Jesteś tutaj:-, Poradniki, Rozrywka, Samsung, Sprzęt, Top7-Technologia pod choinką, czyli odpowiedzialny prezent dla całej rodziny

Technologia pod choinką, czyli odpowiedzialny prezent dla całej rodziny

W niejednym liście do Mikołaja znalazły się prośby o nowy telefon czy tablet. Wiadomo, że w święta chcemy sprawiać sobie nawzajem radość, ale wielu rodziców zadaje sobie pytania o to, gdzie i w jaki sposób wytyczyć granice w kontaktach dziecka z cyfrowym światem. Z pomocną odpowiedzią przychodzi Samsung. „Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie”, to publikacja, która nie tylko od święta podpowiada jak budować w rodzinach zdrowe nawyki cyfrowe.

„Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie” to już drugi poradnik wydany przez firmę Samsung, dotykający tematyki obecności technologii w codziennym życiu. Powstał w oparciu o wiedzę, a przede wszystkim doświadczenia trenerów programu Mistrzowie Kodowania. Coraz częściej to dzieci szybciej i lepiej radzą sobie z oswajaniem technologii, a onieśmieleni rodzice wycofują się z obawy przed niewiedzą. Podczas konferencji, spotkań czy warsztatów z rodzicami, odbyto niezliczone rozmowy, z których wynikało, że istnieje potrzeba odpowiedzi na te wątpliwości i wsparcia rodziców w temacie kreatywnego spędzania czasu z dzieckiem.

Jako wiodący dostawca nowoczesnych technologii czujemy się także odpowiedzialni za edukowanie w zakresie rozsądnego używania smartfonów czy tabletów, zwłaszcza przez najmłodszych – mówi Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager Samsung Polska. – Angażujemy się w szereg inicjatyw, które podnoszą kompetencje cyfrowe, ale także pokazują, że nowoczesne technologie mogą być pomostem między pokoleniami. Często to dzieci lepiej niż dorośli radzą sobie z obsługą sprzętu. Rodzice stają niekiedy przed dylematem, w jakim stopniu i jak powinni ograniczać dostęp do cyfrowego świata. Stąd pomysł na poradnik, który mamy nadzieję, pomoże im zdobyć niezbędne informacje i wspólnie  z dziećmi rozwijać dobre nawyki w kontekście wykorzystania nowoczesnych technologii.

W poradniku przedstawione zostały gotowe pomysły na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem w formie zabaw. Rodzice znajdą tam również wskazówki i zasady, które warto wprowadzić w domu.

Poradnik dostępny jest w 22 salonach Samsung Brand Store oraz do pobrania pod adresem: news.mistrzowiekodowania.samsung.pl.   Autor |2018-12-21T09:32:02+02:0021 grudnia 2018 09:32|Kategorie: Newsy, Poradniki, Rozrywka, Samsung, Sprzęt, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.