Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt-Samsung SMART Signage – przyszłość urządzeń wizualnych z Tizen 3.0

Samsung SMART Signage – przyszłość urządzeń wizualnych z Tizen 3.0

W trakcie największej dorocznej konferencji branży profesjonalnego sprzętu audio-wideo, InfoComm 2017, firma Samsung zaprezentowała szereg nowych technologii Digital Signage przeznaczonych do zastosowań w takich branżach jak handel detaliczny, reklama, marketing, edukacja, transport, czy korporacje oraz sektor publiczny.


Wszystkie urządzenia firmy Samsung z kategorii SMART Signage docelowo będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen 3.0, który jest najnowszą wersją platformy open source działającej na różnych architekturach sprzętowych, przez co jest uniwersalny.

Głównym założeniem naszej wizji przyszłości urządzeń z kategorii Digital Signage jest zapewnienie naszym klientom i partnerom efektywnego rozwiązania, dzięki któremu emisja treści na wyświetlaczach jest czynnością prostą, nie wymagającą dużego zaangażowania użytkownika – powiedział Seog-gi Kim, Executive Vice President, Visual Display Business w Samsung Electronics. – Dzięki nowej platformie Tizen 3.0 projektowanie i wdrażanie kampanii wizualnych na wyświetlacze jest szybkie i intuicyjne.

Firma Samsung zaprezentowała efekty integracji urządzeń SMART Signage z zaawansowanymi systemami audio Acendo Solutions i AV Control firmy HARMAN, dzięki którym odbiór treści na wyświetlaczach wielkoformatowych gwarantuje jeszcze bardziej intensywne doznania.

Wydajniejsza i skuteczniejsza platforma wyświetlania cyfrowego przekazu: Tizen 3.0

Platforma Tizen 3.0, w stosunku do poprzedniej generacji, charakteryzuje się wydajniejszym silnikiem graficznym, który pozwala generować bogatszą i wyraźniejszą treść wideo w całej sieci SMART Signage. Oferuje lepszą responsywność oraz informację w czasie rzeczywistym w trakcie wysyłania treści, co gwarantuje pełną kontrolę nad całym systemem Digital Signage. Na uwagę zasługuje również fakt, że udoskonalona gama urządzeń SMART Signage z platformą Tizen 3.0 umożliwia jednoczesne wyświetlanie trzech materiałów wideo w jakości FullHD, podczas gdy wcześniejsze technologie pozwalały na wyświetlanie tylko dwóch takich materiałów. Tizen 3.0 pozwala także ograniczyć czas i zasoby potrzebne do przekazania wizualnej treści cyfrowej wyższej jakości.

Platforma Tizen 3.0 jest zintegrowana z systemem bezpieczeństwa KNOX, co zapewnia większą ochronę urządzeń SMART Signage przed atakami. Pozwala on rozwijać dodatkowe zabezpieczenia umożliwiające bezpieczny transfer poufnych treści. Dzięki rozwiązaniu KNOX w pełni współpracującemu z nową platformą użytkownicy mogą scentralizować operacje realizowane na różnych rodzajach wyświetlaczy, w tym na ekranach UHD, ekranach zewnętrznych, wyświetlaczach dotykowych i tablicach interaktywnych, bez konieczności instalowania osobnej platformy przy każdym z tych urządzeń.

Nowa generacja prezentacji obrazu

Firma Samsung zaprezentowała również ekran HDR10+ QLED z technologią kropek kwantowych. 55- i 65‑calowe ekrany QLED działające na systemie operacyjnym Tizen 3.0 podnoszą jakość treści wyświetlanej z HDR przy szczytowej jasności 1500 nitów, w doskonałej rozdzielczości UHD. Możliwe jest także uzyskanie 100 procent natężenia koloru dla 1 miliarda różnych odcieni oraz podkreślenie subtelnych detali na różnych poziomach jasności w połączeniu z zoptymalizowanym kontrastem i obrazem pozbawionym zniekształceń.


Doskonała jakość obrazu dzięki technologii LED HDR

Nowością są także panele LED z serii IF (modele P1.5, P2.0 i P2.5) o małym rozstawie pikseli (tzw. Pixel pitch), oferujące idealne połączenie znakomitej jakości obrazu z solidnym wykonaniem. W tych ekranach połączono najnowsze technologie przetwarzania i korekty obrazu firmy Samsung z technologią LED HDR, która poprawia wyrazistość i jakość prezentowanej treści. Ekran analizuje i dostraja skalę szarości każdej klatki w celu optymalizacji kontrastu oraz eliminuje niespójność wizualną poprzez specjalny algorytm adaptacji scen. Szczytowa jasność ekranu sięga 2400 nitów. Łatwy dostęp do urządzenia z każdej strony zwiększa wygodę użytkowania i obsługi ekranów z serii IF bez uszczerbku dla jakości i ciągłości prezentacji.


Ekrany LED dopasowane do indywidualnych potrzeb każdej firmy

Prezentując nowe panele LED z serii XPB, Samsung udowodnił, że przejście ze statycznych wyświetlaczy analogowych na bardziej uniwersalne panele LED jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dotąd. Cztery modele serii XPB (P6, P10, P16 i P20) to kompleksowe rozwiązania w bardzo wytrzymałej, jednolitej aluminiowej obudowie. Montaż urządzenia jest prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Ekrany z serii XPB poprzez wbudowany moduł zarządzania treścią banerów (Banner CMS) upraszczają tworzenie, planowanie i instalowanie indywidualnych systemów nadawania komunikatów w całej sieci urządzeń. Za jego pomocą użytkownik może aktualizować treść oraz monitorować funkcjonowanie urządzeń z dowolnego miejsca.

źródło: Samsung Electronics

KanAutor |2017-06-21T13:11:56+02:0021 czerwca 2017 13:11|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.