Jesteś tutaj:-, Microsoft, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety-Laptop dla menadżera: prestiż, funkcjonalność, bezpieczeństwo danych

Laptop dla menadżera: prestiż, funkcjonalność, bezpieczeństwo danych

Menadżerowie i kadra zarządzająca wysokiego szczebla to wymagający klienci, jeśli chodzi o dobór narzędzi do pracy. Kupując przenośny komputer stawiają przede wszystkim na prestiżowy charakter, wszechstronną funkcjonalność oraz zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa danych – wynika z doświadczeń dostawcy sprzętu komputerowego do firm i instytucji, firmy kuzniewski.pl.

Hp EliteBook Folio 1040
Hp EliteBook Folio 1040

Jakie cechy laptopów są najbardziej pożądane przez menadżerów i kadrę zarządzającą? Jednym z najważniejszych kluczy przy wyborze przenośnych narzędzi do pracy jest ich wszechstronna funkcjonalność. Co kryje się pod tym terminem?

Na pewno praktyczne rozmieszczenie oraz bogaty wybór złączy, w tym port stacji dokowania. Dzięki temu łatwiej podłączyć się do innych urządzeń, niezbędnych chociażby podczas prezentowania treści w większej grupie czy podczas pracy w biurze. Dużym plusem jest obecność modemu 3G lub możliwość jego bezproblemowej instalacji za dodatkową opłatą.

ThinkPad X240
ThinkPad X240

Do tego dochodzą optymalne z punktu widzenia często przemieszczających się przedstawicieli managementu – przekątna ekranu raczej nie większa niż 14 cali i waga nieprzekraczająca ok. 2 kg. „W praktyce większość menadżerów stawia na małe, przenośne maszyny, np. Lenovo ThinkPad X240, Dell Latitude E7240, Lenovo ThinkPad T440, HP EliteBook 830, Toshiba Portege Z30 czy nowy Lenovo ThinkPad X1 Carbon” – mówi Jarosław Markowski, kierownik działu sprzedaży w kuzniewski.pl.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon
Lenovo ThinkPad X1 Carbon

Drugą ważną kwestią w tym segmencie klientów jest prestiżowy charakter sprzętu. Wzięciem cieszą się laptopy wysokiej klasy, wykonane z trwalszych i atrakcyjniejszych dla oka materiałów. W cenie jest ponadprzeciętna jakość wykonania oraz innowacje konstrukcyjne. W klasie biznes dobrze odbierane są ultrabooki oraz laptopy konwertowane, które płynnie przechodzą między tradycyjnym trybem pracy a zwiększoną mobilnością typową dla tabletów. Jednym z wyróżniających się rozwiązań tego typu jest Lenovo ThinkPad S1 Yoga.

Lenovo ThinkPad Yoga
Lenovo ThinkPad Yoga

Kadra zarządzająca zwraca również większą uwagę niż inne grupy klientów na rozwiązania związane z bezpieczeństwem danych. „Kto o zdrowych zmysłach narażałby swoją firmę na koszty w czasie, kiedy szpiegostwo przemysłowe i inne wrogie próby przejęcia wrażliwych danych stały się codziennością?” – pyta retorycznie Jakub Kutzmann, redaktor prowadzący portalu technologicznego lab.kuzniewski.pl. Do dyspozycji profesjonalnych klientów są takie funkcje jak wbudowany czytnik linii papilarnych, moduł szyfrowania danych, czytnik kart SC oraz oprogramowanie producentów wspomagające bezpieczną pracę z danymi. Laptopy z klasy biznes mają wiele z nich w standardzie.

Jak wynika z doświadczeń działu sprzedaży firmy kuzniewski.pl, najważniejsze cechy laptopów kupowanych dla menadżerów i kadry zarządzającej to funkcjonalność, prestiż oraz wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

źródło: kuzniewski.pl

KanAutor |2014-04-09T07:17:34+02:009 kwietnia 2014 07:17|Kategorie: Internet mobilny, Microsoft, Newsy, PC i Laptopy, Sprzęt, Tablety|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Vick 24 kwietnia 2014 w 21:00 - Odpowiedz

    Dla mnie tablet Lenovo Yoga, to jedna z lepszych pozycji na rynku. Dobry pod względem technologii, funkcjonalności, w fajnej stylistyce.

  2. arekzegarek 29 kwietnia 2014 w 14:37 - Odpowiedz

    popieram przedmówcę, Lenovo Yoga tablet jest bezkonkurencyjny, 3 tryby pracy bardzo mi odpowiadają i bateria, która trzyma 18 godzin bije na głowę inne tablety, sprawdza się w podróżach, polecam!

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.