Jesteś tutaj:-, Rynek, Samsung, Sprzęt-Samsung zwiększył trzykrotnie efektywność linii produkcyjnej w firmie PTAK

Samsung zwiększył trzykrotnie efektywność linii produkcyjnej w firmie PTAK

Samsung optymalizuje jedną z linii produkcyjnych maseczek medycznych w firmie PTAK w ramach solidarności przemysłu w czasie pandemii. Trzykrotnie wzrasta moc produkcyjna – do niemal 69 tysięcy maseczek dziennie, czyli ponad 25 milionów rocznie w trybie trzyzmianowym. Początkowa przepustowość wyniosła 23 tysiące maseczek dziennie. Po optymalizacji zrobionej przez ekspertów z SEPM, moc produkcyjna zwiększyła się trzykrotnie i wzrosła do aż 69 tysięcy maseczek dziennie

Podczas pandemii, ale też i po zniesieniu wielu ograniczeń maseczki są nieodzownym i bardzo ważnym elementem chroniącym przed zarażeniem się wirusem SARS-CoV-2. Wciąż w wielu miejscach jest obowiązek ich noszenia. Firma Samsung, która ma ogromne globalne doświadczenie w instalacji i optymalizowaniu linii produkcyjnych zaoferowała bezpłatną pomoc firmie PTAK, która szyje maseczki w ramach rządowego programu Polskie Szwalnie. Dzięki optymalizacji linii udało się zwiększyć przepustowość produkcyjną z 23 tysięcy do aż 69 tysięcy maseczek dziennie. Przy pracy w trybie trzyzmianowym docelowa moc wynosi aż ponad 25 milionów maseczek rocznie!

„Cieszymy się bardzo, że mogliśmy przekazać naszym kolegom z polskiego przemysłu odzieżowego coś, na czym znamy się najlepiej: know-how w zakresie optymalizacji produkcji. Nasza pomoc ma charakter solidarnościowy, ale jest bardzo wymierna – nasi inżynierowie zwiększyli możliwości produkcyjne linii aż trzykrotnie, teraz będzie działać na 100% swoich możliwości” – powiedział Jacek Łęgiewicz Dyrektor ds. Publicznych w Samsung Electronics Polska.

Zaangażowani w projekt inżynierowie na co dzień pracują w fabryce firmy Samsung we Wronkach, gdzie produkowany jest najwyższej jakości sprzęt AGD na rynki całego świata (m.in. słynny Family Hub). Z tego właśnie względu to Polska jest pierwszym po Korei krajem, w którym Samsung zdecydował się na przekazanie swojego know-how. „Naszym celem było podniesienie wydajności maszyn, a tym samym maksymalizacja ilości produkowanych masek. Podczas audytu procesów produkcji i logistyki, zdiagnozowaliśmy duży potencjał na ich poprawę. Rezultatem pracy zespołu było ustalenie wąskich gardeł procesu, rodzaju i miejsc występowania strat oraz ich eliminacja. Nasze działania pokazały możliwość zwiększenia efektywności całego procesu. Jednym z przykładów była poprawa synchronizacji interfejsów pomiędzy maszyną do produkcji masek a układem zgrzewarek – powiedział Kamil Batura Dyrektor Produkcji w Samsung Electronics Poland Manufacturing.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie Samsung za zaangażowanie się w projekt, który pozwoli nam stać się największym producentem maseczek medycznych w Europie. Efekty prac i wprowadzonych zmian przerosły nasze oczekiwania. Efekty tym ważniejsze, że nasza firma działa w ramach projektu Polskie Szwalnie. Produkujemy maseczki medyczne dla służb, szpitali, placówek publicznych i jest to ważny krok w kierunku uniezależnienia naszego kraju od importu. Dało nam to również możliwość utrzymania, a nawet zwiększenia liczby miejsc pracy. Mamy już wiele zamówień, ale wiemy też, że zapotrzebowanie w najbliższych miesiącach na maseczki medyczne produkowane w Europie będzie jeszcze rosło. Dzięki wysiłkom i ekspertyzie firmy Samsung z pewnością będą one łatwiej dostępne” – powiedział Tomasz Szypuła Prezes PTAK Warsaw Expo, Członek Rady Nadzorczej PTAK S.A.

Obie firmy planują współpracę przy optymalizacji kolejnych linii produkcyjnych. Maseczki już są dostępne w procesie zamówień hurtowych.

Źródło:
samsung.pl


Autor |2020-06-23T16:29:54+02:0023 czerwca 2020 16:29|Kategorie: Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt|Tagi: |1 komentarz

1 komenarz

  1. xxx 26 czerwca 2020 w 08:52 - Odpowiedz

    to pokazuje jak słaba była załoga firmy. szkoda

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.