Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Microsoft prezentuje Surface Laptop 4 i najnowsze akcesoria do wirtualnych spotkań

Microsoft prezentuje Surface Laptop 4 i najnowsze akcesoria do wirtualnych spotkań

Historia Microsoft, jako firmy tworzącej technologie komputerowe, sięga ponad czterdziestu lat, niemal do początków komputerów osobistych. Z jednej strony Windows, jako system, który kreował zupełnie nowe doświadczenia związane z obsługą oprogramowania. Z drugiej – akcesoria sprzętowe, które umożliwiały użytkownikom wchodzenie z nim w interakcje. Możliwości wynikające z połączenia obu tych światów – hardware’u i software’u – były i są wręcz nieograniczone. I właśnie ta synergia leży u podstaw każdego produktu Microsoft. A w szczególności – realizuje się w urządzeniach z linii Surface.

Rozwijane od blisko dekady Surface są rozwiązaniami, które pozwalają użytkownikom wyzwolić ich kreatywny potencjał i jednocześnie ograniczać bariery na linii człowiek-technologia. Projektując Surface chcieliśmy stworzyć produkt wszechstronny i wydajny – taki, który dzięki najwyższej jakości materiałów i dbałości o każdy szczegół, ułatwi ludziom odnalezienie się w nowych sposobach pracy i kreowania nowych doświadczeń. Czy to dzięki dotykowemu ekranowi, świetnie spasowanej klawiaturze i touchpadowi, czy też najwyższej jakości kamerom i głośnikom – finalny produkt zawsze ma poprawiać doświadczenia użytkownika. Od uczniów wykorzystujących Surface Go i Laptop Go do zdalnej nauki, przez użytkowników biznesowych korzystających z Surface Pro 7+, po zawodowych twórców z branż kreatywnych, tworzących nieprawdopodobne projekty na Surface Book 3 – produkty linii Surface to optymalne narzędzia do pracy, komunikacji i aktywności kreatywnych. I to naprawdę budujące móc widzieć, jak wiele można osiągnąć dzięki każdemu z tych urządzeń.

Od początku swojej obecności na rynku Surface Laptop wyróżniał się w swojej klasie wyjątkowym wzornictwem. Tworzyliśmy ten model z założeniem, że każdy szczegół ma tutaj znaczenie. I ta wizja okazała się słuszna, czego dowodzą ostatnie badania – Surface Laptop po raz kolejny uzyskał najwyższy spośród urządzeń w swojej klasie poziom satysfakcji wśród klientów.

Co najbardziej doceniają użytkownicy? Jedni wskazują na unikatowe połączenie możliwości sprzętowych i nowoczesnego designu. Inni wskazują na znakomite doświadczenia korzystania z klawiatury i wykończenie Alcantara. Jeszcze inni podkreślają wciągające możliwości wykorzystania dotykowego ekranu, wygodę przeglądania treści na wyświetlaczu o proporcjach 3:2 oraz świetnej współpracy z aplikacjami Microsoft. My również uważamy, że wydajność urządzenia to coś więcej, niż sprzętowe benchmarki. Wsłuchujemy się w opinie klientów, którzy podkreślają, że Surface Laptop to nie tylko wydajne urządzenie do codziennej pracy, ale także sprzęt, który inspiruje i przemawia do zmysłów użytkowników. Ciężko pracowaliśmy, aby rozwijać ten model o kolejne innowacyjne technologie, jednocześnie zachowując elementy, które klienci doceniają w nim od lat. I dlatego z dumą prezentujemy najnowszy model – Surface Laptop 4

Surface Laptop 4 to urządzenie perfekcyjnie zoptymalizowane pod kątem pracy w ekosystemie Microsoft. Z zewnątrz zachowuje kultowy design, detale i materiały, za które tak bardzo doceniają go klienci i użytkownicy. Charakterystyczny wyświetlacz dotykowy PixelSense 3:2 w modelach 13,5 ”i 15”, kilka wersji kolorystycznych z dwoma wariantami wykończenia – unikatowa dla tego produktu Alcantara lub klasyczne wykończenie metaliczne, wbudowana przednia kamera HD z niesamowitą możliwością pracy przy słabym oświetleniu czy zestaw mikrofonów studyjnych dla bezproblemowej komunikacji z bliskimi lub współpracownikami podczas telekonferencji – to wszystko znajdziemy w nowym urządzeniu.

Dzięki zagęszczeniu pikseli 201 PPI, ekranowi dotykowemu o wysokim kontraście i głośnikom Dolby® Atmos ™ Omnisonic, otrzymujemy najwyższej jakości wrażenia audiowizualne, które pozwolą zanurzyć się w ulubionych filmach i materiałach audiowizualnych z dowolnego miejsca. Ale także dzięki dużemu, wygodnemu gładzikowi z obsługą gestów czy doskonałej klawiaturze, Surface Laptop może dostosować się do preferowanego stylu pracy i rozrywki.

Wewnątrz Surface Laptop 4 znajdziemy procesory Intel® Core ™ 11. generacji lub AMD Ryzen ™ Mobile z grafiką Radeon™ Graphics Microsoft Surface® Edition (8 rdzeni). W obu przypadkach zapewniają one płynność działania i znakomitą wydajność, które zaspokajają potrzeby nowoczesnych, wielozadaniowych środowisk pracy. W obu przypadkach dostosowaliśmy rozmieszczenie elementów w taki sposób, aby zwiększyć wydajność i czas pracy na baterii. Cała konstrukcja jest minimalistyczna, zaprojektowana z najwyższą dbałością o detale i pozbawiona rozpraszających elementów. Wystarczy uchylić ekran i jesteśmy gotowi do działania – w biurze, mieszkaniu, kawiarni czy podczas zajęć. Surface Laptop 4 jest nie do podrobienia.

Surface Laptop 4 to – obok Surface Laptop Go – kolejny przedstawiciel linii o klasycznej konstrukcji laptopa. Cena urządzenia zaczyna się od 4 999 zł. Wszyscy, którzy zamówią Surface Laptop 4 w przedsprzedaży otrzymają słuchawki Surface Earbuds. Promocja będzie dostępna na Microsoft Store i u wybranych autoryzowanych partnerów handlowych. Oficjalna sprzedaż w Polsce ruszy 27 kwietnia.

 

laptops 1024x611 1

 

 

Akcesoria, które pogłębią doświadczenia podczas wirtualnych spotkań:

Mając ogromne doświadczenie w projektowaniu akcesoriów dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników (tj. szeroka gama klawiatur, myszy i innych), w ostatnich latach rodzina Surface skutecznie rozwija się o znakomite akcesoria audio – takie jak słuchawki Surface Headphones 2 czy Surface Earbuds.

Obecnie, gdy ludzie wciąż dostosowują się do nowych środowisk pracy, Microsoft stara się projektować kompletny ekosystem akcesoriów audio i wideo, zoptymalizowany do działania z platformą Microsoft Teams i innymi aplikacjami do wideokonferencji. Dlatego prezentujemy dziś kilka nowych produktów, oferujących funkcjonalność plug-and-play, bezproblemową konfigurację, doskonałą jakość dźwięku i obrazu oraz dodatkową, specjalną diodę LED, informującą o statusie aplikacji Teams. Większość akcesoriów zawiera także przycisk Teams, za pomocą którego przeniesiemy okno aplikacji na wierzch zatłoczonego ekranu lub też szybko dołączymy do kolejnego spotkania.

 

Surface Headphones 2+ dla firm:

surfaceheadphones01 1600x900 1

Ponieważ duża część z nas wciąż pracuje zdalnie lub w trybie hybrydowym, oczekujemy od produktów audio, aby skutecznie redukowały niepożądany hałas otoczenia i pozwalały bez przeszkód uczestniczyć w codziennych spotkaniach czy przeglądaniu treści audio-wideo. Z myślą o tych potrzebach stworzyliśmy Surface Headphones 2+. To produkt, który zachował wszystkie najlepsze cechy i funkcjonalności Surface Headphones, m.in. 13 poziomów aktywnej redukcji szumów, wygodne pokrętła na nausznikach, zaawansowany system 8 mikrofonów oraz baterię umożliwiającą słuchanie do 18,5 godziny muzyki (lub 15 godzin rozmów głosowych) – czyli zestaw, który pomoże przetrwać niejeden trudny dzień na wirtualnych spotkaniach. Teraz Surface Headphones 2+ są również certyfikowane dla platformy Microsoft Teams oraz z dołączonym adapterem.

Słuchawki Surface Headphones 2+ będą dostępne w cenie 299,99 USD. Klienci biznesowi i edukacyjni na wybranych rynkach mogą już dziś składać zamówienia za pośrednictwem witryny microsoft.com lub u autoryzowanych sprzedawców.

 

 

Microsoft Modern Headsets – zestawy słuchawkowe USB i bezprzewodowe:

headset01 1600x1600 1 768x768

Także dziś swoją premierę mają nowe zestawy słuchawkowe Microsoft – również certyfikowane dla Microsoft Teams – zaprojektowane z myślą o pracownikach na co dzień działających w dużych środowiskach roboczych, dla których komfort i zachowanie prywatności rozmów jest kluczowe. Bez wysiłku dołącz do spotkania lub odbierz połączenie za pomocą specjalnego przycisku Teams i zachowaj kontrolę dzięki fizycznemu przyciskowi i kontrolce wyciszenia LED, która potwierdzi, że Twój mikrofon jest wyciszony. Nowe zestawy słuchawkowe Microsoft (USB i bezprzewodowe) będą dostępne na wybranych rynkach od czerwca br. Wersja USB będzie dostępna w cenie 49,99 USD. Szczegółowe informacje na temat dodatkowych cen i dostępności pojawią się wkrótce na stronach microsoft.com. Klienci biznesowi i edukacyjni mogą już dziś kontaktować się z lokalnymi, autoryzowanymi sprzedawcami.

 

 

 

 

Głośnik Microsoft Modern USB-C:

speaker 1024x768 1 768x576

Także z myślą o jeszcze lepszych doświadczeniach audio podczas wirtualnych spotkań prezentujemy najnowszy głośnik USB-C firmy Microsoft. Jako codzienny towarzysz audio, zapewnia wysokiej jakości dźwięk podczas spotkań, rozmów czy słuchania muzyki. Wykorzystanie tych samych – co w zestawie słuchawkowym USB – elementów sterujących oraz certyfikacja dla Microsoft Teams sprawiają, że ten nowoczesny głośnik USB-C pomaga lepiej zarządzać spotkaniami Microsoft Teams, także dzięki wydajnemu sterownikowi głośnika, podwójnym mikrofonom oraz intuicyjnym elementom sterującym i wskaźnikom. Ponadto, kompaktowa konstrukcja ze zintegrowanym schowkiem na kabel USB-C zajmuje niewiele miejsca na biurku, dzięki czemu jest maksymalnie mobilny i użyteczny zawsze tam, gdzie tego potrzebujesz. Głośniki Microsoft Modern USB-C będą dostępne w sprzedaży od czerwca br. w cenie 99,99 USD. Szczegółowe informacje na temat dostępności pojawią się wkrótce na stronach microsoft.com. Klienci biznesowi i edukacyjni mogą już dziś kontaktować się z lokalnymi, autoryzowanymi sprzedawcami.

 

Kamera internetowa Microsoft Modern:

webcam 934x1024 1

Według badań, uczestnicy wirtualnych spotkań angażują się bardziej aktywnie w rozmowę, gdy mają włączone kamery i mogą widzieć się nawzajem. Internetowa kamera Microsoft Modern zapewnia wysokiej jakości obraz podczas wideokonferencji, rozszerzając możliwości wewnętrznych kamer i oferując certyfikację Microsoft Teams. Nową kamerę internetową można łatwo podłączyć do monitora, laptopa lub postawić na statywie, aby zapewnić wyjątkowe wideo 1080p, HDR i kąt widzenia nawet do 78° – świetnie zoptymalizowany pod kątem spotkań w małych pomieszczeniach. Technologia True Look zapewnia doskonały wygląd dzięki automatycznemu balansowi bieli, automatycznej regulacji światła czy możliwości retuszu twarzy. A jeśli nie zawsze chcesz być widoczny, możesz z łatwością zamknąć osłonę obiektywu, a specjalna dioda LED dodatkowo powiadomi Cię, że obraz z Twojej kamery jest niewidoczny dla rozmówców. Sprzedaż kamer internetowych Microsoft Modern Webcam rusza w czerwcu br. Kamera będzie dostępna w cenie 69,99 USD. Szczegółowe informacje na temat dodatkowych cen i dostępności pojawią się wkrótce na stronach microsoft.com. Klienci biznesowi i edukacyjni mogą już dziś kontaktować się z lokalnymi, autoryzowanymi sprzedawcami.

 

Urządzenia zaprojektowane do integracji hybrydowych środowisk pracy:

Spoglądając w niedaleką przyszłość możemy dostrzec, że elastyczne modele pracy będą naszą codziennością. Według najnowszych badań Microsoft Work Trend Index, ponad 70% pracowników chce, aby hybrydowy tryb pracy był nadal dostępny. W coraz bardziej zmiennych środowiskach pracy i nauki, technologie muszą pomagać ludziom podnosić produktywność i umożliwiać współpracę przy zachowaniu właściwej równowagi nakładu sił i osiąganej wydajności. Muszą być wszechstronne, aby sprawdzać się w różnych środowiskach i zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zaprezentowane dziś urządzenia Surface Laptop 4, Surface Headphones oraz nowe akcesoria do pracy i komunikacji Microsoft pokazują, jak nasza oferta ewoluuje i wprowadza innowacje w celu dostosowania pracy hybrydowej do panujących warunków. Klienci z różnych branż już doceniają urządzenia Surface Laptop za jego mobilność, intuicyjność obsługi, wydajność czy systemy zabezpieczeń.

Surface Laptop 4 to urządzenie oferujące niesłychany poziom bezpieczeństwa dostępny natychmiast po wyjęciu z pudełka. To urządzenie łączące najlepsze rozwiązania Microsoft – hardware, system operacyjny, oprogramowanie czy funkcje bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą zachować kontrolę nad poufnymi informacjami dzięki możliwości wymiennego dysku twardego oraz chronić swoje dane dzięki zdalnym funkcjom zarządzania zdarzeniami w chmurze.

Celem Microsoft wciąż jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla klientów, którzy chcą podnosić swoje kompetencje i pracować jeszcze wydajniej – niezależnie czy mówimy o największym urządzeniu z linii – Surface Hub – czy kieszonkowym Surface Duo, który od dziś będzie także dostępny dla klientów biznesowych i edukacyjnych w kolejnych krajach europejskich.

Cała rodzina produktów Surface i akcesoriów Microsoft jest bardzo różnorodna. Dostępne są zarówno odważne, niestandardowe konstrukcje 2-w-1, jak i najlepsze w swojej klasie laptopy. Możesz swobodnie wybrać unikalną kombinację produktów dopasowaną do Twojego charakteru pracy, zainteresowań czy stylu. Każdy szczegół produktów Surface został zainspirowany możliwościami, jakie możesz dzięki nim odkryć. Mamy nadzieję, że we wszystkich swoich pasjach doświadczysz tych samych inspiracji, które przyświecały nam podczas tworzenia produktów linii Surface.Autor |2021-04-13T21:03:39+02:0014 kwietnia 2021 00:00|Kategorie: Microsoft, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia|Tagi: , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.