Smartfon pracuje na „czystym” systemie operacyjnym Android 7.0, Nougat, z certyfikacją GMS. Dzięki temu, jak chwali się myPhone, każdy użytkownik ma pewność, że telefon został przygotowany zgodnie z wytycznymi Google i ma niczym nieograniczony dostęp do sklepu Google Play z tysiącami aplikacji.


System został praktycznie w ogóle nietknięty. Dla mnie najważniejszy był fakt, że w przypadku recenzowanego smartfona, nie znalazłem zbytecznego, zazwyczaj „śmieciowego” oprogramowania, to użytkownik może pobrać dziesiątki aplikacji z wirtualnego sklepu. Tutaj duży Plus dla producenta.


Schowany pod „maską” Hammer Active czterordzeniowy (Quad-Core) procesor MediaTek MT6580, taktowany zegarem 1.3 GHz zapewnia dostateczną wydajność do codziennej obsługi systemu operacyjnego i interfejsu. Nad grafiką czuwa dwurdzeniowy chip ARM Mali-400 MP2, 416MHz, który otrzymał wsparcie ze strony 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Pamięć wewnętrzna, zarezerwowana na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje wynosi 8 GB (dla użytkownika dostępne jest około 4 GB ) z możliwością rozszerzenia poprzez wykorzystanie slotu na karty microSD (obsługa do 32 GB).


Nie jest to demon prędkości, ale też nie do bicia rekordów, ten smartfon został stworzony. Ilość ciepła, jaką CPU emituje przy pełnym obciążeniu jest do przyjęcia. Dla lubiących cyferki, smartfon poddałem także testom wydajnościowym, które zostały wykonane najpopularniejszych aplikacjach benchmarkowych: AnTuTu i Quadrant. Wyniki przedstawiają się następująco:



Hammer Active działa w zakresach, GSM: 850/900/1800/1900MHz, oraz WCDMA: 900/2100MHz. W podróży oprócz obsługi dwóch kart SIM z 3G (z funkcją hot – spot pozwalającą udostępnić łącze internetowe np. do notebooka) przydatna może być wbudowana karta WiFi 802.11 b/g/n, czy łącze Bluetooth w wersji 4.0 do komunikacji z zestawem samochodowym czy słuchawką bezprzewodową.


Telefon został wyposażony w standardową przeglądarkę internetową systemu Android, a kultura jej pracy nie pozostawia wiele do życzenia.


Smartfon posiada wbudowany moduł GPS z obsługą A-GPS. Jak na outdoorowy telefon przystało urządzenie szybko znajdowało nasze położenie na mapie, nawet po tzw. zimnym starcie. Podczas testów nawigacyjnych nie zauważyłem żadnych opóźnień czy błędów. Urządzenie nawet bez wspomagania A-GPS szybko powraca do zaprogramowanej trasy.


Wbudowane Wi-Fi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Wbudowana antena jest średni czuła. Według informacji zaprezentowanych przez aplikację WiFi Analyzer, siła sygnału 10 metrów od routera wynosiła -65 dBm.