Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony-Samsung Galaxy S6: spodziewany spadek ceny o 28 proc. w przeciągu pół roku

Samsung Galaxy S6: spodziewany spadek ceny o 28 proc. w przeciągu pół roku

Cena nowego smartfona Samsung Galaxy S6 znacząco spadnie w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia go na rynek. Porównywarka cen idealo prognozuje spadek ceny wynoszący 28%.

To już oficjalne: 1 marca, w przeddzień rozpoczęcia tegorocznych targów mobile World Congress w Barcelonie, odbędzie się konferencja „Unpacked”, podczas której zaprezentowany zostanie kolejny model flagowego smartfona Samsunga, Galaxy S6.

Premiera Galaxy S6 już 1 marca. Samsung wysyła zaproszenia

Jak to zwykle bywa przed premierą kolejnych tak bardzo oczekiwanych przez konsumentów produktów, od wielu tygodni po sieci krąży wiele plotek i niepotwierdzonych informacji na temat nowego modelu z serii Galaxy S. Często usłyszeć można, że smartfon ten wyposażony zostanie w 20-megapikselowy aparat i wyświetlacz w rozdzielczości Quad HD. Sugeruje to także pierwsza zapowiedź wideo, w której Samsung promuje swój nowy produkt słowami „Great Vision. A unique view”.


Wciąż nie wiadomo, od kiedy Galaxy S6 dostępny będzie w sprzedaży i jaka będzie jego cena, lecz w Internecie znaleźć można wiele spekulacji na ten temat. Według najczęściej spotykanej opinii, smartfon pojawi się na rynku na przełomie marca i kwietnia, zaś jego najprostszy wariant kosztować ma około 3 150 zł. Mimo tych niejasności, już teraz możliwa jest prognoza ceny Galaxy S6. Porównywarka idealo kolejny raz zanalizowała rozwój cen poprzednich modeli z serii Galaxy S i postanowiła przeprowadzić prognozę ceny spodziewanego niebawem smartfona.


Jak można zauważyć w analizie idealo, kształtowanie się ceny poszczególnych modeli z serii Galaxy S na ogół wykazuje podobną tendencję do relatywnie szybkiego spadku po rozpoczęciu sprzedaży. Każdy kolejny model w ciągu pierwszego miesiąca tanieje coraz bardziej. Podczas gdy cena modelu Galaxy S2 notowała relatywnie wolny i regularny spadek, w przypadku jego następców wyraźna różnica w kosztach zauważalna była dopiero po dwóch lub trzech miesiącach. Do tej pory najgwałtowniejszy spadek ceny miał miejsce w przypadku Galaxy S4, który już w ciągu jednego kwartału dostępny był za równowartość 81% ceny wyjściowej.


Cena zaprezentowanego w zeszłym roku smartfona Galaxy S5 zmniejszyła się o około jedną czwartą w przeciągu pół roku. Podobny los spotkać może także jego spodziewanego następcę: Opierając się na przedstawionej powyżej analizie rozwoju cen można prognozować, że nowy model po trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży będzie tańszy o 17%. Sześć miesięcy po pojawieniu się na rynku Samsung Galaxy S6 może natomiast kosztować zaledwie 72% swojej ceny początkowej.

Przypisy:
1. Ceny uwzględnione w powyższym badaniu opierają się na danych dotyczących wskaźnika kliknięć na idealo – za każdym razem, kiedy użytkownik klika dany produkt, jego aktualna cena zostaje zapisana. Na podstawie każdego zapisanego kliknięcia w danym miesiącu porównywarka cen idealo obliczyła średnią cenę modeli Samsung Galaxy S2, S3, S4 i S5. Ponieważ użytkownicy idealo najchętniej wybierają wariant z pamięcią wewnętrzną 16 GB, to właśnie on został uwzględniony w naszym badaniu.
2. Cena wyjściowa Galaxy S2 bazuje na średnich cenach zapisanych dla wszystkich kliknięć tego produktu na idealo w maju 2011. Cena wyjściowa Galaxy S3 bazuje na średnich cenach zapisanych dla wszystkich kliknięć tego produktu na idealo w czerwcu 2012. Cena wyjściowa Galaxy S4 bazuje na średnich cenach zapisanych dla wszystkich kliknięć tego produktu na idealo w maju 2013. Cena wyjściowa Galaxy S5 bazuje na średnich cenach zapisanych dla wszystkich kliknięć tego produktu na idealo w kwietniu 2015.

źródło: idealo

KanAutor |2015-02-18T12:25:25+02:0018 lutego 2015 12:25|Kategorie: Android, Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. Nei 18 lutego 2015 w 16:35 - Odpowiedz

  ta cena startowa powala. Samsung jak chce rywalizować musi przemyśleć politykę cenową

 2. janek 19 lutego 2015 w 15:59 - Odpowiedz

  Niech dadzą cene 2100 a sprzedadza 300% wiecej nia za cene 2900 i tak popół roku nie będzie kosztować nawet 2tys

 3. beni 20 lutego 2015 w 10:40 - Odpowiedz

  no cena spora ale w media expert może coś zaraz będa do tego dodawać, coś tak czuję.

 4. tom 21 lutego 2015 w 22:34 - Odpowiedz

  Galaxy już dawno nie spełnia oczekiwań klienta, jest masa innych, mniej znanych firm które wypuszczają telefony o specyfikacji lepszej od nich, za połowę ceny. Do tego jakaś wyprzedaż w media expert czy innym i klient otrzymuje często lepszą opcję i to w dodatki prawdopodobnie na podzespołach smamsunga.

 5. hultaj 22 lutego 2015 w 22:27 - Odpowiedz

  Umiecie czytać? Spadek ceny, to znaczy że ceny spadną! Pewnie w ME też będzie taniej wtedy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.