Tradycyjne przyciski na prawej stronie obudowy pełnią dość standardowe funkcje. Sony Xperia S wyposażono w cztery tradycyjne przyciski.


Pojedynczy przycisk znajdujący się w górnej części obudowy używa się do włączania/wyłączania lub usypiania telefonu. Obok niego znajdziemy 3.5 mm audio jack.


Z lewej strony Xperia S znalazło się miejsce na gniazdo ładowarki. Jest ono chronione przez plastikową pokrywę.


Przyciski, umożliwiają regulację głośności i włączanie migawki aparatu producent umieścił na prawym boku obudowy. Znajdziemy tu także chronione gniazdo mini HDMI.


W Xperia S wygospodarowano także miejsce na zawieszkę. Moim zdaniem to duży Plus dla konstruktorów, zawsze to zabezpiecza nas przed przypadkowym wyślizgnięciem się drogiego bądź co bądź sprzętu z dłoni.


Za tylną klapką kryją się na stale wbudowana bateria i gniazdo kart microSIM. Niestety producent nie przewidział możliwości rozbudowania 32GB wbudowanej pamięci eMMC i nie znajdziemy tutaj gniazda na karty pamięci microSD. Zdaniem Sony użytkownik może przeglądać swoje ulubione treści bezpośrednio z Sony Entertainment Network podłączając smartfon Xperia S kablem HMDI do telewizora. Ciekawym dodatkiem jest oprogramowanie DLNA, które umożliwia w trybie bezprzewodowym przesyłanie przez domową sieć zdjęć i obrazu wideo odtwarzanego na smartfonie do zewnętrznego urządzenia. Sprawdziliśmy: bez problemu przesyłaliśmy strumień wideo w rozdzielczości 1080p na telewizora Sony. Xperia S to również technologia NFC (near field communication – komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu). Umożliwia ona dzielenie się plikami oraz korzystanie z ciągle rosnącej ilości aplikacji i usług NFC. Na prośbę Czytelników testowaliśmy urządzenie przesyłając pliki w przez Bluetooth oraz za pomocą aplikacji Dropbox. Transfer dostępnych na urządzeniu plików ściągał się szybko. Połączenia były stabilne i ani razu smartfon się przy niech nie zawiesił. Jeżeli chodzi o czas, to zazwyczaj zależy to od naszego sprzętu, ale nagrany film o objętości 5,2 MB zajmuje trochę ponad dwie minuty, a empetrójki na telefonie można było słuchać już po ok. minucie. Producent szacuje czas pracy akumulatora o pojemności 1750 mAh na maksymalnie 7 godzin rozmów bądź działanie w trybie czuwania przez 450 godzin. Z naszego doświadczenia, intensywnie wykorzystywany do przeglądania Internetu i słuchania muzyki, smartfon Sony wymaga ładowania po nieco ponad dobie. Po odłączeniu Wi-Fi Xperia S potrzebowała doładowania po 2 dobach. Naszym zdaniem jest to dobry parametr w specyfikacji tego smartfonu, zwarzywszy na to co otrzymujemy w zamian.