Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Tripleton Enigma E2: ma klasyczną budowę i kosztuje 7869 zł – telefon, którego nie podsłuchasz

Tripleton Enigma E2: ma klasyczną budowę i kosztuje 7869 zł – telefon, którego nie podsłuchasz

Od czasu nowelizacji ustawy o policji, która ułatwiła służbom inwigilację obywateli, rośnie zainteresowanie rozwiązaniami i produktami, których celem jest ochrona telefonu czy komputera przed podsłuchami i szpiegowaniem. Z danych sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop wynika, że I kwartale 2016 sprzedaż urządzeń tylko do podsłuchu wzrosła o 350% względem ubiegłego roku – jest się więc czego obawiać. Na szczęście istnieją wysoce skuteczne technologie chroniące przed szpiegowaniem, a wspomniany w tytule telefon szyfrujący Enigma E2, to nanajlepiej zabezpieczony telefon na świecie.


Nowelizacja tzw. „ustawy inwigilacyjnej” znacznie rozszerzyła zakres, w jakim uprawnione służby mogą uzyskać dostęp do naszych danych. Nie chodzi tu tylko o informacje gromadzone poprzez monitorowanie Internetu, ale także o „klasyczne” podsłuchiwanie rozmów i rejestrowanie spotkań. Ochrona informacji jest dziś również ważna, jak zabezpieczenie mienia. Zwłaszcza dla osób, które dysponują wiedzą cenną dla konkurencji np. danymi kontrahentów czy tajemnicami przetargowymi. Dlatego też coraz więcej osób sięga po urządzenia antyszpiegowskie.

Tripleton Enigma E2
Tripleton Enigma E2

Inwestycja w tajemnicę

Na polskim rynku dostępny jest już od 3 lat, ale właśnie teraz przeżywa swój renesans. Telefon szyfrujący Enigma E2, pomimo dość wysokiej ceny – 7 869 zł, od początku roku sprzedaje się bardzo dobrze. Wdług danych największej w polsce sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop nawet 30 sztuk miesięcznie wchodzi w posiadanie zaniepokojonych o swoją prywatność Polaków. W świecie biznesu wiele ważnych decyzji czy informacji przekazywanych jest podczas rozmów telefonicznych, a to umiarkowanie bezpieczna metoda komunikacji, dlatego warto korzystać z urządzeń gwarantujących szyfrowanie sprzętowe inne, niż to stosowane w telefonach opartych o rozwiązania programowe.

Tripleton Enigma E2
Tripleton Enigma E2

Tej Enigmy Turing by nie złamał

Wyprodukowana przez Brytyjczyków Enigma ma prostą, klasyczną budowę, która nie wzbudza zainteresowania osób postronnych. Wyróżnia się jednak sposobem autoryzacji połączenia, które odbywa się poprzez wymianę kluczy uwierzytelniających i jest zabezpieczona silnym, 2048 bitowym algorytmem RSA, który jeszcze nigdy nie został złamany. Po poprawnej autoryzacji telefon nawiązuje połączenie dźwiękowe, które zabezpieczone jest za pomocą innego algorytmu – AES z kluczem o długości 256 bitów. Klucz jest generowany indywidualnie dla każdego połączania z wykorzystaniem sprzętowego generatora liczb losowych.

Tripleton Enigma E2 posiada oddzielny procesor obsługujący funkcje kryptograficzne – niezależny od modułu GSM. Specjalna karta SIM zawiera kontroler firmy NXP z koprocesorami kryptograficznymi, m.in. sprzętowym generatorem liczb losowych i bezpiecznym repozytorium par kluczy. Są one odizolowane od reszty systemu i chronione za pomocą rozwiązań technicznych, które w wypadku ingerencji w kartę i próby odczytania z niej danych powodują jej samozniszczenie. „Ten telefon jest wykorzystywany głównie przez prywatnych przedsiębiorców, bankierów i członków zarządów, którzy poszukują profesjonalnego sprzętu i najwyższego poziomu zabezpieczeń” – komentuje Paweł Wujcikowski, właściciel największej w Polsce sieci sklepów detektywistycznych. „Enigma E2 jest popularna wśród biznesmenów, którzy prowadzą negocjacji handlowe, przekazują poufne dane czy konsultują strategię firmy, to prezesi dużych firm, którzy walczą z konkurencją i cenią sobie dyskrecję” – dodaje Wujcikowski. Warto zaznaczyć, że brak technologii WiFi i aplikacji stale łączących się z Internetem – powodują, że telefon bazujący na dwuetapowym szyfrowaniu sprzętowym jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań w kwestii zabezpieczania rozmów telefonicznych. Przeprowadzenie szyfrowanego połączenia wymaga jednak użycia dwóch telefonów szyfrujących w tym samym standardzie – obaj rozmówcy muszą korzystać z Enigmy E2 aby nawiązać bezpieczne połączenie, gwarantujące poufność rozmowy.

Tripleton Enigma E2
Tripleton Enigma E2

Telefon został wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 2,4”, wejście USB, aparat cyfrowy 3Mpix i odtwarzacz multimediów. Urządzenie pozwala na łączność Bluetooth i obsługę Internetu z gwarancją zabezpieczenia transferu danych, a akumulator Li-Ion zapewnia 180 godzin czuwania i 4 godziny ciągłej rozmowy.

źródło: Tabasco

KanAutor |2016-06-13T08:56:21+02:0013 czerwca 2016 08:56|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , |5 komentarzy

5 komentarzy

 1. aro 13 czerwca 2016 w 08:21 - Odpowiedz

  Co z tego jak same sieci GSM/UMTS szyfrują w Polsce A5/2 lub A5/1 co jest algorytmem z 1989 roku .
  Został złamany w latach 90tych.
  Skoro szyfrowane połączenie wychodzi z telefonu a sieć nie będzie w stanie właściwe zabezpieczyć połączenia. Jeśli w sieciach GSM/UMts była by taki algorytm to telefon może szyfrować, tak słuchawka szyfruje ruch wychodzi jest puszczany A5/2 i można go podsłucha mimo algorytmu 256bitów itd…gdyż wąskie gardło nasi W4 +MNVO nie umożliwiają zestawienia właściwych algorytmów ich nie posiadają!

 2. Turing 13 czerwca 2016 w 14:35 - Odpowiedz

  Ok, ale żeby to miało sens to obydwaj rozmówcy powinni mieć taki bezpieczny telefon, a ja nawet kupując Enigmę nie zmuszę znajomych do tego samego

 3. Maciej 14 czerwca 2016 w 13:07 - Odpowiedz

  Turing, wszystkich znajomych nie zmusisz..ale pytanie czy potrzebujesz szyfrować rozmowy ze wszystkimi znajomymi? Jeśli dwie zainteresowane bezpieczeństwem swoich rozmów osoby często komunikują się ze sobą przez telefon – idealny produkt dla nich. I myślę, że im to wtedy nie przeszkadza, że obydwoje muszą mieć taki właśnie telefon. Myślę, że od momentu wprowadzenia tej ustawy sprzedaż Enigmy sporo wzrośnie.

 4. exel 28 czerwca 2016 w 08:29 - Odpowiedz

  Z nieoficjalnych źródeł wiem, że sprzedaż enigmy już wzrosła hehehe. i jakoś mnie to nie dziwi.

 5. klemens 28 czerwca 2016 w 08:47 - Odpowiedz

  Trudno wyrokować nie znając rozkładu, powierzchni i objętości biura. Jeżeli jest to jedno duże pomieszczenie, to wystarczy jedna klimatyzacja. Reguła jest taka, że jedną jednostkę chłodzącą stosuje się do jednego pomieszczenia. Dobiera się taką moc, aby efektywnie i wydajnie zostało ono schłodzone.
  Klimatyzacja powinna być cicha i mieć możliwość ekonomicznej pracy w trybie nocnym. Wyślij zapytanie tutaj [url]http://www.climapolska.com.pl/[/url]. Powinni coś podpowiedzieć w tym zakresie.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.