Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia-Sony wprowadza „Original Blended Material” — zrównoważone ekologicznie tworzywo papierowe z bambusa, trzciny cukrowej i makulatury pokonsumenckiej

Sony wprowadza „Original Blended Material” — zrównoważone ekologicznie tworzywo papierowe z bambusa, trzciny cukrowej i makulatury pokonsumenckiej

Firmy Sony Group Corporation i Sony Corporation („Sony”) opracowały przyjazne dla środowiska, zrównoważone ekologicznie tworzywo papierowe „Original Blended Material” produkowane z bambusa, włókien trzciny cukrowej i makulatury pokonsumenckiej o wskazanych miejscach pochodzenia.

Original Blended Material to zdatne do recyklingu, trwałe i wytrzymałe tworzywo papierowe o zerowej zawartości plastiku. Firma Sony produkuje z niego opakowania w pełni bezprzewodowych słuchawek z systemem redukcji hałasu WF-1000XM4. Aby wykorzystać różne odcienie tego tworzywa, nie jest ono barwione. Firma Sony zamierza stosować ten materiał do wytwarzania opakowań kolejnych produktów.

 

Bambus

Bambus jest rośliną o krótkim okresie wegetacji, podobnie jak trzcina cukrowa. Selekcja i ścinanie prowadzone są odpowiednio do rzeczywistych potrzeb, co pozwala utrzymać zrównoważony cykl wegetacyjny na porośniętych bambusem terenach górskich i ograniczyć wpływ na środowisko naturalne.

Без названия (1)

  • Plantacje bambusa służącego do produkcji tworzywa Original Blended Material znajdują się w górach regionu Kuejczou w Chinach. Co ważne, uprawiany gatunek różni się od bambusa będącego pożywieniem tamtejszych pand.
  • Trzcina cukrowa
  • Wytłoki trzciny cukrowej są odpadem z produkcji cukru, w większości spalanym w celu wytworzenia energii, z czym wiąże się emisja dwutlenku węgla. W tworzywie Original Blended Material stają się one surowcem odnawialnym. Do produkcji służą tylko wytłoki z trzciny cukrowej uprawianej w promieniu 100 km od miasta Nakhon Sawan w Tajlandii.
  • lMakulatura pokonsumencka
  • Tworzywo Original Blended Material to materiał przyjazny dla środowiska, powstający z makulatury pokonsumenckiej. Makulatura ta pochodzi z rejonu, w którym produkowane są opakowania z tworzywa Original Blended Material. Aby zwiększyć wytrzymałość, makulaturę łączy się z bambusem i włóknem trzciny cukrowej. Makulatura pozwala również uzyskać oryginalny design, ponieważ można wykorzystać jej własny kolor, bez dodawania innych barwników.

Tworzywo Original Blended Material, uzyskane z połączenia bambusa, włókien trzciny cukrowej i makulatury, odznacza się trwałością i wytrzymałością. Zmieniając proporcje surowców, można nadawać mu różne kształty, co zapewnia uniwersalność i szeroki zakres zastosowań. Opakowanie w pełni bezprzewodowych słuchawek z systemem redukcji hałasu WF-1000XM4 jest wykonane wyłącznie z tworzywa Original Blend Material, można więc poddać je recyklingowi w całości, bez sortowania.

Opakowanie tego produktu może być poddane recyklingowi tylko w zakładach realizujących odpowiednie programy recyklingu. Ekologiczny potencjał tego tworzywa wynika również z możliwości wykonywania wytłoczeń w celu nanoszenia napisów bez użycia farby.

 

Снимок экрана 2021 06 09 в 10.11.31

 

Przekazując informację o pochodzeniu tworzywa Original Blended Material, firma Sony pragnie tworzyć okazje do zaprezentowania klientom swoich inicjatyw na rzecz środowiska naturalnego.

Poprzez działania takie jak użycie tworzywa Original Blended Material firma Sony promuje opakowania bez plastiku i dąży do „eliminacji plastiku z opakowań nowo opracowywanych małych produktów”, by osiągnąć średnioterminowe cele ekologiczne „Zielone zarządzanie 2025”.Autor |2021-06-09T10:14:23+01:009 czerwca 2021 11:30|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.