Jesteś tutaj:-, Foto, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Samsung wynosi fotografię mobilną na wyższy poziom dzięki pierwszej matrycy światłoczułej 108 Mp do smartfonów

Samsung wynosi fotografię mobilną na wyższy poziom dzięki pierwszej matrycy światłoczułej 108 Mp do smartfonów

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanej technologii półprzewodnikowej, zaprezentowała 108¬ megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela wynoszącej 0,8 μm z niedawno przedstawionej wersji o ultrawysokiej rozdzielczości 64 Mp aż do 108 Mp, a zatem do rozdzielczości odpowiadającej wysokiej klasy lustrzankom cyfrowym. Samsung ISOCELL Bright HMX to jedyna w swoim rodzaju matryca światłoczuła będąca wynikiem ścisłej współpracy Xiaomi Corp. i firmy Samsung.

 

ISOCELL Bright HMX z ponad 100 milionami efektywnych pikseli umożliwia uzyskanie wyjątkowo ostrych i bogatych w szczegóły zdjęć, zapewnia także wyjątkowe ujęcia nawet w ekstremalnych warunkach świetlnych. Jako pierwsza matryca światłoczuła o dużym rozmiarze 1/1,33 cala HMX może przy słabym oświetleniu zarejestrować więcej światła niż mniejsze matryce. Technologia Tetracell umożliwia jej także łączenie pikseli w sposób imitujący matryce o dużych pikselach, dzięki czemu uzyskiwane są jaśniejsze obrazy o rozdzielczości 27 Mp.

Matryca wykorzystuje rozwiązanie Smart-ISO  – to mechanizm, który inteligentnie dobiera poziom działania wzmacniacza w zależności od oświetlenia otoczenia, w celu optymalnej konwersji sygnału świetlnego na elektryczny. Przy jasnym świetle przełącza się na niską czułość, aby poprawić nasycenie pikseli i zagwarantować żywe barwy zdjęcia. W mechanizmie wykorzystano wysoką czułość ISO w gorszych warunkach świetlnych, co pomaga zredukować szumy, zapewniając tym samym wyraźniejsze zdjęcia.

 

ISOCELL Bright HMX doskonale też sprawdza się w zaawansowanym filmowaniu. Obsługuje nagrywanie wideo bez strat w rozdzielczościach do 6K (6016 x 3384) przy 30 klatkach na sekundę (fps).

 

W przypadku ISOCELL Bright HMX firmy Xiaomi i Samsung ściśle współpracowały od wczesnego etapu koncepcyjnego aż do momentu produkcji, która zaowocowała przełomową matrycą światłoczułą 108 Mp. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rozdzielczości obrazów wcześniej dostępne tylko w kilku najwyższej klasy lustrzankach cyfrowych można teraz oferować również w smartfonach” ― powiedział Lin Bin, współzałożyciel i prezes zarządu Xiaomi ― „W ramach dalszej współpracy spodziewamy się opracować nie tylko nowe możliwości aparatów w urządzeniach mobilnych, ale także platformę, dzięki której nasi użytkownicy będą mogli tworzyć wyjątkowe treści.”

 

Samsung nieustannie wprowadza innowacje w technologiach projektowania matryc światłoczułych ISOCELL tak, aby mogły rejestrować świat w sposób możliwie najbardziej zbliżony do tego, jak postrzegają go ludzkie oczy” ― powiedział Yongin Park, Executive Vice President, Sensor Business w Samsung Electronics ― „Dzięki ścisłej współpracy z Xiaomi ISOCELL Bright HMX jest pierwszą matrycą światłoczułą, w której udało się zmieścić ponad 100 milionów pikseli i która zapewnia niezrównane odwzorowanie kolorów oraz oszałamiające szczegóły dzięki zaawansowanej technologii Tetracell i ISOCELL Plus.

 

Produkcja seryjna Samsung ISOCELL Bright HMX rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Autor |2019-08-19T19:02:27+02:0019 sierpnia 2019 19:02|Kategorie: Android, Foto, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.