Jesteś tutaj:-, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony-Samsung rozpoczyna produkcję pierwszego mobilnego procesora 10 nm

Samsung rozpoczyna produkcję pierwszego mobilnego procesora 10 nm

Samsung ogłosił dzisiaj rozpoczęcie produkcji pierwszego układu scalonego w procesie 10 nm do szerszego użytku. Wzrost wydajności w porównaniu z poprzednią technologią 14 nm sięga prawie 30% przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię o 40%.


Dokładna data wdrożenia nowych procesorów do urządzeń konsumenckich nie jest znana – wiemy tylko, że ma to nastąpić na początku przyszłego roku. 10-nanometrowy model tworzenia procesorów wykorzystuje trójwymiarowe tranzystory – podobnie jak 14-nm – a także zupełnie nowy proces produkcyjny nazwany 10 LPE. Nie przejmujcie się, jeśli nie wiecie, co to wszystko znaczy – Samsung zadbał o przedstawienie ulepszeń w zrozumiały sposób: 30% mniej użytego miejsca, 40% mniej potrzebnej mocy i wzrost wydajności o 27%.

Samsung najprawdopodobniej użyje nowego procesu w następnym modelu swej linii procesorów Exynos. Ten z kolei może napędzać następny telefon z serii S, Galaxy S8. To nie koniec ulepszania produkcji układów scalonych przez Samsunga – prowadzone już są prace nad następnym procesem, 10LLP, zaplanowanym na drugą połowę roku 2017.

Źródło: androidauthority.com

Tomasz

Autor |2016-10-17T22:04:05+02:0017 października 2016 22:04|Kategorie: Android, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.