Jesteś tutaj:-, Pozostałe, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Intel Core 10 generacji z serii H: najwięcej gigaherców do komputerów przenośnych

Intel Core 10 generacji z serii H: najwięcej gigaherców do komputerów przenośnych

Wraz z premierą procesorów Intel® Core dziesiątej generacji z serii H, Intel pokonał barierę częstotliwości taktowania 5 GHz w komputerach przenośnych. Dzięki serii H, z procesorem Intel Core i9-10980HK dziesiątej generacji na czele, gracze i twórcy mogą w dowolnym miejscu korzystać z wydajności typowej dla komputerów stacjonarnych.

 

Dzisiejsza premiera procesorów Intel® Core™ dziesiątej generacji z serii H umacnia czołową pozycję Intela w dziedzinie sprzętu gamingowego, ponieważ nowe procesory zapewniają komputerom przenośnym wydajność porównywalną ze sprzętem stacjonarnym. Będą dostępne w szerokiej gamie urządzeń przenośnych obejmującej ponad 100 modeli laptopów, które trafią do sprzedaży w tym roku, w tym ponad 30 smukłych i lekkich systemów. Nową platformę zoptymalizowano dla entuzjastów nowych technologii i twórców poprzez dostarczenie najszybszej częstotliwości w branży laptopów. Wydajność dochodząca w większości przypadków do 5GHz zapewni niesamowitą rozgrywkę i bogate możliwości dla użytkowników” – Fredrik Hamberger, dyrektor generalny segmentów laptopów premium oraz gamingowych w Intel.

 

Dlaczego jest to ważne: Gracze coraz częściej sięgają po komputery przenośne i zwracają uwagę zarówno na swobodę grania w dowolnym miejscu, jak i na samą wydajność sprzętu, a szybkość procesora jest dla nich jedną z trzech najważniejszych cech urządzenia. Procesory Intel Core dziesiątej generacji do laptopów wyróżniają się niesamowitą wydajnością, która zapewniana jest przez maksymalną częstotliwość Turbo 5,3 GHz, osiem rdzeni i 16 wątków, a typowo jest osiągana tylko przez systemy stacjonarne. Dzięki temu zadziwiają krótkim czasem reakcji i stabilną wydajnością w grach. Zarówno gry, jak i aplikacje w dalszym ciągu polegają na rdzeniach wysokiej częstotliwości, a Intel konsekwentnie skupia się na ich rozwoju, aby zapewnić osiągnięcie niższego opóźnienia, a także jak najlepsze wrażenia z grania na laptopie.

 

Więcej o najszybszym procesorze do komputerów mobilnych: Najwydajniejszy w tej serii jest procesor Intel Core i9-10980HK dziesiątej generacji, wyróżniający się niezrównaną mocą, maksymalną częstotliwością Turbo 5,3 GHz, ośmioma rdzeniami, 16 wątkami i 16 MB pamięci Intel® Smart Cache. Odblokowany procesor Intel Core i9-10980HK dziesiątej generacji, którego wydajność można indywidualnie dostosowywać i optymalizować, jest sercem najwydajniejszych laptopów dla graczy i twórców.

 

W porównaniu do systemu sprzed trzech lat procesor i9-10980HK zapewnia:

 • nawet o 54% więcej klatek na sekundę podczas gry dla jeszcze lepszych efektów podczas grania w topowe tytuły
 • nawet o 44% większą ogólną wydajność, dla szybszej, bardziej wrażliwej na zmiany produktywności, którą użytkownicy natychmiast odczują
 • nawet dwukrotnie szybsze renderowanie i eksportowanie wideo w jakości 4K, co przyspiesza i ułatwia zarówno tworzenie, jak i dzielenie się swoją sztuką z innymi.

 

Procesor Intel Core i7-10750H dziesiątej generacji o maksymalnej częstotliwości Turbo 5,0 GHz2został opracowany specjalnie z myślą o entuzjastach gier oraz twórcach oczekujących zoptymalizowanej wydajności. W porównaniu do systemu sprzed trzech lat procesor i7-10750H zapewnia:

 • nawet o 44% więcej klatek na sekundę podczas gier
 • nawet o 33% większą ogólną wydajność
 • nawet o 70% szybsze eksportowanie wideo 4K.

 

W skład rodziny procesorów dziesiątej generacji wchodzi też nowy procesor Intel Core i7-10875H o maksymalnej częstotliwości Turbo 5,1 Ghz2, z ośmioma rdzeniami i 16 wątkami, który przeznaczony jest dla rosnących segmentów twórców, entuzjastów gier komputerowych, którzy również lubię tworzyć, i innych wymagających użytkowników, oddających się wielu zadaniom na raz.

 

Zoptymalizowany pod kątem doświadczeń dla graczy: W ramach współpracy z czołowymi producentami komputerów PC zaprojektowano ponad 30 smukłych i lekkich systemów o grubości nieprzekraczającej 20 mm oraz 100 modeli laptopów z segmentów konsumenckiego i komercyjnego, a także stacji roboczych, które trafią do sprzedaży w tym roku. Współpracując z producentami komputerów PC, firma Intel optymalizuje również różnorakie urządzenia, zapewniając obsługę najnowszych technologii, takich jak:

 • zintegrowana karta Intel® Wi-Fi 6 AX201 (Gig+) zapewniająca prawie 3-krotnie większą szybkość pobierania, a tym samym przesyłanie danych z małymi opóźnieniami
 • technologia Intel® Turbo Boost Max 3.0,
 • technologia Intel® Adaptix™ Dynamic Tuning oraz oprogramowanie Intel® Extreme Tuning Utility do inteligentnego dostosowywania wydajności,
 • oprogramowanie Intel® Speed Optimizer umożliwiające łatwe podkręcanie jednym kliknięciem,
 • interfejs Thunderbolt™ 3 zapewniający czterokrotnie większą przepustowość niż USB 3.1, aby z łatwością przenosić bogate treści multimedialne i łączyć się z dwoma wyświetlaczami 4K
 • obsługa pamięci Intel® Optane™ przyspieszająca uruchamianie i wyczytywanie gry

 

Tabela SKU dla procesorów Intel® Core® Mobile dziesiątej generacji (seria H)

443Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.