Firma Corning, producent szkła odpornego na zarysowania (Gorilla Glass) ogłosiła, iż tworzy joint-venture z firmą Samsung. Dzięki współpracy warstwa ochronna Gorilla Glass na urządzeniach Samsunga zostanie zastąpiona przez Lotus Glass.

Lotus Glass
Jedną z najważniejszych właściwości Lotus Glass – oprócz odporności na zarysowania i uderzenia – jest jego giętkość i podobno zdecydowanie lepiej reagują na dotyk. Corning zapewnia także, iż po upadku na twardą powierzchnię, Lotus Glass powinien się jedynie odkształcić, ale nie potłuc. Technologia będzie wykorzystywana w ekranach wykonanych w technologii OLED oraz LCD w mobilnych gadżetach. Zmiana ta ma przynieść także lepszą jasność oraz czystość obrazu. Lotus Glass zostanie wykorzystywane w dużych wyświetlaczach, maksymalny rozmiar szkła Lotus Glass to 2200 x 2500 mm.

Lotus Glass
Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawią się pierwsze smartfony pokryte szkłem Lotus Glass. Być może nowa warstwa ochroni wyświetlacz Samsunga Galaxy S III, o którym już wiadomo, że nie zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach Mobile World Congress w Barcelonie.
źródło: Corning
Wyznawcy Ogryzka, czy modlicie się wystarczająco żarliwie, by Samsungowi się noga powinęła? 😉 😀 To naprawdę nie żarty, co ten Samsung wyczynia… 🙁
Lesh – masz dziwne poczucie humoru… Przychodzisz… bluzgasz albo piszesz bez sensu jak teraz, a potem nabijasz się jak ktoś próbuje z Tobą nawiązać logiczną rozmowę… ŻAL! Ja tam życzę Samsungowi powodzenia! Im większa konkurencja tym lepiej!
W iphonie 5 dadza radio fn i skacza sie rumakowanie samsunga 🙂
Sory, ja nie pomorze, ja mazowieckie 🙂
Podobają mi się poczynania Samsunga i ich wyniki. Wdrażają nowe technologie. Ich sposobem na życie nie jest ogryzkowa polityka patentowania każdego bzdetu i wojny prawnej z każdą firmą, które ma coś podobnego, co to – to NIE! Pierwsze, co na miejscu Samsunga zrobiłby Apple na tym etapie kooperacji z CGW (Corning Glass Work), to patent wyłączności na nazwę Lotus Glass i wielkie HALLO na ten temat, czego to oni nie odkryli! Samsung natomiast działa, współfinansuje prace doświadczalne, pozwala na ujawnienie pewnych szczegółów technicznych, ale na spokojnie, bez 'ściśle tajne łamane przez poufne’, a potem medialne ajwaj! Ta firma notuje rekordowe wyniki sprzedaży swoich bezkonkurencyjnych technologicznie sprzętów bez tratowania się ogłupiałych fanatyków przed sklepami w chwili promocji, przygotowanej tak, jak kulminacja jakiejś 'mszy’. Po prostu: świadomi i trzeźwi konsumenci wiedzą, co jest najlepsze i kupują, gdyż cena jest też rozsądna a nie kosmiczna. A nieświadomi, otumanieni propagandą, tworzą przed godziną 'ZERO’ wielkie kolejki po nową relikwię Ogryzka, przeciętne osiągi sprzętowe 'egal zu welchem Preis’ – i trafne reklamy Samsunga świetnie to obnażają. Samsung po prostu robi swoje, wiele elementów bebechów produkuje sam, kalkuluje rozsądne ceny, toteż osiągnięcia i wyniki ma wyśmienite. W pełni na nie zasługuje a każdy rozsądny konsument mobilnych (i nie tylko!) sprzętów mu sekunduje.
Leshu – z treści Twojej wypowiedzi mógłbym stwierdzić, że NIE JESTEŚ CZŁOWIEKIEM tylko robotem bez uczuć i pragnień… Skoro przeszkadzają Ci kolejki w oczekiwaniu na nowy telefon przed sklepem to co powiesz o ludziach, którzy jadą przez cały kraj albo kilka krajów i stoją w wielotysięcznym tłumie po to, żeby zobaczyć koncert, mecz lub jakiekolwiek inne wydarzenie! Jesteśmy w XXI wieku i elektronika STAŁA SIĘ już elementem KULTURY masowej! Poza tym w ludzkiej naturze JEST BYŁO I BĘDZIE ciekawość i chęć poznawania nowych zjawisk – a jeżeli przy okazji to zjawisko jest nam dobrze zaprezentowane i możemy stać się jego częścią – kupując np. nowy telefon TO KOMU TO PRZESZKADZA? Jedni wolą góry inni kochają morze… Ale to nie uprawnia do tego, żeby kogoś wyśmiewać! Co do patentów to też Ci się dziwie! Nie rozumiesz form prawnych które panują na zachodzie! Tam liczą się 2 rzeczy – KASA + INFORMACJA. Dla kasy informacja jest powielana i wykorzystywana bez jakiegokolwiek opanowania! Patenty są konieczne, żeby ustrzec się ordynarnych podróbek! Poza tym prawdą jest również to, że Samsung zaczął ROSNĄĆ RÓWNIEŻ dzięki współpracy z Applem – pokaż mi ich GENIALNE telefony przed erą iPhona? Wtedy królowała Nokia, Siemens i Sony Erricson! Leshu nie będę Ciebie przekonywał do swoich racji bo to Ty jesteś zapatrzony sam w swój własny punkt widzenia! Ale być może warto spojrzeć na świat z perspektywy szerszej niż kąt własnego pokoju? Jakbyś się czuł gdyby np. ktoś skopiował Twój pomysł na który wyłożyłeś górę kasy?