Jesteś tutaj:-, Rynek, Sony-Sony zamierza produkować drony

Sony zamierza produkować drony

Wygląda na to, że wkrótce do oferty Sony dołączy nowa kategoria urządzeń. Japoński producent ogłosił współpracę z ZNP, firmą mającą doświadczenie w robotyce i rozwoju technologii do autonomicznych samochodów, która ma mu pomóc w produkcji profesjonalnych dronów.


Drony od Sony mają należeć do kategorii profesjonalnych urządzeń, przeznaczonych dla klientów biznesowych. Za automatykę oraz robotykę urządzeń ma odpowiadać firma ZMP, z kolei Sony zadba o stronę foto/wideo oraz telekomunikacyjną. Biorąc pod uwagę, że Sony jest jednym z najlepszych producentów matryc do aparatów, efekty tej współpracy mogą być naprawdę dobre.

Obie firmy powołały do istnienia spółkę o nazwie Aerosense, w której mają po połowie udziałów, a która zajmie się produkcją dronów. Obecnie światowym liderem sprzedaży tych urządzeń jest chińskie DJI, stojące za marką Phantom.

Źródło: Android Authority

SewixAutor |2015-07-23T05:35:02+02:0023 lipca 2015 05:35|Kategorie: Newsy, Rynek, Sony|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. LesH 23 lipca 2015 w 10:41 - Odpowiedz

    Drony – bardzo przydatne sprzęty, ale ich zakup i używanie powinno się obligatoryjnie objąć pozwoleniami i rejestracją, gdyż używane nieumiejętnie lub w złych zamiarach mogą być zagrożeniem zdrowia i życia. Oczywiście nie mam na myśli małych zabaweczek o zasięgu kilkunastu metrów, chociaż i tym można kogoś okaleczyć, np. utratą oka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.