Jesteś tutaj:-, Praca, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung łączy siły z iNUI Studio, by zrewolucjonizować rynek transportowy

Samsung łączy siły z iNUI Studio, by zrewolucjonizować rynek transportowy

Samsung i iNUI Studio zaprezentowały innowacyjny kiosk samoobsługowy AIRxTOUCH® KIOSK Series 3. Dzięki zastosowanej w nim technologii bezdotykowego rozpoznawania gestów, urządzenie oferuje doświadczenia analogiczne do standardowego interfejsu dotykowego, jednak bez konieczności fizycznej interakcji użytkownika z ekranem.

W styczniu firmy Samsung Electronics Europe i iNUI Studio zaprezentowały innowacyjny kiosk samoobsługowy AIRxTOUCH® KIOSK Series 3. Dzięki zastosowanej w nim technologii, AIRxTOUCH® KIOSK Series 3 działa analogiczne do standardowego urządzenia dotykowego, jednocześnie nie wymagając od użytkowników fizycznego kontaktu z ekranem. Rozwiązanie zaprojektowano tak, by umożliwić jego obsługę poprzez gestykulację w pobliżu urządzenia, co stanowi ogromną korzyść z punktu widzenia higieny i związanego z nią bezpieczeństwa.

iNUI Studio połączyło 55-calowy ekran dotykowy Samsung 4K – model QM55R-T, z metalową obudową, wyposażoną w czujniki optyczne AIR TOUCH® i potężny procesor. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych Series 3 stworzono z myślą o miejscach cechujących się dużą intensywnością użytkowania. AIRxTOUCH® KIOSK Series 3 szczególnie dobrze sprawdzi się więc na stacjach kolejowych lub lotniskach, a także we wszelkich licznie uczęszczanych przestrzeniach.

 

Pierwsze wdrożenie w Europie. CFL (Luksemburg)

CFL to narodowa spółka kolejowa Luksemburga. Po tym, jak na terenie tego kraju ustanowiono bezpłatny transport kolejowy – co samo w sobie stanowi ewenement w skali światowej – CFL, stawiając na innowację, zdecydowało się pójść o krok dalej. Na dwóch luksemburskich stacjach kolejowych zainstalowano kilka urządzeń AIRxTOUCH® KIOSK Series 3. CFL chciała dostarczyć przydatne i ekscytujące rozwiązanie użytkownikom, potrzebującym danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki specjalnie opracowanemu oprogramowaniu użytkownicy za pośrednictwem AIRxTOUCH® KIOSK Series 3 otrzymują teraz aktualne informacje o pociągach, mogą zaplanować podróż i odkrywać nowe zakątki kraju – a wszystko to z bezpiecznej odległości 5 cm od ekranu.

 

Jesteśmy niezwykle dumni, że to w ramach partnerstwa z Samsung po raz pierwszy implementujemy naszą technologię w Europie. Jestem przekonany, że rozwiązania bezdotykowe zawojują ogólnoświatowy rynek. AIR TOUCH® oferuje taką samą prostotę obsługi co urządzenie tradycyjne z dodatkową korzyścią w postaci higieny. Zaufanie do nas i technologii AIR TOUCH® świadczy o prawdziwej innowacyjności CFL – mówi Olivier Raulot, założyciel i dyrektor zarządzający iNUI Studio.

 

AIRxTOUCH KIOSK Series3 CFL 1

 

Technologia AIR TOUCH®

Opatentowana i opracowana na bazie specjalnych algorytmów przetwarzania obrazu technologia AIR TOUCH® oferuje wyjątkową, bezdotykową interakcję z odległości 5 cm od ekranu, a także najbardziej kompleksowe wrażenia z użytkowania spośród dostępnych dziś na rynku. Umożliwia m.in. realizację funkcji kliknięcia, podwójnego kliknięcia, przeciągnięcia i upuszczenia, przesunięcia oraz powiększenia z precyzją do 3 mm – gwarantując tym samym komfort użytkowania nieodbiegający od konwencjonalnych urządzeń dotykowych.

 

Seria Samsung QMR

Rozwiązanie AIRxTOUCH® KIOSK Series 3 wykorzystuje 55-calowy wyświetlacz QM55R firmy Samsung. Stworzona z myślą o użytkownikach profesjonalnych seria QMR oferuje liczne korzyści. Za sprawą technologii Dynamic Crystal Colour zapewnia optymalną jakość obrazu o miliardzie odcieni, zaś współczynnik kontrastu, wysoka jasność i panel antyodblaskowy przekładają się na wysoką czytelność treści nawet w intensywnym oświetleniu. Immersyjność wyświetlacza podnosi dodatkowo jego kompatybilność z HDR10+ oraz rozdzielczość UHD (4K), dzięki której użytkownicy mogą ożywić wszystkie treści komercyjne prezentowane w trybie 24/7.

 

Dzięki bezdotykowym ekranom oferujemy prawdziwie innowacyjne rozwiązanie użytkownikom kluczowym dla naszej strategii. Cieszymy się też, że interfejs urządzenia, który obecnie zaspokaja ich potrzeby w zakresie informacji, został opracowany we współpracy z nimi. Szczególnie w obecnej sytuacji AIR TOUCH® to doskonały, bezpieczny sposób prezentowania poszukiwanych informacji – mówi Dyrektor generalny CFL, Marc Wengler.

Firma Samsung z ogromną radością przyjęła informację, że to właśnie ją wybrano do tego projektu. Pandemia spowodowała pojawienie się wielu pytań o bezpieczeństwo użytkowników, a w Samsung wraz z naszymi partnerami nieodmiennie pracujemy nad tym, by nasze innowacje przynosiły realną odpowiedź na sytuację w świecie – mówi Jon Raines, European Business Development Manager, Transportation w Samsung Electronics.

 

O AIR TOUCH®

AIR TOUCH® to technologia oparta na bezdotykowym rozpoznawaniu gestów opracowana i opatentowana (patent przyznany w USA i Europie) przez iNUI Studio SA, firmę z siedzibą w Luksemburgu.

Autor |2022-02-02T14:25:08+01:002 lutego 2022 16:00|Kategorie: Newsy, Praca, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.