Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7-Samsung doda do swoich smartfonów odpowiednik AirDrop od Apple

Samsung doda do swoich smartfonów odpowiednik AirDrop od Apple

Samsung zamierza dodać do oprogramowania swoich smartfonów kolejną funkcję, której jeszcze nie ma w Androidzie, ale jest u głównego konkurenta – Apple. Chodzi o możliwość szybkiego udostępniania różnych plików  za pomocą AirDrop.

Funkcja ta umożliwia komunikację za pomocą Bluetooth (do nawiązywania połączenia) i Wi-Fi (bezpośrednio do przesyłania dużych ilości danych). Coś takiego Google zamierza dodać do przyszłej wersji Androida (Nearby Sharing), ale Samsung najwyraźniej zdecydował się wcześniej rozwinąć swój własny odpowiednik.

 

0

 

O tym, że opcja o nazwie Samsung Quick Share będzie dostępna na nowszych flagowych smartfonach koreańskiej firmy, powiedział Max Weinbach z XDA-Developers. W ostatnich tygodniach regularnie dzielił się wyciekami na temat nadchodzącego Galaxy S20. Udało mu się nawet wyświetlić interfejs tej funkcji na zeszłorocznych flagowych „Samsungach” – Galaxy S10+ i Galaxy Note10. Jednak nie udało się przesłać danych.

Użyteczność nowej funkcji będzie ograniczona, zauważa 9to5google, ponieważ będzie dostępna tylko na smartfonach (i prawdopodobnie tabletach i laptopach) południowokoreańskiej firmy. I to tylko na nowościach i ewentualnie starszych urządzeniach dla których Samsung zdecyduje się wydać odpowiednią aktualizację.Autor |2020-01-27T15:09:20+02:0027 stycznia 2020 15:09|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.