Drugie zaskoczenie, to jak najbardziej pozytywne. Urządzenie wykonane rewelacyjnie, szczerze mówiąc dawno nie widziałem sprzętu wykonanego z taka dokładnością. Nie ma mowy tutaj o żadnych niedoróbkach, skrzypieniu, luzach. Wszystko jest idealnie spasowane.


Użyte do produkcji materiały są dobrej jakości. Tylna klapka to czarne matowe tworzywo sztuczne, jak już wcześniej wspomniałem idealnie spasowane z korpusem, więc żeby dostać się do karty sim musimy nie lada się wysilić by zdjąć ową klapkę. Zaokrąglone rogi i brzegi urządzenia oraz metaliczna ramka dodają elegancji. Wymiary Moto G – 129,9 x 65,9 x 11,6 mm oraz waga 143 g powodują iż smartfon dobrze leży w dłoni, wygodnie obsługuje jedną ręką, a po włożeniu do kieszeni spodni nie daje dyskomfortu.


Przód urządzenia to 4,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli nad którym znajdziemy od lewej strony: kamerę 1.3 Mpix do wideo rozmów, diodę informującą o zdarzeniach, głośnik od rozmów, czujnik oświetlenia i czujnik zbliżeniowy. Nie znajdziemy tradycyjnych przycisków dotykowych typu powrót i Home. Dostępne są one dopiero po włączeniu urządzenia bezpośrednio na wyświetlaczu.


Na dolnej krawędzi znajdują się mikrofon oraz gniazdo do podłączenia kabla USB.


Górna krawędź to dodatkowy mikrofon oraz gniazdo 3.5mm do podłączenia słuchawek, natomiast z prawej strony znajduje się przycisk włączania/blokady oraz przycisk regulacji poziomu głosu.


Z tyłu urządzenia znajdziemy obiektyw aparatu głównego, diodę LED, głośnik oraz logo producenta.


By dostać się do karty SIM musimy zdjąć tylną pokrywę, gdzie po zdjęciu ukazuje się nam wbudowana bateria i z boku urządzenia gniazdo karty microSIM. Na próżno szukać wejścia karty pamięci. Nie mamy możliwości poszerzenia pamięci wbudowanej, więc przed zakupem zdecydujmy która z oferowanych wersji sprosta naszym oczekiwaniom 8GB czy 16 GB.