM (z wyjątkiem czatu wideo) wymagają aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
 • [7] Użycie tworzywa SORPLAS™ do produkcji części zależy od okresu produkcji.
 • [8] W porównaniu z modelami z 2018 r. Wskaźnik 60% dotyczy tylko pewnych modeli w pewnych regionach.
 • [9] Do połączenia z telewizorem BRAVIA XR wymagany jest nadajnik bezprzewodowy WLA-NS7. Jest on dołączany do głośnika SRS-NS7, nie należy natomiast do wyposażenia słuchawek Sony.
 • [10] Aktualizacja oprogramowania wprowadzająca technologię 360 Spatial Sound Mapping w soundbarach HT-A7000 i HT-A5000 będzie dostępna wiosną 2022 r.
 • [11] W przypadku soundbarów HT-A7000 i HT-A5000 wymagane są dodatkowe bezprzewodowe tylne głośniki (sprzedawane oddzielnie). Dostępność dodatkowych tylnych głośników zależy od kraju/regionu.
 • [12] Funkcje modułu BRAVIA CAM (z wyjątkiem czatu wideo) wymagają aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
 • [13] Użytkownik musi zaakceptować Warunki korzystania z usługi Google, Warunki korzystania z usługi Play i Politykę prywatności. Użytkownik musi połączyć się z kontem Google, aby korzystać z niektórych funkcji, w tym głosu, aby aktywować połączone aplikacje oraz zainstalować określone aplikacje i oprogramowanie operacyjne podczas konfiguracji. Brak połączenia się z kontem Google umożliwia korzystanie tylko z podstawowych funkcji telewizora i niektórych aplikacji. Łączność bezprzewodowa wymaga sieci domowej 802.11 (zalecane 802.11n). Usługi sieciowe, zawartość, system operacyjny i oprogramowanie tego produktu mogą podlegać odrębnym lub innym warunkom i mogą zostać zmienione, przerwane lub wycofane w dowolnym momencie oraz mogą wymagać opłat, rejestracji i podania informacji o karcie kredytowej. Aplikacje muszą być zgodne z telewizorem. Dostępność aplikacji zależy od regionu i urządzenia. Google TV to nazwa oprogramowania i znak towarowy firmy Google LLC. Google jest znakiem towarowym firmy Google LLC.
 • [14] Użytkownik musi skonfigurować szerokopasmowe środowisko sieciowe. Domyślnie ustawienie Pure Stream jest WYŁĄCZONE i należy je WŁĄCZYĆ w ustawieniach telewizora. BRAVIA CORE umożliwia przesyłanie strumieniowe od 30 Mb/s do 80 Mb/s w przypadku Pure Stream. Aby uzyskać dostęp do Pure Stream z prędkością 30 Mb/s, użytkownik musi mieć minimalną prędkość Internetu 43 Mb/s przez Wi-Fi. Aby uzyskać dostęp do najwyższej jakości Pure Stream użytkownik musi mieć minimalną prędkość Internetu 115Mbps przez Wi-Fi. Z zastrzeżeniem ograniczeń operatora sieci w zakresie strumieniowego przesyłania wideo, BRAVIA CORE automatycznie wybiera najlepszą szybkość transmisji bitów z funkcją adaptacyjnego przesyłania strumieniowego w oparciu o dostępną prędkość Internetu.
 • [15] Zmniejszenie zużycia plastiku i wielkości opakowań w stosunku do 2018 r. Zmniejszenie zużycia farby drukarskiej w stosunku do 2021 r.
 • [16] Funkcje modułu BRAVIA CAM (z wyjątkiem czatu wideo) wymagają aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
 • [17] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
 • [18] Funkcje modułu BRAVIA CAM (z wyjątkiem czatu wideo) wymagają aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
 • [19] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania.
 • [20] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymagany jest moduł BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie).
 • [21] Funkcja wymaga aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymagany jest moduł BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie).
 • [22] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymagany jest moduł BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie).
 • [23] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymagany jest moduł BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie).
 • [24] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymagany jest moduł BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie).
 • [25] Tylko w modelach z ekranem od 55″ wzwyż.
 • [26] Funkcja wymaga przyszłej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Wymagany jest moduł BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie).
 • [27] Tylko w modelach z ekranem od 55″ wzwyż.


Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.