Jesteś tutaj:-, Newsy, Nokia, Oprogramowanie, Pozostałe, Sprzęt, Telefony-Nokia i Microsoft wzbogacają smartfony z systemem Symbian Belle

Nokia i Microsoft wzbogacają smartfony z systemem Symbian Belle

Firma Nokia zapowiedziała dziś aktualizacje systemu Symbian Belle, dzięki którym smartfony z najnowszej oferty firmy zmienią się w przydatne w każdej branży biura mobilne. Bezpłatne aktualizacje o nazwie Microsoft Apps to pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft, które rozbudowują obecne, wszechstronne funkcje zabezpieczeń i zarządzania w smartfonach Nokia pracujących na Symbian Belle. Aplikacje te nie wymagają dodatkowej infrastruktury.

Począwszy od końca IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. aplikacje Microsoft Apps będą oferować narzędzia do współpracy i pracy biurowej, takie jak Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft OneNote, Microsoft PowerPoint Broadcast i Microsoft Document Connection (z dostępem do Microsoft SharePoint) w urządzeniach z Symbian Belle. W ramach kolejnej aktualizacji w pierwszej połowie 2012 roku pojawi się także Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako aplikacje macierzyste — po raz pierwszy poza platformą Windows.

Microsoft Apps będą dostępne do pobrania przez telefon lub komputer i będą działać w urządzeniach Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 oraz Nokia Oro.

Dodatkowe informacje:

W ramach pierwszej aktualizacji pod koniec IV kwartału 2011 r. z szeroką dostępnością na początku 2012 r. urządzenia z systemem Symbian Belle zostaną wzbogacone o takie aplikacje biurowe firmy Microsoft, jak:

  • Microsoft OneNote — do robienia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive®.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile — ekonomiczny komunikator, informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
  • Microsoft Document Connection — zapewnia ujednolicony wgląd w dokumenty przechowywane w urządzeniu mobilnym, w tym załączniki do wiadomości e-mail oraz dokumenty w witrynach SharePoint 2010.
  • Microsoft PowerPoint Broadcast — umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.

W ramach kolejnej aktualizacji w I połowie 2012 r. zostaną dodane zostaną dodane Microsoft Word, Excel i PowerPoint jako macierzyste aplikacje — po raz pierwszy poza platformą Windows oraz pojawią się nowe funkcje aplikacji firmy Microsoft, w tym:

  • Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint (dodatkowo do SkyDrive).

źródło: Nokia

Kan

Autor |2011-09-08T18:10:38+02:008 września 2011 18:10|Kategorie: Microsoft, Newsy, Nokia, Oprogramowanie, Pozostałe, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. exit 9 września 2011 w 19:56 - Odpowiedz

    dobrze sie zapowiada jeszcze nie ma chyba nigdzie urzadzenia wprowadzonego z symbianem belle a juz aktualizacje 😛

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.