Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung rozpoczyna masową produkcję najbardziej zaawansowanych pamięci DDR5 DRAM 14nm EUV

Samsung rozpoczyna masową produkcję najbardziej zaawansowanych pamięci DDR5 DRAM 14nm EUV

Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii do przechowywania danych, ogłosił dziś rozpoczęcie masowej produkcji 14-nanometrowej (nm) pamięci DRAM opartej na technologii ekstremalnego ultrafioletu (EUV). W marcu tego roku Samsung poinformował o produkcji pierwszej w branży pamięci DRAM w technologii EUV. Obecnie Samsung zwiększył liczbę warstw EUV do pięciu, aby dostarczyć najdoskonalszy, najbardziej zaawansowany DRAM dla swoich rozwiązań DDR5.

 

“Od prawie trzech dekad jesteśmy liderem na rynku DRAM i pionierem w dostarczaniu innowacyjnych technologii patterning” – powiedział Jooyoung Lee, starszy wiceprezes i szef działu produktów i technologii DRAM w Samsung Electronics. “Dziś Samsung ustanawia kolejny kamień milowy w technologii wielowarstwowego EUV, który pozwolił na ekstremalną miniaturyzację w 14nm – wyczyn nieosiągalny w konwencjonalnym procesie argonowo-fluorkowym (ArF). Postęp ten pozwoli nam dostarczać najbardziej zróżnicowane rozwiązania pamięciowe, w pełni odpowiadając na potrzeby współczesnego świata napędzanego przez t5G, AI i metawersję.”

Samsung 14nm DDR5 01

Ponieważ DRAM nadal skaluje się w dół w zakresie 10nm, technologia EUV staje się coraz ważniejsza. Dzięki temu poprawiona zostanie dokładność patterningu w celu uzyskania wyższej wydajności i produkcji. Dzięki zastosowaniu pięciu warstw EUV w 14nm DRAM, Samsung osiągnął najwyższą gęstość bitową, jednocześnie zwiększając ogólną wydajność wafla o około 20%. Dodatkowo, proces 14nm może pomóc obniżyć zużycie energii o prawie 20% w porównaniu z poprzednią generacją DRAM.

Wykorzystując najnowszy standard DDR5, 14nm DRAM firmy Samsung może zapewnić prędkość do 7,2 gigabitów na sekundę (Gbps), co stanowi ponad dwukrotność prędkości DDR4, która wynosi do 3,2Gbps.

Samsung planuje rozszerzyć swoją ofertę 14nm DDR5, aby obsłużyć centra danych, superkomputery i aplikacje serwerowe dla przedsiębiorstw. Ponadto, Samsung przewiduje zwiększenie gęstości 14nm DRAM do 24Gb, aby lepiej sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na dane w globalnych systemach IT.

Autor |2021-10-13T11:17:56+02:0013 października 2021 13:30|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile