Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Nowe ekrany Motoroli same będą naprawiały rysy i wgniecenia

Nowe ekrany Motoroli same będą naprawiały rysy i wgniecenia

Ogólnie wiadomo, że najczęstszą przyczyną uszkodzenia smartfonów i tabletów jest stłuczenie wyświetlacza. Okazuje się że wkrótce nie będziemy musieli borykać się z tym problemem. Motorola bowiem opatentowała wyświetlacz, który sam naprawi pęknięcia i rysy na ekranie. Wszystko dzięki zastosowaniu specjalnego „polimeru z pamięcią kształtu”.


Rozwiązanie Motoroli opiera się na opracowanym na początku 2016 roku polimerze. Aby polimer uzyskał zaprojektowaną funkcjonalność, musi zostać poddany tzw. „trenowaniu” – specjalnemu cyklowi obróbki cieplnej. Materiał po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury (w patencie mowa o cieple ludzkiego ciała), wraca do uprzedniego kształtu. Dzięki temu wyświetlacz jest w stanie zidentyfikować pęknięcie i przynajmniej w teorii sam się naprawić. Według producenta polimer będzie nakładany na matryce LCD i LED, z sensorem dotykowym.

Materiały z pamięcią kształtu od dłuższego czasu z powodzeniem wykorzystywane są w różnych dziedzinach techniki. Istota i mechanizm efektów pamięci kształtu wydają się być znane i zrozumiane. Czy i kiedy trafią na ekrany smartfonów na razie nie wiadomo. Tym bardziej, że rozwiązanie Motoroli ma już co najmniej kilka lat, a wciąż jest przedmiotem intensywnych badań. Autorzypatentu uważają jednak, że nie powinno być z tym problemu, a gdy się to uda powinniśmy wejść w nową erę wytrzymałych smartfonów.

źródło: slashgear.com

KanAutor |2017-08-17T15:12:26+02:0017 sierpnia 2017 15:12|Kategorie: Motorola, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Lenka 18 sierpnia 2017 w 11:40 - Odpowiedz

    I w tym kierunku powinien iść smartfon. Jeszcze bateria by trzymała tydzień i… ale to marzenie

  2. Deger 18 sierpnia 2017 w 12:07 - Odpowiedz

    Niby wiele pożyczek można wziąć jedynie na oświadczenie. Jednak nie jest to wcale tkaie łatwe. Nie wiem czy orientowaliście się w temacie ale nawet firmy prywatne sprawdzają czy dana osoba ma zdolność kredytową czy nie. Na pewno nie udzielą pożyczki osobie bezrobotnej bez żadnych dochodów 😉 Nie ma takiej opcji. Stawiałbym na bank, w którym mamy konto. Szczególnie,że mają o wiele niższe oprocentownie.
    [url]https://www.hiso.pl/[/url]

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.