Jesteś tutaj:-, Inne, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Microsoft żegna się z Calibri i zmienia domyślną czcionkę w pakiecie Office – po raz pierwszy od 16 lat

Microsoft żegna się z Calibri i zmienia domyślną czcionkę w pakiecie Office – po raz pierwszy od 16 lat

Microsoft uważa, że Aptos jest łatwiejszy do czytania niż Calibri

Si Daniels, dyrektor generalny ds. projektowania oprogramowania w Microsoft Office, ujawnił ważną innowację w pakiecie aplikacji biurowych firmy: po raz pierwszy od 15 lat zmieni się główna czcionka 🙂

 

1  v80R3Gz6tY8olbTtUm82Q copy large

 

„Przez 15 lat nasza ukochana czcionka Calibri była domyślną czcionką Microsoftu, ale nasza relacja dobiegła naturalnego końca. Dziś rozpoczynamy ostatnią fazę poważnej zmiany, w wyniku której Aptos pojawi się jako nowa domyślna czcionka w programach Word, Outlook, PowerPoint i Excel dla setek milionów użytkowników” – powiedział Daniels w poście na platformie Medium.

1 Wct6DytWlOglOlOPX2U zg copy large

 

Aptos został podobno opracowany przez projektanta Steve’a Mattesona, który wcześniej stworzył czcionki TrueType i Segoe. Zalety Aptos obejmują brak serifów, przewagę prostych kształtów liter i równych kresek, dzięki czemu jest łatwa do odczytania.

Aktualizacja dla pakietu Office, wprowadzająca Aptos jako główną czcionkę, zostanie wydana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.