Jesteś tutaj:-, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony-Samsung prezentuje elastyczny wyświetlacz, który można rozciągać

Samsung prezentuje elastyczny wyświetlacz, który można rozciągać

Nareszcie można pożegnać spekulacje i doniesienia na temat produkcji smartfona z elastycznym wyświetlaczem przez Samsunga – koncepcja koreańskiego giganta zaczyna się materializować. Podczas konferencji Display Week w Los Angeles zaprezentowano 9,1-calowy ekran AMOLED, który może być rozciągany i wyginany.


Nowy wyświetlacz może rozciągać się i kurczyć w sposób przypominający balon, zachowując wysoką rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Ekran może osiągać zarówno kształty wypukłe, jak i wklęsłe – w przypadku tych pierwszych maksymalne wygięcie wynosi 10 milimetrów, a tych drugich 12 milimetrów. Możliwe jest także przybieranie bardziej skomplikowanego ułożenia.


Elastyczność ekranu została osiągnięta dzięki specjalnemu ułożeniu elementów panelu: między warstwami pikseli umieszczone są obszary, które mogą być wyginane. Wszystko to połączone jest folią termoplastyczną.

Tego typu panele mogą być wykorzystywane w inteligentnych urządzeniach „internetu rzeczy”, sprzętach typu wearable, a nawet w przemyśle motoryzacyjnym. Samsung uważa, że możliwości są praktycznie nieograniczone, jako że elastyczne wyświetlacze nie są w żaden sposób ograniczane kształtem. To oznacza, że mogłyby być nawet wbudowywane w ubrania. Na razie wygląda na to, że na masową produkcję będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać – niewykluczone jednak, że już za parę lat zobaczymy smartfona Samsunga z rozciągliwym ekranem.

Źródło: Samsung

Tomasz

Autor |2017-05-26T09:04:00+02:0026 maja 2017 09:04|Kategorie: Android, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.