Jesteś tutaj:-, Gadżety, Inne, Newsy, Sony, Sprzęt sieciowy-Przenośny serwer bezprzewodowy WG-C20

Przenośny serwer bezprzewodowy WG-C20

Z myślą o użytkownikach, którzy pragną wygodnie i bezpiecznie prezentować i współużytkować swoje pliki i treści, firma Sony stworzyła nowy przenośny serwer bezprzewodowy WG-C20.

WG-C20
WG-C20

Następca modelu WG-C10 mierzy 144 x 71 x 9 mm. Choć jego wygląd nawiązuje do najnowszego smartfona Xperia, urządzenie doskonale współpracuje także z innymi telefonami i tabletami, a w porównaniu z poprzednikiem pozwala pełniej zarządzać kolekcją treści w domu i poza nim.

Po włożeniu karty SD serwer WG-C20 umożliwia przeglądanie, prezentowanie i współużytkowanie fotografii, filmów, utworów MP3, a nawet dokumentów biurowych i innych plików. Wbudowany port USB zapewnia współpracę z innymi urządzeniami, takimi jak pamięci flash, aparaty cyfrowe czy przenośne twarde dyski.

WG-C20 jest pierwszym przenośnym serwerem bezprzewodowym Sony z technologią NFC. To dobra wiadomość dla posiadaczy telefonów Xperia i innych urządzeń przenośnych z technologią NFC: technologia ta umożliwia bowiem automatyczne „wybudzenie” serwera i nawiązanie połączenia Wi-Fi po prostym przyłożeniu smartfona — bez szukania kabli ani wpisywania kodów. Podłączony w ten sposób serwer może następnie służyć do strumieniowego przesyłania zdjęć, ujęć filmowych i innych materiałów.

Dzięki zgodności z technologią DLNA model WG-C20 sprawdzi się także w roli prostego domowego serwera multimediów. Pozwoli między innymi na strumieniową transmisję przechowywanych filmów, fotografii i utworów muzycznych do telewizora, zestawu muzycznego, komputera, tabletu oraz każdego innego urządzenia klienckiego DLNA — oczywiście bez żadnych przewodów. Zapewni również dostęp do danych na podłączonym do portu USB zewnętrznym twardym dysku.

Serwer WG-C20 to także atrakcyjna propozycja dla użytkowników aparatów cyfrowych: po przełożeniu karty pamięci z wykonanymi zdjęciami będzie je można bezprzewodowo przeglądać na smartfonie lub tablecie, a nawet przesyłać do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Kolejnym zastosowaniem serwera WG-C20 jest bezprzewodowe współużytkowanie plików w miejscach, w których nie można skorzystać z hotspotu sieci bezprzewodowej. Po włożeniu karty pamięci lub podłączeniu napędu USB urządzenie zapewni dostęp do zdjęć, dokumentów i prezentacji maksymalnie ośmiu użytkownikom smartfonów, tabletów bądź komputerów, co bywa bardzo przydatne na spotkaniach oraz w podróży. Projektanci urządzenia nie zapomnieli o bezpieczeństwie danych: dzięki funkcji kontroli dostępu pliki we współdzielonym folderze będą dostępne tylko dla znajomych lub współpracowników. W celu dodatkowej ochrony można zdefiniować hasło, które będzie warunkowało dostęp do danych na serwerze z innych urządzeń.

Połączenie serwera w trybie P2P ze smartfonem, tabletem lub komputerem zagwarantuje także dostęp do Internetu: dzięki funkcji mostka serwer może bowiem wykorzystać i udostępnić połączenie z Internetem nawiązane przez telefon lub inne urządzenie mobilne.

Wydajny wewnętrzny akumulator pełni dodatkowo rolę przenośnej ładowarki USB, z której można podładować smartfon, Google Play Store, z którego można ją pobrać i zainstalować. Aplikacja File Manager na urządzenia z systemem Android pojawi się w listopadzie 2013 r.

Nowy przenośny serwer bezprzewodowy WG-C20 będzie dostępny w wersji białej, czarnej i fioletowej, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w listopadzie 2013 r.

źródło: Sony

Kan

Autor |2013-09-04T17:42:08+02:004 września 2013 17:42|Kategorie: Android, Gadżety, Inne, Newsy, Sony, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile