Jesteś tutaj:-, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia-HP prezentuje pierwszy na świecie dwuekranowy laptop dla graczy

HP prezentuje pierwszy na świecie dwuekranowy laptop dla graczy

Na tegorocznym HP Gaming Festival w Pekinie, firma HP przedstawiła najnowszą ofertę produktów gamingowych. Wśród nowości zaprezentowanych podczas wydarzenia znalazł się OMEN X 2S. Jest to pierwszy na świecie dwuekranowy laptop dla graczy z CPU chłodzonym płynnym metalem.

image processing20190521 1346 6tkfv1

Nowa era gamingu

Według ostatnich badań, 82 proc. graczy podczas rozgrywek korzysta ze smartfonów, 61 proc. słucha muzyki, a 49 proc. ogląda live streamy, materiały video lub przegląda strony internetowe. Firma HP wzięła to pod uwagę i stworzyła OMEN X 2S – laptop dla graczy wyposażony w dodatkowy ekran. Za pomocą 6-calowego, dotykowego wyświetlacza możliwe jest wymienianie wiadomości z przyjaciółmi w komunikatorach WeChat lub WhatsApp, przeglądanie Spotify, oglądanie Twitcha i YouTube’a czy zmiana ustawień w oprogramowaniu OMEN Command Center, a to wszystko bez konieczności przerywania rozgrywki.

 

„Przesuwanie granic oraz tworzenie innowacyjnych produktów, które zmieniają zasady gry to podstawa filozofii firmy HP. Marka OMEN by HP wciąż wyznacza nowe kierunki w swojej branży, czego najlepszym przykładem jest OMEN X 2S” – mówi Anne-Sophie Hadberg, Dyrektor Generalny, EMEA Personal Systems Business, HP Inc.

 

OMEN X 2S zmienia oczekiwania użytkowników, oferując nowy standard pracy wielozadaniowej z obsługą dedykowanych skrótów klawiszowych. Oglądanie poradników i solucji, słuchanie muzyki czy śledzenie czatów nie wymaga już przełączania się między oknami za pomocą klawiszy Alt-Tab. OMEN X 2S z działającą w czasie rzeczywistym funkcją powielania, pozwala wycinać i powiększać poszczególne części głównego ekranu (na przykład mapy w grze) na drugim wyświetlaczu. Uzyskany w ten sposób widok jest wyśrodkowany i pozwala na komfortowe przeglądanie ograniczając dekoncentrujące ruchy głowy w poziomie.

 

image processing20190521 31554 a9ph6d

 

Obudowa tej jednostki ma 20 mm grubości i została wykonana z metalu. OMEN X 2S to również pierwszy na świecie 15-calowy laptop do gier, w którego systemie chłodzącym zastosowano płynny metalizowany amalgamat – Thermal Grizzly Conductonaut. W ten sposób osiągnięto wysoki poziom odprowadzania ciepła z 10-krotnie większą przepuszczalnością, niż w przypadku termicznej pasty silikonowej. Dodatkowo odnotowano 28-procentowy wzrost częstotliwości wyświetlania klatek (FPS) w porównaniu z tradycyjną pastą w Apex Legends oraz o 8,5 proc. krótszy czas w testach Blender Benchmark.

Niższa temperatura i większa moc – HP zaprezentowało także nowe wcielenia laptopów OMEN 15 i OMEN 17.  Pierwszy ma zaledwie 20, a drugi 27 mm grubości, co oznacza redukcję o odpowiednio 20 i 18 proc. w porównaniu z ich poprzednikami.

image processing20190521 3037 1vkjbsm

Wszystkie trzy laptopy oferują OMEN Tempest, zaawansowane rozwiązanie termiczne z wiatrakiem zasilanym napięciem 12V, które wykorzystuje szczeliny wylotowe po trzech stronach urządzenia, aby zapewnić pięciokierunkowy przepływ powietrza i wysoką efektywność chłodzenia. Realistyczna grafika jest zasługą zastosowania wydajnych kart graficznych – NVIDIA® GeForce RTX™ 2080 w przypadku najwyższej konfiguracji modelu OMEN 17 oraz technologii Max-Q6 w modelach OMEN X 2S i OMEN 15. Ponadto laptopy te umożliwiają wielozadaniową pracę oraz płynną grę w najbardziej wymagające tytuły. Wynika to z zastosowania mocnych procesorów, takich jak najnowszy mobilny Intel® Core™ i9 dziewiątej generacji z trybem Turbo 5,0 GHz, ośmioma rdzeniami i 16 wątkami, a także 32 GB pamięci RAM.

Użytkownicy mogą skorzystać również z rozwiązania Intel® Optane™ Memory H10 z pamięcią SSD. Nowa karta sieciowa Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax) oferuje komfortową grę w technologii bezprzewodowej oraz nawet trzykrotnie szybszy transfer plików w porównaniu z Wi-Fi 5(802.11ac). Do dodatkowych opcji należą ekran 1080p z częstotliwością odświeżania 240 Hz, który zapewnia wyjątkową płynność grafiki, oraz technologia NVIDIA® G-SYNC® w modelu OMEN X 2S – dostępna również w wybranych konfiguracjach OMEN 15 i OMEN 17.

 

OMEN by HP – cena i dostępność
Laptop OMEN X 2S ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 11 999 zł


Autor |2019-05-21T17:57:25+02:0021 maja 2019 17:57|Kategorie: e-Sport, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Pozostałe, Rozrywka, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. niewiem 22 maja 2019 w 13:11 - Odpowiedz

    Przecinki.
    OMEN X 2S z działającą w czasie rzeczywistym funkcją powielania pozwala wycinać i powiększać poszczególne części głównego ekranu (na przykład mapy w grze) na drugim wyświetlaczu. Uzyskany w ten sposób widok jest wyśrodkowany i pozwala na komfortowe przeglądanie, ograniczając dekoncentrujące ruchy głowy w poziomie.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.