Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje-HP przedstawia nowe desktopy z serii Z osiągające jeszcze wyższy poziom wydajności, dzięki rozwiązaniom firmy NVIDIA®

HP przedstawia nowe desktopy z serii Z osiągające jeszcze wyższy poziom wydajności, dzięki rozwiązaniom firmy NVIDIA®

Na kwietniowej konferencji NVIDIA GTC 2021, firma HP ogłosiła ulepszenia GPU w swojej podstawowej linii komputerów stacjonarnych z serii Z, w tym HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8 i Z2 Tower G8, które wcześniej były dostępne tylko w wysokiej klasy stacjach roboczych. HP chce zapewnić dzisiejszym profesjonalistom odpowiednią technologię i narzędzia do łączności, współpracy i bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy pracują w domu, czy w biurze. Dodatkowo, w celu usprawnienia pracy w środowisku 3D i udostępnienia zaawansowanej wizualizacji większemu gronu odbiorców, desktopy serii Z oferują najnowsze technologie firm NVIDIA® i Samsung – marek, którym społeczność twórców zaufała w kwestii niezawodności.

Dla twórców chcących przyspieszyć przekształcanie pomysłów w projekt, wydajność ma kluczowe znaczenie. Co więcej, ich potrzeby rosną wraz z silnikami działającymi w czasie rzeczywistym, ponieważ skracają się czasy cyklu projektowania. W miarę jak firmy przechodzą na bardziej hybrydowy model pracy, 77 % decydentów IT zgadza się, że oznacza to wzrost podatności na zagrożenia bezpieczeństwa. Linia komputerów stacjonarnych Z oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, dając działom IT możliwość ochrony urządzeń, danych i tożsamości.

Nowe układy NVIDIA® RTX™ A4000 i RTX™ A5000 dają użytkownikom HP Z2 Tower G8 możliwość skonfigurowania ich komputerów stacjonarnych z serii Z z najnowszej generacji rdzeniami RT, Tensor i CUDA, aby zapewnić projektantom, inżynierom oraz artystom możliwość tworzenia bez ograniczeń. Seria Z od HP dodaje również dodatkowe opcje graficzne Ampere do linii wydajnych komputerów stacjonarnych, w tym do stacji roboczych Z4, Z6 i Z8, w celu zwiększenia wydajności w różnych segmentach.

 

Sposób w jaki pracujemy nie zmienni się w najbliższym czasie, co twórcom daje możliwość wyboru miejsca pracy, powiedział Bob Pette, Wiceprezes Działu Professional Visualization w firmie NVIDIA. Nowe układy GPU o architekturze NVIDIA Ampere, współpracujące z komputerami stacjonarnymi z serii Z od HP, zapewnią moc obliczeniową, której potrzeba, by pracować z dowolnego miejsca.

 

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność linii Z, klienci mogą teraz skonfigurować modele Z1 Tower, Z2 SFF i Z2 Tower z niedawno zaprezentowanymi dyskami PCIe Gen4 firmy Samsung. Najnowsze dyski firmy Samsung oferują zwiększoną szybkość transferu, zapewniając lepszą przepustowość, co przekłada się na jeszcze większą wydajność i płynność pracy użytkowników intensywnie przetwarzających dane. Klienci otrzymują teraz nieograniczoną wydajność pamięci masowej, dzięki innowacyjnym systemom chłodzenia zaprojektowanym przez inżynierów serii Z od HP.

Tower Z2 G8 CoreSet FrontRight

Tower Z2 G8

 

Dzisiejsze, szybko zmieniające się środowisko pracy umocniło rolę komputera jako kluczowego narzędzia zwiększającego produktywność,  powiedział Jaejune Kim, Starszy Wiceprezes ds. Marketingu w firmie Samsung. Wraz z rosnącą złożonością aplikacji i wykładniczym wzrostem rozmiarów plików, dyski SSD PCIe Gen4 oferują duży wzrost wydajności. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z HP przy projektowaniu naszego dysku SSD PM9A1 w najnowszych platformach HP. Wszystko po to, aby zmaksymalizować korzyści technologiczne i zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia.

 

HP Z2 G8 SFF i Z2 G8 Tower

HP przedstawia nowe desktopy z serii Z osiągające jeszcze wyższy poziom wydajności, dzięki rozwiązaniom firmy NVIDIA®

HP Z2 SFF G8

 

Z2 Small Form Factor, najszybsza stacja robocza SFF, obsługująca aplikacje Autodesk i SolidWorks oraz Z2 Tower, udoskonalają poprzednie generacje dzięki najnowszym komponentom firm NVIDIA®, Intel® oraz Samsung, a także pozostają liderami w branży pod względem zrównoważonego rozwoju, będąc częścią najbardziej zrównoważonego portfolio komputerów PC na świecie. Aby sprostać wymaganiom współczesnych pracowników, modele Z2 SFF i Z2 Tower nadal oferują zwiększone możliwości rozbudowy, z beznarzędziowym dostępem w kompaktowej obudowie.

SFF Z2 CoreSet FrontLeft

SFF Z2

 

Komputer Z2 Small Form Factor wyposażony jest w procesory Intel® Core® i Xeon® W do 11. generacji oraz układ graficzny NVIDIA® Quadro RTX™ 3000, które zapewniają wyjątkową wydajność w zakresie ray tracingu i sztucznej inteligencji w niewielkim rozmiarze oraz z nieskończonymi możliwościami rozbudowy. Z2 Tower jest punktem odniesienia w zakresie mocy stacji roboczej, klasy podstawowej dla profesjonalnych twórców. Dzięki Z2 Tower użytkownicy mogą teraz uruchamiać aplikacje wielowątkowe podczas pracy nad kilkoma zadaniami, wykorzystując maksymalnie układ graficzny NVIDIA® RTX ™ A5000, procesory Intel® Xeon® vPro® oraz wydajność procesora Intel z serii K bez efektu throttlingu w SPECapc™ for SOLIDWORKS™ 2021 benchmark.

Z2 Tower G8 dualSoda Navis bundle

Modele Z2 G8 SFF i Z2 G8 Tower są również wyposażone w:

  • Niezakłócona wydajność wiodący w branży system chłodzenia serii Z utrzymuje procesor i kartę graficzną w niskiej temperaturze, dzięki czemu mogą one pracować z maksymalną wydajnością przez dłuższy czas.
  • Certyfikacje oprogramowania – każdy komputer jest wyposażony w certyfikowane aplikacje zapewniające najwyższą wydajność nawet w przypadku złożonych projektów.
  • Zarządzanie temperaturą – innowacyjnie zaprojektowane, aby utrzymać komponenty sprzętowe w chłodzie i ciszy bez względu na to, jak bardzo są obciążone. Dzięki temu, użytkownik ma pewność, że uruchomi system przy maksymalnym obciążeniu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Zbudowany, aby się rozwijać. Moc, która pozwala rosnąć – dzięki możliwości rozbudowy i beznarzędziowemu dostępowi, można dodawać komponenty, ulepszać grafikę lub dodawać specjalistyczne karty PCIe w miarę rozwoju swoich potrzeb.
  • Możliwość wyboru systemu operacyjnego dla unikalnych potrzeb użytkownika z Windows 10 Pro 64™ lub Linux®.

 

HP Z1 G8 Tower:

Z1 G8 to najbardziej przystępny cenowo komputer stacjonarny HP z certyfikatem Z, stworzony do edycji projektów, a nawet gier. Teraz oferujący najnowszą, profesjonalną wydajność, aż do NVIDIA® Quadro ™ P2200. Desktop ten otrzymał certyfikaty SolidWorks® i AutoCAD®, dzięki czemu doskonale nadaje się do projektowania 2D/3D i tworzenia dokumentacji. Dodatkowo, użytkownicy mogą wybrać konfigurację Z1 G8 z grafiką NVIDIA® GeForce® do RTX™ 3070 do pracy w VR i przy tworzeniu oprogramowania. Dla zapewnienia wysokiej wydajności w złożonych, wielowątkowych aplikacjach, Z1 G8 oferuje najnowsze procesory Intel® Core™ vPro®.

 

Ceny i dostępność:

  • HP Z1 Tower G8 ma być dostępny na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Small Form Factor G8 ma być dostępny na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Tower G8 ma być dostępny na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Ceny będą znane bliżej daty premiery.Autor |2021-04-22T18:08:08+02:0022 kwietnia 2021 18:08|Kategorie: Inne, Newsy, Oprogramowanie, PC i Laptopy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.