Jesteś tutaj:-, PC i Laptopy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-TOUGHBOOK i Circular Computing łączą siły na rzecz zrównoważonego rozwoju

TOUGHBOOK i Circular Computing łączą siły na rzecz zrównoważonego rozwoju

Regeneracja urządzeń TOUGHBOOK to mniejszy ślad węglowy związany z dostępem do technologii

Panasonic TOUGHBOOK i Circular Computing nawiązały współpracę, której celem jest bardziej zrównoważony rozwój branży wytrzymałych urządzeń komputerowych. Circular Computing zajmie się regeneracją laptopów i tabletów Panasonic TOUGHBOOK, dając im nowe życie.

 

Pierwszym zregenerowanym, czyli złożonym w oparciu o komponenty z użytkowanych wcześniej urządzeń, będzie tablet TOUGHBOOK G1. Jego dostępność przewidziana jest na połowę 2022 roku. Proces regeneracji stanowi praktyczne wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju i przyczyni się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla – według szacunków na jedno urządzenie będzie to 316 g CO2 mniej.

Proces regeneracji każdej jednostki trwa ponad 5 godzin, a kontrola jakości obejmuje 360 punktów. Wykwalifikowani technicy Circular Computing będą jej dokonywać zgodnie z normami BS8887 w specjalnie wybudowanym, najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym należącym do firmy.

Circular Computing, które jako pierwszy na świecie dostawca otrzymało certyfikat BSI KITEMARK dla procesu regeneracji laptopów, dzięki przywiązaniu do szczegółu jest w stanie zagwarantować jednakowo wysoką jakość urządzeń tego samego modelu, nawet gdy są przetwarzane w dużych ilościach. Zregenerowane laptopy Circular Computing są popularne wśród organizacji ekologicznych, w sektorze edukacyjnym oraz w małych i średnich organizacjach dysponujących ograniczonym budżetem.

 

– Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy pierwszym dostawcą wzmocnionych tabletów i laptopów, który sięgnął po zrównoważone ekologicznie rozwiązania Circular Computing. Naszym celem jest, aby w przyszłości nasi klienci i nasi dostawcy nie musieli już nigdy wyrzucać kolejnego urządzenia TOUGHBOOK – powiedział Kevin Jones, Dyrektor Operacyjny w Panasonic Mobile Business Solutions Europe.

– Przez lata firmy z branży IT próbowały ponownie dostarczać na rynek urządzenia, które wcześniej były używane, nazywając je „odnowionymi” czy „klasy A”. Jednak klienci oczekują jakości, której te nie są w stanie zapewnić. Stworzyliśmy Circular Computing po to, by tak samo jak w przypadku nowych urządzeń, dostawali zawsze to samo bez względu na skalę czy inne warunki. W ten sposób klienci otrzymują najbardziej zrównoważony laptop na świecie spełniający wszystkie ich potrzeby, a jednocześnie nie martwić się o wygląd urządzenia, jego sprawność czy gwarancję. Umowa z firmą Panasonic to wspaniała wiadomość dla branży, konsumentów i dla nas jako firmy – skomentował Rod Neale, założyciel Circular Computing. – Regeneracja wytrzymałego urządzenia jest znacznie bardziej złożoną operacją niż regeneracja zwykłego laptopa, ale nasza współpraca pozwoliła na rozwiązywanie wszystkich problemów, dzięki czemu użytkownicy mogą wykorzystywać technologie w bardziej zrównoważony sposób.

 

Po udostępnieniu pierwszego zregenerowanego modelu TOUGHBOOK, podjęte zostaną prace nad innymi popularnymi modelami z tej serii.

Autor |2021-11-10T10:34:44+01:0010 listopada 2021 10:34|Kategorie: Newsy, PC i Laptopy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile