Jesteś tutaj:-, Newsy, Sony, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony-Sony Xperia Z1: wodoodporny smartfon z rozwiązaniami fotograficznymi (wideo)

Sony Xperia Z1: wodoodporny smartfon z rozwiązaniami fotograficznymi (wideo)

Sony Xperia Z1 – to wodoodporny smartfon klasy premium, który łączy wszystko, co najlepsze w technologii i rozrywce Sony. Wbudowany aparat gwarantuje unikatowe wrażenia i możliwości. Całość wzbogaca gama produktów towarzyszących. Xperia Z1 będzie dostępna globalnie od września 2013 roku.


 • Łączy wszystko, co najlepsze w technologii Sony w smukłym, wodoodpornym i pięknie zaprojektowanym smartfonie z systemem operacyjnym Android.
 • Działanie prawdziwego aparatu kompaktowego przez połączenie nagradzanej soczewki G Lens Sony, dużej matrycy CMOS typu 1/2.3 o rozdzielczości 20,7MP z technologią Exmor RS for mobile oraz procesora obrazu BIONZ for Mobile.
 • Innowacyjny zestaw aplikacji Xperia Camera Applications, który dostarcza wyjątkowych wrażeń i daje możliwość udostępniania obrazu z kamery na żywo poprzez portal społecznościowy Facebook.
 • Full HD TRILUMINOS, wyposażony w silnik X-Reality, zapewniający użytkownikowi najlepszą rozrywkę na dużym ekranie
 • Pierwszorzędna, ekskluzywna oferta rozrywki od Sony Entertainment Network
 • Bezkonkurencyjny ekosystem akcesoriów i produktów towarzyszących

Xperia Z1 reprezentuje znaczący krok dla Sony w naszych nieustannych staraniach, by dostarczyć klientom niezapomnianych przeżyć – powiedział Kunimasa Suzuki, Prezes i CEO, Sony Mobile Communications. –Nie tylko poprzez wdrożenie potęgi Sony do smartfonów i przez bliską współpracę z naszymi partnerami, ale także poprzez wyznaczanie nowych standardów dla czołowych smartfonów na świecie.


Elegancka, pięciocalowa Xperia Z1 to najnowsze dzieło z mistrzowskiej serii produktów Xperia Z wytwarzanych przez Sony. Wprowadza sprawdzone światowej klasy technologie Sony do smartfonów, jak nigdy wcześniej włączając kompleksową wiedzę ekspercką naszej marki w obszarze fotografii.


Xperia Z1 ma wbudowany, wielokrotnie nagradzany obiektyw G Lens Sony z szerokim na 27 mm kątem widzenia obrazu i jasną, zachwycającą fotografików przesłoną F2.0. Smartfon wyposażono w przygotowaną specjalnie na potrzeby tego modelu dużą matrycę CMOS typu 1/2.3, z technologią Exmor RS for Mobile i rozdzielczością 20,7 megapikseli, a także w procesor obrazu BIONZ for Mobile. Połączenie tych technologii w smukłym wodoodpornym smartfonie daje jakość i niezawodność na poziomie kompaktowych aparatów cyfrowych.

Niezależne testy potwierdziły, że Xperia Z1 zapewnia najlepszą jakość fotografii spośród wszystkich czołowych smartfonów.* To oznacza, że Xperia Z1 potrafi uchwycić piękne, ostre i jasne obrazy nawet w warunkach gorszego oświetlenia. Wysoka szybkość migawki i potrójny zoom „clear image” zapobiegają rozmazywaniu ujęć, pozwalając jednocześnie wykonywać zdjęcia z dużej odległości.

Wykorzystując innowacyjny zestaw aplikacji Xperia Camera Applikactions, Xperia Z1 wznosi tradycyjny sposób korzystania z aparatu fotograficznego na najwyższy poziom, zapewniając użytkownikom całkowicie nowe wrażenia.

W momencie wprowadzenia produktu do sprzedaży dostępne będą następujące aplikacje:

 • SOCIAL LIVE. Cenne, najpiękniejsze chwile na żywo – na Facebooku!
  Transmisja live przy użyciu Sony Xperia Z1 to jedna z najbardziej przebojowych innowacji 2013 roku. aplikacja pozwala użytkownikowi prowadzić własny live streaming z wykorzystaniem osobistego profilu na portalu Facebook wraz z jednoczesną publikacją komentarzy jego znajomych. Z Xperią Z1 nie tylko możesz nakręcić i zmontować film, by pokazać go znajomym na własnej stronie. Teraz możesz być absolutnie live! Logujesz się, włączasz aparat i mówisz: – Rozpoczynamy transmisję na żywo.
  Zapytany przez nas Łukasz Jakóbiak, autor jednego z najbardziej popularnych programów polskiej części serwisu YouTube, „20m2 Łukasza”, mówi o tej funkcjonalności krótko: – To jest socialmediowa rewolucja…
 • INFO-EYE. Fotografujesz i wiesz wszystko.
  Innowacyjna funkcja wyszukiwania wizualnego, która dostarcza odpowiednich informacji na temat atrakcji turystycznych lub przedmiotów – choćby takich jak książka czy butelka wina – po uchwyceniu ich w obiektywie aparatu. Wystarczy, że skierujesz swój aparat w stronę obiektu, zrobisz mu zdjęcie i w ułamku sekundy przeczytasz na jego temat wszelkie dostępne w sieci informacje.
 • TIMESHIFT BURST. Koniec z nieudanymi fotografiami.
  Bezbłędne zdjęcia za każdym razem. Xperia Z1 robi 61 zdjęć w 2 sekundy w następującej sekwencji: jedną sekundę PRZED i jedną sekundę PO naciśnięciu migawki. Wyobraź sobie skok do wody, z wysokiej trampoliny. Dzięki nowej funkcji przejrzysz obrazy klatka po klatce, by znaleźć to najlepsze, wyjątkowe ujęcie, w którym dłonie przecinają lustro wody.
 • EFEKT AR. Dodatkowa animacja nakładana na obraz z aparatu.
  Wybór animacji z możliwością ich personalizowania, który pozwala tworzyć obrazy za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości SmartAR od Sony. Wyobraź sobie siebie w świecie dinozaurów.

Nasze najlepsze doświadczenia technologiczne wsparliśmy przez prężny ekosystem sprawdzonych i świetnie zapowiadających się partnerów, którzy pracują nad tworzeniem aplikacji dla aparatu Xperia. Dużo więcej aplikacji będzie dostępnych po premierze, w sklepie z rekomendacjami Sony Select.


Xperia Z1 posiada też wszystkie cechy, których klienci spodziewają się po smartfonie Sony. Jej zachwycający wygląd łączy uznany design OmniBalance od Sony z najlepszymi materiałami i precyzyjną inżynierią w wytwornie smukłym, odpornym na wodę i kurz smartfonie (IP55 & IP58). Solidna, jednoczęściowa obudowa aluminiowa ze szkłem hartowanym z przodu i z tyłu zapewnia szlachetny wygląd i wyjątkową trwałość. Tworzy spójną całość, perfekcyjną dla oka.

Xperia Z1 wykorzystuje w pełni zintegrowany czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem CPU na poziomie 2.2 GHz oraz dostępem do sieci LTE 4G, co pozwala zapewnić wysokiej jakości rozrywkę, wspaniałą prędkość oraz jedną z najbardziej wydajnych na rynku baterii. Procesor Qualcomm Snapdragon 800 wykorzystuje najnowszy procesor graficzny oraz podwójny procesor obrazu (ISP), gwarantując wspaniałą jakość grafiki, gier 3D i filmów. Xperię Z1 wyposażono także w baterię 3000 mAh. Tryb baterii STAMINA od Sony automatycznie wyłącza niewykorzystywane funkcje, aby zaoszczędzić energię, i włącza je ponownie, gdy znów niezbędna jest pełna moc.

Aplikacje WALKMAN i FILMY w Xperia Z1 i zapewniają dostęp do ponad 22 milionów utworów (poprzez Music Unlimited) oraz do 150 tysięcy filmów i seriali, z wykorzystaniem zasobów Video Unlimited (Sony Entertainment Network).

Dzięki użyciu technologii stosowanej w telewizorach Sony BRAVIA, w Xperii Z1 wykorzystujemy unikatowy wyświetlacz Sony TRILUMINOS for Mobile, tworząc szerszą paletę bogatych, naturalnych kolorów i zapewniając niezwykłe przeżycia jakościowe w trakcie oglądania. Technologia X-Reality gwarantuje superrozdzielczość, a jednocześnie analizuje każdy obraz i daje mu optymalną jakość oraz niezwykłą ostrość. Xperia Z1 wykorzystuje również wiedzę Sony w dziedzinie audio, oferując funkcję ClearAudio+ która automatycznie optymalizuje parametry dźwiękowe bez potrzeby dokonywania ustawień indywidualnych.

Xperia Z1 dostępna jest razem z niezwykłą ofertą rozrywki, która zawiera pięć świetnych filmów oraz ekskluzywny dostęp do cyfrowej wersji letniego hitu kinowego „Elizjum”, dwa darmowe miesiące próbne w serwisie Sony Music Unlimited i jeszcze więcej.

Sony Xperia Z1 zawiera ponadto nową aplikację TrackIDTM TV, która wzbogaca Twoje przeżycia w czasie oglądania telewizji. Pozwala użytkownikom wyszukiwać, udostępniać i zgłębiać informacje z emitowanych programów telewizyjnych, takie jak: obsada, biografie, filmografie oraz związane z programem wiadomości z Tweetera.

Xperia Z1 wspierana jest przez ekosystem innowacyjnych produktów towarzyszących i akcesoriów. Wszystkie obsługują funkcję One-touch Sony z technologią NFC, a ich liczba do końca bieżącego roku wynosić będzie około 100 i będą to: kolejne telewizory, słuchawki, głośniki audio, tablety.

Produkty towarzyszące wzbogacające możliwości aparatu:

 • QX10/QX100: szybko działający aparat w obiektywie zaprojektowany do montowania na smartfonach i kontrolowany przez ekran smartfonu – doskonały partner dla Z1.(www.sony.co.uk/smartlens)
 • Smart Imaging Stand IPT-DS10M: inteligentny statyw, który pomaga Xperii Z1 rozpoznać uśmiech i uchwycić specjalne chwile bez potrzeby trzymania smartfonu w dłoni.
 • Smartphone Tripod SPA-MK20M: doskonały statyw do zapewnienia jak największej stabilności podczas robienia zdjęć i kręcenia filmów.
  Wiele innych produktów towarzyszących i akcesoriów, które wzbogacą możliwości smartfonu:
 • SmartWatch 2 – używaj jako drugiego ekranu Xperii Z1. Czytaj wiadomości, odbieraj telefony, miej łatwy dostęp do powiadomień – wszystko z Twojego nadgarstka. Zwolnij migawkę Xperii Z1. Ściągnij inne aplikacje, by ulepszyć korzystanie z Xperii Z1. Sony blisko współpracuje z deweloperami, by stworzyć jeszcze bardziej zoptymalizowane aplikacje!
 • SBH52 Smart Bluetooth Handset – wodoodporne bezprzewodowe akcesorium audio, które pozwala rozmawiać bez wyjmowania smartfonu z kieszeni lub torebki.
 • Słuchawki MDR-10BT NFC i głośniki bezprzewodowe SRS-BTS50 – nowe, wysokiej jakości słuchawki i głośniki bezprzewodowe, wyposażone w NFC.
 • SmartTags NT3 – spersonalizujesz swoje tagi i udostępnisz je przyjaciołom poprzez NFC.
 • Nieustannie ulepszaj własne możliwości muzyczne przez Bluetooth Music Receiver BM10 – bezprzewodowo odtwarzaj muzykę i audio z Xperii Z1 na swoim domowym systemie Hi-Fi
 • Miracast Wireless Display IM10 – kopiuj obraz z ekranu swojego smartfonu na telewizor HD lub rzutnik.

XPERIA Z1: KLUCZOWE WŁAŚCIWOŚCI

 • Obiektyw Sony G Lens: przysłona o jasności f2.0, szeroki kąt widzenia 27mm oraz potrójny zoom zapewniający wyrazisty obraz.
 • BIONZ for Mobile: procesor przetwarzający obraz za pomocą algorytmu z czołowych kompaktowych aparatów cyfrowych Sony. Dzięki niemu zdjęcia zawierają mniej szumu, ostrość automatyczna ustawia się szybciej i zapewniony jest stabilny obraz podczas kręcenia filmów, zapobiegając rozmazywaniu się ujęć.
 • Matryca (przetwornik obrazu) CMOS z Exmor RS for mobile, typu 1/2.3 o rozmiarze 20,7MP: matryca o wysokiej wrażliwości pozwalająca uchwycić dużą liczbę szczegółów osiągając ostre, wyraziste zdjęcia, nawet w słabszych warunkach oświetleniowych.
 • Odporny na kurz i wodę (IP55 & IP58) z uznanym designem OmniBalance, wyróżniającym się trwałym szkłem hartowanym i solidną, jednoczęściową oprawą aluminiową.
 • Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon™ 800 o prędkości 2.2 Ghz, bateria 3000 mAh, 4G LTE
 • Aplikacje dla Aparatu Xperia, takie jak Social Live, która umożliwia transmisję wideo na żywo na Facebooku. Więcej aplikacji będzie dostępnych do pobrania z Sony Select.

 Dostępny w kolorze czarnym, białym i fioletowym
 Dostępny globalnie od września 2013

źródło: Sony

Kan

Autor |2013-09-05T18:16:03+02:005 września 2013 18:16|Kategorie: Android, Newsy, Sony, Sprzęt, Targi i konferencje, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.