Jesteś tutaj:-, LTE, Motorola, Newsy, Rynek, Tablety-Motorola otwiera nowe centrum rozwiązań telekomunikacyjnych o znaczeniu krytycznym

Motorola otwiera nowe centrum rozwiązań telekomunikacyjnych o znaczeniu krytycznym

Firma Motorola Solutions, dostawca rozwiązań do komunikacji o znaczeniu krytycznym, poinformowała o otwarciu centrum rozwiązań krytycznych — Mission Critical Solutions Centre. Nowootwarta lokalizacja obejmuje laboratorium testowe i ośrodek demonstracyjny w europejskiej centrali firmy w Wielkiej Brytanii. Centrum ma wspierać ewolucję komunikacji o znaczeniu krytycznym w sferze bezpieczeństwa publicznego.

„Służby ratunkowe reagują na zagrożenie bombowym atakiem terrorystycznym” to tylko jeden z wielu scenariuszy testowych rozgrywanych w Mission Critical Solutions Centre. Obiekt zaprojektowano z myślą o nowych aplikacjach i usługach, które w najbliższych latach będą wspierać personel służb ratunkowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

KLUCZOWE FAKTY:

  • Komunikacja krytyczna przechodzi ważną ewolucję — rządy i organizacje bezpieczeństwa publicznego przygotowują się do wprowadzenia technologii LTE, opartej na standardach 3rd Generation Partnership Project (3GPP), do istniejących środowisk TETRA.
  • Dzięki technologii TETRA Enhanced Data Service (TEDS) użytkownicy sieci TETRA mają dostęp do usług transmisji danych, w tym do wideo zapewniającego świadomość sytuacyjną. Aby uwzględnić potrzeby aplikacji o szerszym paśmie transmisji, takich jak wideo wysokiej rozdzielczości, oraz wspierać bardziej intensywne korzystanie z danych, organizacje bezpieczeństwa publicznego zamierzają zmodernizować swoje sieci i dodać LTE.
  • Motorola Solutions współpracuje z partnerami i organizacjami normalizacyjnymi, aby upewnić się, że w standardach 3GPP LTE znajdą się funkcje niezbędne do wspierania usług krytycznych. Proces ten rozpoczął się i ma potrwać do 2020 r.
  • Od czasu pierwszej demonstracji aplikacji bezpieczeństwa publicznego w sieci LTE przeprowadzonej przez Motorola Solutions w 2008 r. firma stopniowo wprowadzała do rozwiązań TETRA funkcje, które umożliwiają współdziałanie i współdzielenie danych między obiema technologiami. W 2013 r. firma wprowadziła MTS4L, połączoną stację bazową TETRA i LTE, a teraz zapowiedziała wprowadzenie do oferty kieszonkowego, szerokopasmowego urządzenia LTE LEX755 do zastosowań krytycznych. Proces ten będzie kontynuowany w miarę wprowadzania dalszych zmian w standardach.
  • Jako funkcjonujące centrum dowodzenia i kontroli z szerokopasmowymi źródłami danych TETRA i LTE, Mission Critical Solutions Centre umożliwia opracowywanie aplikacji i usług, które będą wykorzystywać albo kombinację technologii TETRA i LTE lub LTE jako autonomiczne środowisko bezpieczeństwa publicznego.
  • Mission Critical Solutions Centre firmy Motorola Solutions oferuje środowisko testowe do integrowania transmisji głosu i danych z tradycyjną działalnością operacyjną. Gromadzenie danych z kamer, smartfonów, mediów społecznościowych i czujników oferuje instytucjom bezpieczeństwa publicznego zupełnie nowe możliwości, ale jednocześnie przysparza nowych problemów. Mission Critical Solutions Centre pomoże instytucjom bezpieczeństwa publicznego w tworzeniu rozwiązań, które będą zarządzać tym wzmożonym przepływem danych i wydobywać zeń przydatne informacje. Informacje te będzie można następnie wykorzystać w celu spełnienia wymagań operacyjnych, takich jak podejmowanie działań w reakcji na zdarzenie, alokacja zasobów, mobilizacja, analiza informacji oraz dystrybucja wiedzy w czasie rzeczywistym w celu opanowania sytuacji.

WYPOWIEDŹ

Paul Steinberg, wiceprezes i dyrektor ds. technologii w firmie Motorola Solutions

Połączenie sieci TETRA z szybkimi, opartymi na standardach 3GPP mobilnymi sieciami LTE do komunikacji krytycznej będzie miało ogromny wpływ na przyszłość bezpieczeństwa publicznego — od nowych urządzeń, które bezpiecznie rejestrują i przekazują dane po zarządzanie nowymi formami i ilościami informacji. Ważna staje się możliwość uzyskania pojedynczego widoku operacyjnego, który można następnie skutecznie przekazywać w czasie rzeczywistym w celu zagwarantowania jednolitej reakcji. Mission Critical Solutions Centre firmy Motorola Solutions oferuje najbardziej użyteczne funkcje aplikacji TETRA i LTE, aby zapewnić dalsze postępy w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego”.

źródło: Motorola

Kan

Autor |2014-07-09T07:29:36+02:009 lipca 2014 07:29|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Motorola, Newsy, Rynek, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.