Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Telewizja, Top7, Wydarzenia-Produkty i technologie audio-wideo Samsung z nagrodami CES 2020 Innovation Awards

Produkty i technologie audio-wideo Samsung z nagrodami CES 2020 Innovation Awards

Produkty i technologie Samsung z obszaru audio-wideo otrzymały 12 nagród CES 2020 Innovation Awards. Telewizor The Sero oraz soundbar Q800T z najwyższym wyróżnieniem Best of Innovation.

 

CES Innovation Awards to doroczny konkurs, którego celem jest nagrodzenie wybitnego wzornictwa i inżynierii produktów z obszaru technologii konsumenckiej. W ramach programu Innovation Awards nagrody przyznawane są w 28 kategoriach i na dwóch poziomach: Honoree dla produktów i technologii, które plasują się powyżej progu ustalanego dla określonej kategorii, oraz Best of Innovation, dla rozwiązań najwyżej ocenianych w ramach kategorii. W tegorocznej edycji rozwiązania Samsung z zakresu audio-wideo otrzymały 12 nagród.

 

CES 2020 Innovation Award – Best of Innovation

Samsung The Sero 2

 

Telewizor The Sero oraz soundbar Q800T otrzymały nagrody Best of Innovation. The Sero to telewizor z technologią zmiany orientacji ekranu, który ułatwia połączenie z urządzeniami mobilnymi i wyświetlanie treści również w formatach pionowych. Z kolei soundbar Q800T, który oferuje technologie Dolby Atmos i DTS:X, można także zsynchronizować z telewizorem QLED 2020, uzyskując w ten sposób dodatkowy kanał audio.

 

Samsung The Sero

 

CES 2020 Innovation Award – Honoree

Wśród produktów, które otrzymały nagrody Innovation Award – Honoree znalazł się telewizor QLED 8K trzeciej generacji – Q950 85”, QLED 8K Q800, czyli nowa seria w rodzinie 8K oraz QLED Q80T 85”, który reprezentuje linię telewizorów 4K. W zakresie technologii obrazowania wyróżnienia przyznano procesorowi Quantum 8K następnej generacji oraz kodekowi AI, który umożliwia dostarczanie treści 8K za pośrednictwem sieci, zazwyczaj obsługujących prędkości 4K. Nagrodę otrzymała także nowa funkcja dostępna w wybranych telewizorach QLED na 2020 rok – Object Tracking Audio. Wykorzystuje ona wbudowane, wielokanałowe głośniki telewizorów, aby zapewnić niesamowite wrażenia dźwięku przestrzennego.

Produkty i technologie audio-wideo Samsung z nagrodami CES 2020 Innovation Awards

Nagrody Innovation Award – Honoree przyznano także soundbarom LA60T oraz Q950T. Pierwszy stanowi połączenie rzeczywistego dźwięku przestrzennego i spójnego, minimalistycznego designu. Z kolei Q950T to pierwszy na świecie soundbar Dolby Atmos oferujący dźwięk w formacie 9.1.4.1 komenarz

  1. tulipan 17 lutego 2020 w 16:43 - Odpowiedz

    Umówmy się, że większość tych telewizorów to bardziej popisywanie się i ściganie w wymyśleniu najbardziej dziwacznego designu. Telewizora sam w sobie nie ma wyglądać tylko to co na nim jest oglądane ma zapierać dech w piersiach. Z takich dodatków na przestrzeni ostatniej dekady to za najbardziej udany uznaję system Ambilight w Philipsie. Daje ładny efekt wizualny, ale jest też praktyczny. Oczy się nie męczą, a oglądany ekran wydaje się być większy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.