Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt-Sony wprowadza głośnik naramienny SRS-NS7 — osobiste kino do noszenia na sobie

Sony wprowadza głośnik naramienny SRS-NS7 — osobiste kino do noszenia na sobie

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie nowego, bezprzewodowego głośnika naramiennego SRS-NS7, zapewniającego osobisty, kinowy dźwięk. Będzie on dostarczany wraz z nowym nadajnikiem bezprzewodowym WLA‑NS7, pozwalającym uzyskać identyczny dźwięk także użytkownikom wybranych słuchawek Sony.

  • Unikatowa technologia Sony 360 Spatial Sound Personalizer pozwalająca wytworzyć filmowy dźwięk przestrzenny
  • Dolby Atmos® z głośnika SRS-NS7, dostarczanego nadajnika bezprzewodowego i telewizora BRAVIA XR™[1]
  • Przetworniki głośnikowe X-Balanced Speaker Unit i membrany bierne zapewniające kryształowo czyste brzmienie i mocny dźwięk
  • Wygoda i elastyczne dopasowanie
  • Do 12 godzin pracy na akumulatorze — nieprzerwana rozrywka

 

Pełnia wrażeń podczas oglądania filmów i słuchania muzyki

SRS-NS7 to pierwszy na świecie głośnik naramienny, który w połączeniu z telewizorem Sony BRAVIA XR jest zgodny z Dolby Atmos®. Urządzenie odtwarza unikatowy dźwięk przestrzenny 360, a w połączeniu z aplikacją 360 Spatial Sound Personalizer optymalizuje warunki oglądania filmów.

Głośnik SRS-NS7 współpracuje z dostarczanym w zestawie nadajnikiem bezprzewodowym i telewizorami BRAVIA XR, by otoczyć użytkownika zoptymalizowanym zestawem wirtualnych głośników Dolby Atmos® i stworzyć wrażenie uczestnictwa w akcji. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy podłączyć nadajnik do telewizora przewodem optycznym i USB, a następnie sparować głośnik SRS-NS7 z nadajnikiem przez Bluetooth®.

Pełną personalizację dźwięku umożliwia aplikacja 360 Spatial Sound Personalizer. Pozwala ona sfotografować uszy słuchacza, przeanalizować ich kształt i na tej podstawie zoptymalizować dźwięk z głośnika SRS-NS7.

Funkcjonalność głośnika SRS-NS7 nie ogranicza się do odtwarzania dźwięku Dolby Atmos® z telewizora. Po podłączeniu smartfona można odtwarzać muzykę w formacie 360 Reality Audio — i wczuć się w klimat dużego wydarzenia muzycznego. Nagrania w tym formacie są dostępne we współpracujących serwisach muzycznych, takich jak Deezer, nugs.net i TIDAL. Aby całkowicie otoczyć się dźwiękami, wystarczy połączyć głośnik ze smartfonem.

Głośnik SRS-NS7 współpracuje nie tylko z telewizorami BRAVIA XR, lecz także laptopami, tabletami i smartfonami. Pełni wówczas funkcję osobistego, bezprzewodowego głośnika naramiennego i wzbogaca rozrywkę dwukanałowym dźwiękiem stereo.

 

SRS NS7 ProductFocus Large wresized w964

 

Poruszający dźwięk, który dobiega ze wszystkich stron

Głośnik SRS-NS7 jest oparty na renomowanych technologiach audio Sony. Przetworniki głośnikowe X-Balanced Speaker Unit pozwalają połączyć optymalny rozmiar membrany z kompaktowymi wymiarami obudowy. Zapewniana przez nie kryształowa czystość brzmienia, duże ciśnienie akustyczne i mniejsze zniekształcenia przekładają się na bogatszy, głębszy dźwięk w najlepszym osobistym kinie oraz czystość muzyki i wokali. Skierowane w górę głośniki emitują dźwięk dokładnie w stronę słuchacza. Pozwala to zanurzyć się w oglądanym filmie lub słuchanej muzyce, nie przeszkadzając innym — nawet o północy. Z kolei membrana bierna wzbogaca niskie częstotliwości, zapewniając czysty bas, mocny rytm i dynamiczne efekty dźwiękowe.

 

Idealna synchronizacja obrazu z dźwiękiem

Dostarczany w zestawie nadajnik bezprzewodowy zmniejsza opóźnienie dźwięku z głośnika SRS-NS7 połączonego z telewizorem BRAVIA XR i pomaga w dokładnym dopasowaniu ścieżki dźwiękowej Dolby Atmos® do oglądanego obrazu.

 

Nieprzerwana rozrywka dzięki komfortowi noszenia

Głośnik SRS-NS7 idealnie sprawdzi się podczas całonocnego maratonu filmowego lub serialowego.

Dzięki elastycznej, ergonomicznej konstrukcji głośnik dobrze trzyma się na szyi i pozwala przez wiele godzin wygodnie oglądać filmy, programy telewizyjne i koncerty. Elastyczny pałąk z tyłu umożliwia idealne dopasowanie urządzenia i połączenie rozrywki z maksymalną wygodą.

Użytkownik głośnika SRS-NS7 nie musi obawiać się wyczerpania akumulatora. Wystarcza on nawet na 12 godzin — lub na 5 godzin przy maksymalnej głośności — co pozwoli oglądać nawet najdłuższe filmy i programy telewizyjne. Gdyby zaczęło brakować energii, 10-minutowe ładowanie przez łącze USB Type-C wystarczy do zapewnienia dodatkowych 60 minut odtwarzania.

Głośnik SRS-NS7 nie służy jedynie do odtwarzania muzyki i filmowych ścieżek dźwiękowych — pozwala również wygodnie rozmawiać z wolnymi rękami, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas pracy z domu. Optymalnie umieszczony mikrofon rejestruje i transmituje głos użytkownika w znakomitej jakości, a przetwornik X-Balanced Speaker Unit zapewnia dobrą słyszalność rozmówców. Technologia eliminacji echa przeciwdziała sprzężeniom zwrotnym, dzięki czemu wszyscy uczestnicy słyszą się nawzajem.

Aby zapewnić maksymalną wygodę użycia, głośnik SRS-NS7 obsługuje również połączenia wielopunktowe, co oznacza możliwość połączenia go z dwoma urządzeniami równocześnie, na przykład laptopem i smartfonem. Jeśli zatem użytkownik słucha muzyki ze smartfona, a na laptop zadzwoni kolega z pracy, połączenie można odebrać jednym ruchem — naciskając przycisk odtwarzania/rozmowy z lewej strony głośnika. Po zakończeniu rozmowy głośnik automatycznie wznowi odtwarzanie muzyki.

Stopień ochrony przed wodą IPX4 oznacza możliwość użycia głośnika w każdym miejscu domu. Nie ma więc przeszkód, by oglądać telewizję lub słuchać muzyki podczas zmywania i innych codziennych prac. Otwarta konstrukcja pozwala oddalić się od urządzenia i zachować kontrolę nad tym, co dzieje się wokół.

SRS NS7 FrontTop Large wresized w964

Zaawansowany, ale praktyczny

Powierzchnia głośnika SRS-NS7 jest wykończona przyjemną w dotyku tkaniną, dającą poczucie komfortu i elegancji. Dzięki silikonowemu wykończeniu pałąka na szyję i miękkiej powłoce z tyłu głośnik SRS-NS7 idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu i jest łatwy do wyczyszczenia.

Projektanci głośnika SRS-NS7 zatroszczyli się nie tylko o styl, lecz i naturę. Z plastiku wykonanych jest niespełna 5 procent opakowania, co pokazuje, jak firma Sony stara się ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne.

 

Dźwięk przestrzenny 360 w słuchawkach

Dźwięk przestrzenny 360 będzie można uzyskać także w wybranych słuchawkach Sony połączonych z nadajnikiem bezprzewodowym WLA‑NS7 i telewizorem BRAVIA XR.

Głośnik bezprzewodowy SRS-NS7 oraz nadajnik bezprzewodowy WLA-NS7 będzie można nabyć od listopada 2021 r.Autor |2021-10-05T09:35:35+01:005 października 2021 09:00|Kategorie: Muzyka, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.