Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sony, Tablety-AirPortr – kamery Sony w usłudze transportu bagaży

AirPortr – kamery Sony w usłudze transportu bagaży

Firma AirPortr świadczy nowatorską na rynku europejskim usługę: oferuje pasażerom linii lotniczych bezproblemowy transport bagażu między domem lub firmą a lotniskiem Heathrow, Gatwick bądź City. Usługę można zamówić przez Internet, zapewniając sobie komfort podróżowania bez uciążliwych walizek i toreb. Powierzony bagaż jest przechowywany w wydzielonych strefach AirPortr na każdym z lotnisk. Osoby wylatujące z Londynu liniami British Airways mogą ponadto zlecić odbiór i sprawdzenie bagażu oraz jego dostarczenie na odpowiednią taśmę w porcie docelowym.


Ochrona bagażu przed kradzieżą i naruszeniem

Aby rozpocząć świadczenie usług, AirPortr potrzebował systemu monitoringu spełniającego surowe wymagania linii lotniczych i zapewniającego ochronę przed zniszczeniem, kradzieżą i naruszeniem na wszystkich etapach dostawy. Ze względu na ambicje globalnego rozwoju firma AirPortr oczekiwała od wdrażanego rozwiązania skalowalności oraz możliwości śledzenia bagażu i wykorzystania znaczników czasu.

SNC-EB632R
SNC-EB632R

Jednym ze składników opłacalnego, łatwego w zarządzaniu i gotowego do współpracy z technologiami przyszłości rozwiązania wdrożonego przez AirPortr są różne kamery sieciowe IP Full HD firmy Sony. Wśród wybranych modeli znalazły się stałopozycyjne, odporne na niepogodę kamery SNC-EB632R, nieduże i dyskretne SNC-XM631 oraz minikamery kopułkowe SNC-XM632. Wszystkie te modele wykorzystują zaawansowaną technologię przetwarzania View-DR. Zapewnia ona wyjątkowo wyraźny obraz nawet przy słabym oświetleniu i w warunkach silnego kontrastu spowodowanego odblaskami oraz rejestracją obrazu pod światło w przeszklonych halach lotniska.

SNC-XM631
SNC-XM631

Kamery stanową integralny element pełnego rozwiązania do monitoringu bagażu, które stworzyła firma Texuna Integrated Security Systems. Umożliwia ono operatorom przeglądanie i wyświetlanie obrazu na żywo oraz nagrań za pomocą oprogramowania do zarządzania materiałami wideo.

SNC-XM632
SNC-XM632

Instalacja kamer pozwoliła AirPortr zapewnić najwyższy poziom ochrony we wszystkich trzech miejscach przechowywania bagaży na londyńskich lotniskach. Bagaż, który trafia na lotnisko i je opuszcza, jest poddawany rygorystycznej kontroli bezpieczeństwa, w tym prześwietlaniu promieniami rentgenowskimi. Nagranie z monitoringu z chwili odbioru i dostawy każdego bagażu zawiera informacje o dacie i godzinie. Pozwala to na prześledzenie, gdzie znajdowała się walizka w określonym momencie. W razie jakiegoś incydentu agenci ochrony mogą ocenić sytuację w jakości Full HD i szybko podjąć odpowiednie działania, w razie potrzeby wykorzystując zaawansowane funkcje raportowania i analityki.

O sukcesie usługi AirPortr decydują w dużej mierze kamery. Po pomyślnym rozpoczęciu działalności firma zamierza zbudować zaufanie do swojej marki i zwiększyć swoją konkurencyjność jako innowator w dziedzinie techniki. Plany obejmują powielenie modelu działalności w portach lotniczych na całym świecie oraz rozszerzenie bazowej oferty transportu bagażu o dodatkowe usługi.


Bardzo poważnie podchodzimy do wszystkich kwestii związanych z bezpieczeństwem i niczego nie pozostawiamy przypadkowi
— mówi Danielle Sharp, dyrektor ds. bezpieczeństwa i zgodności z przepisami w AirPortr. — Monitoring Sony daje naszym klientom pewność, że ich rzeczy trafiły we właściwe ręce.

źródło: Sony

Kan

Autor |2016-12-15T08:06:54+01:0015 grudnia 2016 08:06|Kategorie: Gadżety, Newsy, Rynek, Sony, Tablety|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.