Jesteś tutaj:-, Gadżety, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7-Samsung Galaxy Z Flip: jak wygląda nowa generacja clamshell od środka

Samsung Galaxy Z Flip: jak wygląda nowa generacja clamshell od środka

Samsung podczas prezentacji Galaxy Z Flip mówił o specjalnych włóknach wewnątrz zawiasu, które chronią go przed kurzem. Eksperci ze strony internetowej iFixit postanowili sprawdzić, czy takie rozwiązanie skutecznie chroni przed dostaniem się małych cząstek do obudowy smartfona.

Samsung Galaxy Z Flip: jak wygląda nowa generacja clamshell od środka

W trakcie testu specjaliści umieścili smartfon Galaxy Z Flip w siatce i wsypali do niej fioletowy proszek, aby można go było łatwo zauważyć podczas demontażu. Większość drobnego proszku pozostała na zewnątrz, ale mała część dostała się do zawiasu – okazało się to problemem, ponieważ po tym smartfon przestał się w pełni otwierać.

1683594

Następnie smartfon został zdemontowany i okazało się że fioletowy pył przeniknął do zawiasu i reszty obudowy — z tego powodu telefon przestał się całkowicie otwierać. Eksperci iFixit doszli do wniosku, że mechanizm ochronny zawiasu ze specjalnymi włóknami działa tylko na niewielką ilość kurzu i lepiej samemu chronić Galaxy Z Flip przed dostaniem się drobnych zanieczyszczeń do środka.

Samsung Galaxy Z Flip: jak wygląda nowa generacja clamshell od środka

Warto dodać, że Galaxy Z Flip nie ma certyfikatu IP, który gwarantuje ochronę przed wnikaniem wody i kurzu do obudowy. Dlatego awaria smartfona z powodu kurzu w środku może nie zostać objęta gwarancją.

 Autor |2020-02-19T16:08:32+02:0019 lutego 2020 16:08|Kategorie: Android, Gadżety, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.