Jesteś tutaj:-, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-Wydajny, doskonały dla alergików i rozsądny cenowo – Hama Basic to wszechstronny oczyszczacz powietrza

Wydajny, doskonały dla alergików i rozsądny cenowo – Hama Basic to wszechstronny oczyszczacz powietrza

Do oferty producenta dołączył kolejny oczyszczacz powietrza, który wiosną i latem będzie prawdziwym wybawieniem dla alergików. W cenie poniżej 350 zł dostaniemy sprzęt z filtrami: wstępnym, EPA E11 i z węglem aktywnym z dodatkową warstwą zimnego katalizatora. Usunie z powietrza 99,2 proc. zanieczyszczeń. W dodatku można nim sterować pilotem, aplikacją i głosowo.

Widok na oczyszczacz z frontu.png

Wirusy, kurz, pyłki, roztocza, bakterie, dym tytoniowy czy sierść zwierząt – tym oddychamy w naszych domach na co dzień. Efektem w dłuższym okresie czasu mogą być alergie, astma i inne problemy zdrowotne. Wiosna czy początek lata przez bezustanne pylenie z kwitnących drzew czy kwiatów to też koszmar dla alergików. Ale najnowsza propozycja z portfolio niemieckiego producenta Hama – oczyszczacz powietrza Basic z multifiltrem – rozprawi się z wszelkimi, nawet najmniejszymi cząsteczkami, zarazkami i nieprzyjemnymi zapachami.

1 Wydajny, doskonały dla alergików i rozsądny cenowo. Hama Basic to wszechstronny oczyszczacz powietrza.png

Urządzenie zostało zamknięte w szaro-metalicznej podłużnej obudowie, pokrytej połyskującym lakierem, która bez problemu powinna wtopić się w otoczenie pozostałego sprzętu RTV. Ma 20 cm głębokości, 33 cm szerokości i 60 cm wysokości, przy zaledwie 5,8 kg wagi.

Ze względu na swój na rozmiar i specyfikację techniczną (nominalna moc 55 W) poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza według normy NRCC-54013-2011 w pomieszczeniu o wielkości do 52 mkw., a zgodnie z normą ANSI/AHAM AC-1 2015 do 17 mkw. Cechuje się silnym poczwórnym systemem filtracji. Sprzęt wywiązuje się ze swojego zadania poprzez wielokrotne filtrowanie filtrem wstępnym, EPA E11 oraz filtrem z węglem aktywnym z dodatkową warstwą zimnego katalizatora. Filtr wstępny służy do usuwania z powietrza kurzu i sierści, filtr EPA stosuje się do usuwania wirusów, bakterii, drobnego pyłu i pyłków, a rolą filtra z węglem aktywnym z warstwą zimnego katalizatora jest pozbywanie się zapachów i gazów odlotowych, np. formaldehydu. Koniec z męczeniem się z przykrymi zapachami, towarzyszącymi gotowaniu, smażeniu, pieczeniu czy z gryzącym w oczy dymem tytoniowym.

 

Oczyszczacz to must have dla każdego odpowiedzialnego rodzica.jpg

 

Zwiększona moc to wynik jonowego oczyszczania. Najdrobniejsze cząsteczki łączą się w duże grupy, które mogą być łatwiej filtrowane. Nie można zapomnieć o jego funkcji anionowej. Ten produkt generuje jony ujemne (aniony) i niewielkie ilości ozonu. Aniony wiążą się z dodatnio naładowanymi cząsteczkami brudu, pozbywając się ich.

To świetna wiadomość dla alergików i osób narażonych na emisje gazów, bo oczyszczacz jest w stanie usunąć z powietrza w pokoju 99,2 proc. wszystkich wirusów, pyłków i innych alergenów, takich jak sierść zwierząt, kurz domowy i zanieczyszczenia o wielkości do 0,3 µm. Hama Basic może się pochwalić wydajnością oczyszczania o wartości 250 m³/h w pomieszczeniach o powierzchni do 65 mkw. Warto zaznaczyć, że specjalny czujnik analizuje stan zanieczyszczenia powietrza w domu i automatycznie ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania cząsteczek. Da się go też oczywiście regulować samodzielnie.

Do zestawu dołączany jest też pilot.jpg

Użytkownik może liczyć na wygodną zdalną obsługę. Za pomocą aplikacji Hama Smart Home w jego zasięgu jest sterowanie oczyszczaczem powietrza smartfonem czy tabletem z każdego miejsca w swoich czterech kątach o każdej porze dni lub nocy. Producent pomyślał również o obsłudze asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant, wystarczy tylko wypowiedzieć odpowiednią komendę. Do zestawu dostajemy też pilot zdalnego sterowania. Co więcej, kontroler tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem, co zapewnia możliwość łączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. systemem sterowania ogrzewaniem.

Kolejnym atutem prezentowanego oczyszczacza jest jego cicha praca. Głośność wynosi 50 dB w trybie standardowym i 40 dB w trybie snu, co zagwarantuje niezakłócony i przyjemny sen. W tym drugim wyświetlacz zostanie wyłączony, aby żadne źródło światła nie zakłócało odpoczynku.

Wszystkie informacje są wyświetlone na ekranie LED.jpg

Sterować urządzeniem możemy też dotykowo na ekranie LED. Wyświetlacz pokazuje m.in. wybrany tryb działania, temperaturę w stopniach Celsjusza, aktualny stan czystości powietrza i potrzebę wymiany filtra, którego żywotność – w zależności od intensywności użytkowania – wynosi od 6 do 12 miesięcy. Nie mogło tu też zabraknąć funkcji timera z możliwością zaprogramowania działania od 1 do 12 godzin.

Sugerowana cena detaliczna oczyszczacza Hama Basic wynosi 349 zł. W cenie ok. 84,90 zł można dokupić osobny filtr (znajduje się on od razu w komplecie przy kupnie oczyszczacza).

Warto przypomnieć, że w ofercie marki dostępny jest też inny model oczyszczacza Hama Smart z filtrem HEPA H13 w cenie 549 zł, przeznaczonych do większych pomieszczeń.

Wszystkie szczegóły zawarto na oficjalnej stronie producenta pl.hama.com.Autor |2022-06-22T09:26:41+02:0022 czerwca 2022 09:00|Kategorie: Bez kategorii, Newsy, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Anna 27 czerwca 2022 w 23:54 - Odpowiedz

    Dobry oczyszczacz to podstawa przy alergii. Do tego mam jeszcze roombę z dobrymi filtrami. Te dwa sprzęty zapewniają mi czyste powietrze w domu

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.