Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Poradniki, Rozrywka, Rynek, Samsung, Top7, Wydarzenia-Zadbaj o cyfrowe relacje w rodzinie na bezpłatnych warsztatach Samsung

Zadbaj o cyfrowe relacje w rodzinie na bezpłatnych warsztatach Samsung

Zakupy to często forma spędzania czasu wolnego rodziców i dzieci. A gdyby tak raz, wykorzystać tę chwilę i przeznaczyć ją na kreatywne, mądre i budujące relacje aktywności? Świetna ku temu sposobność może wydarzyć już 25 maja. Tego dnia w kilku salonach Samsung Brand Store odbędą się bezpłatne zajęcia z kodowania oraz świadomego uczestnictwa w świecie cyfrowym. Na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, dzięki którym dzieci poznają nowe technologie poprzez zabawę, a dorośli będą mieli szansę skorzystać z porad ekspertów i trenerów.

  • Zajęcia odbędą się w czterech miastach w salonach Samsung Brand Store: Białymstoku, Krakowie, Gdyni i Kielcach
  • Podczas warsztatów dzieci będą mogły w sposób kreatywny poznać świat nowych technologii, a rodzice dowiedzą się, jak świadomie kształtować nawyki cyfrowe całej rodziny
  • Zajęcia nie wymagają wcześniejszej rejestracji
  • Warsztaty są jednym z elementów nowego programu Samsung Well Connected

 

Firma Samsung od lat angażuje się w działania, wspierające rozwój edukacji i budowania zdrowych nawyków cyfrowych. Od 2013 roku Samsung konsekwentnie prowadził program Mistrzowie Kodowania, którego celem było wprowadzenie zajęć z programowania do szkół w całej Polsce. Jego założenia obejmowały także uświadamianie dzieci w kwestii bezpieczeństwa w kontakcie z nowymi technologiami, a także pokazywanie dobrych praktyk i naukę myślenia przyczynowo-skutkowego. W 2018 roku marka zapoczątkowała także warsztaty familijnie, dzięki którym rodzice mają szansę dowiedzieć się, jak czynnie uczestniczyć w cyfrowym życiu ich dzieci.

 

Dbając o cyfrową edukację Polaków, w 2019 roku Samsung poszerzył swoje działania w ramach nowej inicjatywy Well Connected. Jest to program skierowany w szczególności do rodziców i rodzin oraz nauczycieli, pragnących aktywnie wspierać opiekunów w kształtowaniu mądrych nawyków cyfrowych u dzieci od najmłodszych lat. Jednym z elementów inicjatywy było otwarcie nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej Samsung EduLab.

 

– „Well Connected to inicjatywa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, której celem jest pokazanie jak w bezpieczny i mądry sposób korzystać z nowych technologii, z korzyścią dla relacji w realnym świecie. Bezpłatne zajęcia familijne z Samsung to kolejna okazja, aby przekazać dzieciom podstawy programowania a rodzicom – wskazówki na kreatywne spędzanie czasu ze swoimi pociechami” – komentuje Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager Samsung Electronics Polska.

 

Firma Samsung zaprasza na warsztaty 25 maja w czterech miastach w Polsce: Białymstoku, Krakowie, Gdyni i Kielcach. We wszystkich lokalizacjach zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-19.00. Co ważne, nie trzeba się wcześniej na nie zapisywać – do zajęć można dołączyć w każdej chwili. Na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji i kreatywnych zadań, takich jak przygotowanie interaktywnej kartki z okazji Dnia Mamy. Odwiedzający będą mogli poznać ciekawe aplikacje edukacyjne pokazujące, jak w sposób twórczy i bezpieczny można spędzać czas wolny w sieci: zachęcające do interakcji z innymi, uczące myślenia logicznego, służące do nauki, a także pozwalające stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. Starsze dzieci będą mogły także odkryć edukacyjne aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości.

 

Podczas warsztatów rodzice będą mieli szansę skorzystać ze wsparcia trenerów, którzy udzielą im przydatnych informacji i porad na temat wdrażania dziecka w świat cyfrowy, a także chętnie porozmawiają o codziennych wyzwaniach związanych ze światem nowych technologii. Opiekunowie otrzymają bezpłatny poradnik: „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie”. W publikacji znajdą niezbędne informacje dotyczące budowania zdrowych nawyków cyfrowych w rodzinie, sprzyjających świadomemu korzystaniu z nowych technologii oraz bezpieczeństwu.Autor |2019-05-20T12:28:31+02:0020 maja 2019 12:45|Kategorie: Aplikacje, Inne, Internet, Newsy, Poradniki, Rozrywka, Rynek, Samsung, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.