Jesteś tutaj:-, PC i Laptopy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-HP prezentuje nowe laptopy, idealne do wymagających warunków nauki hybrydowej

HP prezentuje nowe laptopy, idealne do wymagających warunków nauki hybrydowej

Laptopy HP Fortis to nowa linia komputerów zaprojektowanych tak, aby sprostać wymaganiom środowisk edukacyjnych

Współczesne szkolnictwo pod wpływem pandemii zmieniło się diametralnie. Wcześniej uczniowie z komputerów w czasie lekcji korzystali sporadycznie. Dziś nauka odbywa się nie tylko za szkolnymi murami, ale także w autobusie, w domu, czy nawet na placu zabaw. Komputer PC stał się niezbędnym narzędziem do nauki cyfrowej, a uczniowie oczekują urządzeń, które są odporne na codzienne użytkowanie, pomagają im się sprawnie i szybko łączyć z klasą i ułatwiają wykonywanie zwiększonej liczby zadań.

 

Praca hybrydowa jest nowym standardem w biznesie, nauczanie hybrydowe (blended learning) jest nowym standardem w edukacji – to od marca 2020 roku nasza nowa rzeczywistość. Bezsprzecznie wymaga ona technologii o zwiększonej wytrzymałości, lepszej łączności i dużych ekranów. Wszystko po to, aby treści były atrakcyjne i dostępne z każdego miejsca, w którym aktualnie odbywa się nauka – mówi Bill Avey, Dyrektor Generalny i Szef Działu Edukacji w Dziale Personal Systems, HP Inc. Urządzenia zaprojektowane są tak, by ograniczyć liczbę przypadkowych upadków, zwiększyć ich wytrzymałość na eksploatację nawet w niesprzyjających warunkach, a także utrzymać klawisze i porty w nienaruszonym stanie oraz ułatwić czyszczenie czy dezynfekcję. HP pragnie zapewnić uczniom urządzenia i komputery, które w obecnych trudnych warunkach nauczania, doskonale spełnią swoją rolę.

 

HP Fortis – solidna konstrukcja, zaprojektowana specjalnie z myślą o nauce w trybie hybrydowym

Nowa seria HP Fortis, stworzona z myślą o aktywnych i mobilnych uczniach, jest odporna na upadki, zalania i trzyma klawisze tam, gdzie ich miejsce: na klawiaturze. Chropowate powierzchnie ułatwiają uczniom w każdym wieku chwytanie i obsługę tych lekkich urządzeń. Wzmocnione porty zasilania i USB-C® ograniczają uszkodzenia spowodowane przypadkowym pociągnięciem za kabel, podczas gdy mechanicznie wzmocnione narożniki oraz gumowe wykończenia absorbują wstrząsy. Wzmocnione zawiasy z kolei, zmniejszają obciążenia spowodowane wielokrotnym otwieraniem i zamykaniem. Klawiatury z mocowaniem na całej długości zapobiegają wyjmowaniu klawiszy przez znudzonych podczas lekcji uczniów. Klawiatura jest również odporna na zalanie do 350 ml.

Obudowa, klawiatura i wyświetlacz urządzeń mogą być czyszczone przy użyciu powszechnie dostępnych w gospodarstwie domowym chusteczek dezynfekujących i czyszczących. Dla zwiększenia bezpieczeństwa oraz ochrony, urządzenia wyposażono w nową metalową osłonę, która pomaga chronić baterię przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkami lub uderzeniami.

 

Duże ekrany dla większej przestrzeni do pracy

Urządzenia HP Fortis 14 są wyposażone w wyświetlacze o przekątnej 14 cali, które zapewniają uczniom dużą przestrzeń roboczą, tak ważną w czasie robienia notatek w trakcie oglądania wykładu, czy też podczas tworzenia prezentacji. Duża powierzchnia ekranu daje swobodę jednoczesnego korzystania z treści i ich współtworzenia.  Dzięki opcjonalnym jasnym wyświetlaczom z powłoką antyodblaskową, użytkownicy mogą wyraźnie widzieć swoją pracę.

 

Chromebook HP Fortis 14″ G10 został stworzony z myślą o nauce w chmurze. Wyposażony w procesory Intel® i opcjonalną łączność 4G LTE, pozwala uczniom na dostęp do zajęć z niemal każdego miejsca. 180-stopniowy zawias, w połączeniu z szerokokątną kamerą HD o kącie widzenia 88 stopni i dwoma mikrofonami, zapewnia doskonały komfort podczas nauki zdalnej. Zintegrowana kamera HP Privacy Camera chroni użytkowników przed złośliwą inwigilacją, a oprogramowanie Chrome Education Upgrade sprawia, że urządzenie jest łatwe do instalacji i zarządzania.

1 1 3 1 4 

1HP Fortis 14″ G10 Chromebook to pierwszy na świecie 14″ Chromebook o wzmocnionej wytrzymałości dla edukacji z 4G LTE, zaprojektowany z myślą
o zapewnieniu uczniom niezawodnego dostępu do cyfrowych sal lekcyjnych

 

Komputery HP ProBook Fortis 14″ G9 i HP ProBook Fortis 14″ G10 pomagają uczniom pewnie przechodzić przez kolejne etapy nauki zdalnej:

1 5

 • HP ProBook Fortis 14″ G9 – pracujący pod kontrolą procesorów Intel oraz systemów Windows 11 Pro, Windows 11 Pro Education lub Windows 11 SE. Uczniowie mogą łatwo współpracować i niezawodnie uzyskiwać dostęp do zadań dzięki łączności Wi-Fi 6 oraz opcjonalnej łączności 4G LTE.
 • HP ProBook Fortis 14″ G10 – wyposażony w procesory Intel® i3/i5 12. generacji i system Windows 11 lub Windows 11 Pro Education. Uczniowie mogą szybko przechodzić między pisaniem dokumentów, uruchamianiem aplikacji STEM, edycją wideo, etc. Najnowsza technologia łączności bezprzewodowej– Wi-Fi 6E – umożliwia uczniom przebijanie się przez zatłoczone sieci, a oprogramowanie uczy się wzorców pracy użytkownika i optymalizuje zużycie energii dzięki inteligentnemu ładowaniu wydłużając czas pracy na baterii. Rozwiązanie HP Wolf Security for Business ułatwia informatykom ochronę urządzeń studenckich za pomocą wymuszonej sprzętowo działającej ciągle ochrony.

 

1 6HP ProBook Fortis 14″ G9 to pierwszy na świecie laptop o wzmocnionej wytrzymałości z systemem Windows dla edukacji z 4G LTE i 14-calowym wyświetlaczem.
HP ProBook Fortis 14″ G10 zapewnia ochronę danych i troskę o cyberbezpieczeństwo dzięki rozwiązaniu HP Wolf Security for Business

 

Dostosowane do wspierania różnych stylów uczenia się

HP Pro x360 Fortis 11″ G9 i HP Pro x360 Fortis 11″ G10 umożliwiają naukę na różne sposoby. Konstrukcja konwertowalna daje uczniom swobodę wyboru trybu, który najlepiej pasuje do nich i ich zadań. Opcjonalne kamery 5 MP zwrócone w kierunku otoczenia oraz piórko z możliwością ładowania i wzmocnioną końcówką pozwalają uczniom tworzyć, przechwytywać i rysować w trybie laptopa, tabletu, “namiotu”, “podstawki” lub “książki”. Pióro jest przechowywane i ładowane w opcjonalnym wodoodpornym schowku, dzięki czemu jest gotowe do użycia, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

1 7 1 8 1 9

 • HP Pro x360 Fortis 11” G9 – HP Pro x360 Fortis 11″ G9 – pracujący pod kontrolą procesorów Intel i systemu Windows 11 Pro, Windows 11 Pro Education lub Windows 11 SE. Uczniowie mogą bezproblemowo uzyskać dostęp do zadań i aplikacji dzięki łączności Wi-Fi 6 oraz opcjonalnie 4G LTE
 • HP Pro x360 Fortis 11” G10 – Urządzenie wyposażone w procesory Intel® i3/i5 12. generacji oraz system Windows 11 Pro lub Windows 11 Pro Education pomaga uczniom w realizacji wymagających zadań, takich jak edycja filmów na zajęcia multimedialne czy analiza danych. Wi-Fi 6E zapewnia szybkie, niezawodne połączenia sieciowe do nauki w chmurze. Rozwiązanie HP Wolf Security for Business zapewnia skuteczną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami. Funkcja inteligentnego ładowania baterii urządzenia uczy się wzorców pracy uczniów i optymalizuje zużycie energii.

 

1 9Dzięki elastycznemu zawiasowi 360 stopni, HP Pro x360 Fortis 11″ G9 i HP Pro x360 Fortis 11″ G10 pozwalają uczniom uczyć się w interaktywny i spersonalizowany sposób

 

Zaprojektowane dla mobilnej nauki w chmurze

Chromebook HP Fortis 11″ G9 , zasilany przez wydajną jednostkę Snapdragon® 7c, jest wyjątkowo dobrze wyposażony do mobilnej nauki w chmurze oraz zapewnia bezpieczny i niezawodny dostęp do wirtualnej sali lekcyjnej. Ten Chromebook to najsmuklejsze i najlżejsze urządzenie HP z serii Fortis, stworzone z myślą o współczesnych uczniach i zapewniające najwyższą mobilność. Komputer uruchamia się w ciągu kilku sekund,

dzięki czemu uczniowie mogą poświęcić więcej czasu na naukę, a mniej na czekanie. Łączność 4G LTE sprawia, że edukacja zdalna staje się bardziej dostępna dla wszystkich uczniów, którzy mogą uczyć się praktycznie z każdego miejsca, jakie tylko sobie wybiorą.

1 10 1 11 1 12

1 11HP Fortis 11 G9″ Q Chromebook to najsmuklejsze
i najlżejsze urządzenie Fortis firmy HP, stworzone
z myślą o potrzebach współczesnych uczniów

 

Łatwa współpraca

HP 320 FHD Webcam i HP 325 FHD Webcam to łatwe w użyciu kamery internetowe typu all-in-one. Zapewniają one ostry obraz o kącie 66 stopni oraz rozdzielczość Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę, co pozwala na prowadzenie swobodnych rozmów. Kamery internetowe można łatwo podłączyć za pomocą złącza USB-A, można je też obracać o 360 stopni, by dopasować ich położenie. Dodatkowo są wyposażone w zdejmowaną osłonę obiektywu, która zapewnia prywatność.

1 13 1 14 1 15

1 14Certyfikat Works with Chromebook, gwarantuje, że kamery HP 320 FHD Webcam i HP 325 FHD Webcam są zoptymalizowane pod kątem  współpracy z Chromebookami i innymi urządzeniami z systemem Chrome OS.

 

Zaangażowanie HP w edukację

W ramach incjatywy HP’s Sustainable Impact Strategy, HP dąży do zapewnienia lepszych wyników nauczania dla 100 milionów ludzi do 2025 r. i przyspieszenia dostępu do technologii cyfrowych dla 150 milionów ludzi do 2030 r.

 

Ceny i dostępność

 • HP Fortis 14″ G10 Chromebook będzie dostępny w Polsce od maja br. Ceny zostaną podane bliżej debiutu rynkowego.
 • Komputer HP ProBook Fortis 14″ G9 będzie dostępny w Polsce od maja br. HP ProBook Fortis 14″ G9 z preinstalowanym systemem Windows 11 SE ma być dostępny w Polsce od maja br. Ceny zostaną podane bliżej terminu dostępności produktów.
 • HP ProBook Fortis 14″ G10 PC będzie dostępny w Polsce od maja br. Ceny zostaną udostępnione bliżej terminu dostępności produktu.
 • Komputer HP Pro x360 Fortis 11″ G9 będzie dostępny w Polsce od maja br. HP ProBook Fortis 11″ G9 z preinstalowanym systemem Windows 11 SE będzie dostępny w Polsce od maja br. Ceny zostaną podane bliżej dostępności produktów.
 • HP Pro x360 Fortis 11″ G10 PC  będzie dostępny w Polsce od maja br. Ceny zostaną podane bliżej terminu dostępności produktu.
 • HP Fortis 11″ G9 Q Chromebook będzie dostępny w Polsce od maja br. Ceny zostaną podane bliżej terminu dostępności produktu.
 • HP 320 FHD Webcam  i HP 325 FHD Webcam będą dostępne w Polsce od maja br. Ceny zostaną podane bliżej dostępności produktów.


Autor |2022-02-01T15:53:29+02:001 lutego 2022 16:00|Kategorie: Newsy, PC i Laptopy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.