Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja-Design, który odmienia wrażenia z oglądania

Design, który odmienia wrażenia z oglądania

Wprowadzając w tym roku na rynek telewizory Neo QLED 8K Samsung połączył to, co najlepsze, czyli technologie Quantum Dot i Quantum Mini LED z rozdzielczością 8K. Jest jeszcze jeden aspekt, który ma ogromny wpływ na doświadczenia widzów – design. W tym przypadku mniej znaczy więcej, a minimalistyczna konstrukcja to maksimum wrażeń.

Choć funkcjonalność pozostaje kluczowym aspektem podczas pracy nad wyglądem telewizorów, projektanci Samsung skupiają się także na doznaniach estetycznych. Uwzględniają różnorodność pomieszczeń, w których telewizory będą funkcjonować, sposób montażu, a także możliwość podłączenia różnych urządzeń.

Szczegółowa analiza różnych stylów życia i przestrzeni, w jakich użytkownicy najczęściej korzystają z ekranu pozwoliła projektantom wyeliminować wszystko, co mogłoby negatywnie wpłynąć na doświadczenia wizualne oferowane przez telewizory Samsung Neo QLED. Efekty? To, co pozostało, pozwala skupić się jedynie na oglądanej treści.

W procesie eliminacji niepotrzebnych elementów projektu, pierwszy etap polega na określeniu, które aspekty są absolutnie niezbędne. Podczas projektowania swoich telewizorów firma Samsung jest wierna estetyce, która zyskuje dzięki konsekwentnemu ograniczaniu zbędnych komponentów, a nie ich dodawaniu.

 

Usuwanie ograniczeń

Neo QLED Design Story main4

 

W duchu tej minimalistycznej idei powstał Bezgraniczny Ekran, który maksymalizuje wciągające wrażenia poprzez zmniejszenie ramki niemal do zera. Samsung Neo QLED 8K QN900A wyróżnia się niewidocznymi krawędziami i zminimalizowanym obramowaniem, które wynosi jedynie 0,8 mm. Taka konstrukcja zaciera granicę pomiędzy telewizorem a jego otoczeniem, przez co ekran zdaje się niemal unosić w powietrzu. Co więcej, by dodatkowo wzmocnić wrażenia z oglądania, zmniejszono rozmiar logo Samsung – teraz to telewizor, a nie nazwa firmy, jest elementem skupiającym całą uwagę.

 

W poszukiwaniu doskonałości

Neo QLED Design Story main5

 

Jedną z największych korzyści z posiadania telewizora o dużym ekranie jest możliwość zanurzenia się w ulubione treści, które prezentowane są w sposób wyrazisty i realistyczny. Jeśli jednak otoczenie rozprasza uwagę, może to negatywnie wpływać na wrażenia z oglądania. Opracowując telewizory Neo QLED projektanci Samsung uwzględnili taką ewentualność i przeanalizowali sposób, w jaki telewizor wpasowuje się w otaczającą przestrzeń.

Telewizorom zazwyczaj towarzyszą inne urządzenia. Konsola do gier, dekoder, systemy audio a wraz z nimi przewody, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Samsung znalazł wyjście z tej sytuacji i przeprojektował moduł One Connect tak, by pasował do różnych środowisk użytkowania. Zoptymalizowany rozmiar i grubość odświeżonego One Connect określono na podstawie wnikliwej analizy różnych przestrzeni, a jego smukła, spłaszczona forma ułatwia instalację i sprawia, że wnętrze staje się bardziej uporządkowane.

Prace nad poprawieniem istniejącego modułu zainspirowały projektantów Samsung do stworzenia nowego urządzenia: One Connect Pro , które można wykorzystać jako stojak do telewizora. Stanowi on zawsze integralną część designu, służył jednak wyłącznie podtrzymywaniu ekranu. Aż do teraz. One Connect Pro doskonale łączy kształt z funkcjonalnością i wygląda jak klasyczna podstawa.

 

Neo QLED Design Story main6

 

Jednak efektywne wykorzystanie przestrzeni i korzyści estetyczne oferowane przez One Connect Pro to jeszcze nie wszystko. Projektanci przeorganizowali elementy samego telewizora, by zapewnić wciągające wrażenia wizualne i łatwość użytkowania. Przenieśli np. moduł wejścia kabla z tyłu ekranu na boczną ściankę One Connect Pro, ułatwiając dostęp.

 

Jigwang Kim, jeden z projektantów otwarcie przyznaje: „Udoskonalanie designu nigdy nie jest łatwe, jednak tym razem największym wyzwaniem okazało się opracowanie One Connect Pro. Chcieliśmy wzbogacić moduł One Connect o funkcjonalność stojaka, co wymagało pokonania wielu trudności na wstępnych etapach projektowych”.

Jangho Kim z zespołu projektowego dodaje: „Takie dwufunkcyjne rozwiązanie wcześniej nie istniało, a chciałem mieć pewność, że One Connect Pro zachowa atrakcyjną formę swojego poprzednika. Musieliśmy zatem opracować zupełnie nowy design. W celu określenia optymalnego rozmiaru i idealnej formy tego nowego urządzenia wszystkie współpracujące z nami w tym zakresie działy poświęciły wiele godzin na testowanie różnych opcji”.

 

Ewolucja designu telewizorów Samsung zawsze ma na celu zapewnienie użytkownikom bardziej wciągających wrażeń z oglądania. Firma i jej projektanci mają stale aktualny cel: tworzenie rozwiązań, oferujących najwyższą funkcjonalność oraz design odzwierciedlający prawdziwą istotę urządzenia.

Więcej szczegółów na temat innowacyjnego podejścia firmy do projektowania znaleźć można na stronie internetowej Design Samsung.

 

Design, który otwiera nowe możliwości

Neo QLED Design Story main9

 

Ten unikatowy design, Bezgraniczny Ekran i świetna jakość obrazu 8K pozwoliły zrealizować niesamowity projekt Experience New Perspectives. We współpracy z artystą Michaelem Murphym, pionierem ruchu sztuki percepcyjnej oraz Gorgon City, inspirującym muzycznym duetem z młodej sceny elektroniki UK Samsung pokazał, jak niesamowite wrażenia czekają na użytkowników telewizorów Neo QLED 8K. Kontent w rozdzielczości 8K wyprodukowała firma Cercle, która specjalizuje się w realizacji wydarzeń muzycznych w niezwykłych miejscach na całym świecie.

Murphy wykorzystał jedenaście telewizorów Neo QLED 8K, tworząc z nich unikatową konstrukcję, gdzie obrazy zmieniały się i przenikały wraz ze zmianą perspektywy. Ten efekt przenikania artysta mógł zrealizować m.in. dzięki konstrukcji samych ekranów, które są praktycznie pozbawione ramek.Autor |2021-09-23T09:38:38+02:0023 września 2021 09:40|Kategorie: Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.