Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Internet, Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-Microsoft zapowiada nową usługę – agregat wiadomości Microsoft Start

Microsoft zapowiada nową usługę – agregat wiadomości Microsoft Start

Firma Microsoft ogłosiła uruchomienie nowej usługi o nazwie Microsoft Start. Jest to spersonalizowany serwis informacyjny, który będzie dostępny w systemach Windows 11 i Windows 10 w postaci osobnego widżetu, a także na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS oraz w formie platformy internetowej dla przeglądarki.

Nowy serwis przypomina usługi MSN i Microsoft News. Dzięki niemu użytkownicy będą mieli dostęp do aktualnych wiadomości i treści medialnych od ponad 1000 wydawców. Microsoft wykorzystuje algorytmy AI i technologię uczenia maszynowego do sortowania wiadomości prezentowanych użytkownikom i personalizacji treści w zależności od zainteresowań danej osoby.

Agregat wiadomości będzie zawierał najważniejsze wiadomości, treści wybrane z uwzględnieniem preferencji użytkownika, wyniki sportowe, prognozę pogody i inne. Usługa MSN będzie nadal istnieć, podczas gdy Microsoft News zamieni się w Microsoft Start.

 

Снимок экрана 2021 09 08 в 11.56.46

The new Microsoft Start logo will appear on mobile first. Image: Microsoft

 

Wiadomo również to, że użytkownicy będą mogli wchodzić w interakcje z usługą za pośrednictwem odpowiedniej strony internetowej. Aplikacja mobilna Microsoft News na urządzeniach z systemem Android i iOS zostanie przemianowana na Microsoft Start. Po oficjalnym uruchomieniu systemu Windows 11, który ma się odbyć w przyszłym miesiącu (prawdopodobnie 5 października), Microsoft Start będzie również dostępny jako osobny widżet dla nowej platformy.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.