Jesteś tutaj:-, Polecamy, Sony, Telewizja, Top7-Najlepsze telewizory od Sony – MASTER Series na każdą kieszeń

Najlepsze telewizory od Sony – MASTER Series na każdą kieszeń

Artykuł sponsorowany

Telewizory OLED Sony MASTER Series to flagowe produkty słynnego japońskiego producenta. Co sprawia, że ich obraz jest wyjątkowy i czym różnią się od pozostałych telewizorów Sony Bravia oraz rozwiązań innych producentów?

 

Telewizory Sony Bravia – od Full HD do 4K i dalej

Odkąd w 2006 roku na rynku pojawiły się pierwsze telewizory Sony Bravia, technologia znacznie poszła do przodu. Najbardziej oczywiste zmiany to rozdzielczość ekranu oraz sposób wykonania i podświetlania matrycy.

 

Wprowadzenie odbiorników TV marki Sony Bravia pokrywa się z popularyzacją standardu Full HD (1920 x 1080 pikseli), a telewizory miały właśnie zapewnić obraz i dźwięk o najlepszej rozdzielczości (BRAVIA to skrót od angielskiego Best Resolution Audio Visual Integrated Architecture). Misja marki pozostała niezmienna, lecz obecnie najwyższa rozdzielczość w telewizorach to już 4K, a niekiedy nawet 8K.

 

Ta druga to ciągle pieśń przyszłości, bo praktycznie nie ma jeszcze tego typu materiałów, a odbiorniki 8K to pojedyncze, najdroższe modele o gigantycznych ekranach. Telewizor 4K (3840 x 2160 pikseli) to już jednak standard wysokiej rozdzielczości. Z roku na rok coraz więcej jest kanałów TV w tej rozdzielczości, treści 4K są powszechne w VOD i na platformach streamingowych takich jak np. Netflix oraz w grach na nowoczesne konsole.

 

Sony Bravia OLED – najnowocześniejsza technologia matrycy dostępna na rynku

Technologia OLED przyniosła największą rewolucję od czasów wprowadzenia ekranów LCD na początku XXI wieku. Popularne dziś telewizory LED posiadają matryce wykonane w tej samej technologii, co LCD, jednak podświetlone diodami LED zamiast lamp CCFL. Dało to wyższą jasność i jakość obrazu oraz lepsze odwzorowanie kolorów, a kolejne warianty technologii (Edge LED, Full LED, QLED), poprawiały jeszcze te i inne parametry.

 

Zdecydowany skok jakościowy przyniosły jednak telewizory OLED (Modele Sony znajdziesz je m.in. na stronach sklepu Sony Center: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=telewizory_oled). Co takiego oferują?

 

Przede wszystkim wyższą szczegółowość obrazu, niesamowity kontrast i bardzo wierne, wyjątkowo żywe kolory, które niemal nie ulegają zniekształceniom nawet wtedy, gdy ogląda się je pod kątem. Ponadto czerń jest nieskończenie głęboka, czego nie da się uzyskać na odbiornikach z inną matrycą, a czas reakcji pikseli jest bardzo krótki, co potęguje wrażenie dynamiczności obrazu.

 

Jest to możliwe, bo każdy piksel świeci niezależnie, a gdy ma wyświetlać czerń – wyłącza się całkowicie. Poszczególne diody wielkości piksela są zaś wykonane ze związków organicznych nałożonych na specjalne panele (stąd nazwa OLED, czyli Organic LED). Dzięki technologii OLED telewizory Sony mogą też mieć wyjątkowo płaski ekran, którego nie dałoby się uzyskać przy klasycznych LED-ach.

 

Czym są telewizory Sony Bravia MASTER Series?

Sony MASTER Series to najwyższej jakości, flagowe telewizory OLED 4K. Założeniem topowej serii jest maksymalnie realistyczne odwzorowanie tego, co podczas produkcji obrazów widać w studio, dla szerokiej publiczności. Chodzi więc o to, by telewizor dostarczał kinowe wrażenia w domu i maksymalnie oddawał zamierzenia twórcy obrazu.

 

Za precyzyjne sterowanie pikselami, które zapewnia odpowiedni kontrast i oddanie detali, odpowiada nowatorski procesor obrazu X1 Ultimate. Towarzyszy mu wyjątkowo dopracowana technologia dużego zakresu dynamicznego (HDR) sprawiająca, że nawet obszary w głębokich cieniach i świetle słonecznym mają pełną wyrazistość i szczegółowość. Procesor X1 Ultimate nie tylko zwiększa wyrazistość materiałów 4K HDR, lecz także nadaje treściom SD i HD wygląd możliwie zbliżony do standardu 4K HDR.

 

Telewizory 4K OLED Sony MASTER Series to jednak nie tylko znakomity obraz, lecz także dźwięk. Odpowiadają za niego między innymi technologie Acoustic Surface Audio+ i Sound-from-Picture Reality. Dźwięk rozchodzi się z całej powierzchni telewizora i otacza widza, a kwestie dialogowe wydają się dobiegać z konkretnych części ekranu, co tworzy niespotykaną dotąd harmonię między dźwiękiem i obrazem. Z kolei po podłączeniu do kina domowego, telewizor świetnie spełni funkcję głośnika centralnego.

 

Sony MASTER Series są jeszcze bardziej smart

Rzecz jasna Sony Bravia MASTER Series to odbiorniki Smart TV oparte na platformie Android TV. Pozwala to wykorzystywać na telewizorze szereg aplikacji z serwisu Google Play i gwarantuje bezproblemową obsługę funkcji sieciowych. Flagowe serie można też obsługiwać przy użyciu komend głosowych Asystenta Google, są one także kompatybilne z Apple AirPlay 2 i HomeKit. Ponadto nowe telewizory Sony OLED 4K posiadają uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs oraz obsługują materiały IMAX Enhanced.

 

Wisienką na torcie jest zaś tryb Netflix Calibrated Mode, będący owocem współpracy z tą znaną platformą streamingową. Wraz z zastosowanymi przez Sony technologiami tryb ten pozwala zachować najwyższą jakość kolorów, kontrastów i ruchu obrazu. Stworzono go z myślą o odwzorowaniu na odbiorniku studyjnej jakości obrazu, co umożliwia oglądanie treści tak, jak zamierzyli ich twórcy.

 

Design Sony MASTER Series – nowych flagowych telewizorów AG9 OLED 4K od Sony

Na koniec warto wspomnieć o designie najnowszych telewizorów Sony MASTER Series. Odbiorniki cechuje ultraminimalistyczna stylistyka i minimalna głębokość. Ma to szczególne znaczenie, jeśli planuje się zamontować telewizor na ścianie – przylega wówczas do niej jak obraz i znakomicie komponuje się z wnętrzem.

 

W przypadku serii telewizorów AG9 odległość między płaszczyznami ekranu i ściany jest nawet o połowę mniejsza niż w przypadku poprzednich odbiorników Sony MASTER Series. Odpowiedni uchwyt zapewnia przy tym możliwość ustawienia ekranu pod różnymi kątami. Najnowsze flagowe telewizory Sony dostępne są w trzech wielkościach ekranu: 55, 65 i aż 77 cali.Autor |2020-01-12T19:45:56+01:0013 stycznia 2020 07:43|Kategorie: Newsy, Polecamy, Sony, Telewizja, Top7|0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.