Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Windows 10 dla smartfonów z 512 MB RAMu z poważnymi ograniczeniami

Windows 10 dla smartfonów z 512 MB RAMu z poważnymi ograniczeniami

Nie od dziś Microsoft chwali się tym, że z Windowsa 10 będziemy mogli korzystać nawet na smartfonach z 512 MB pamięci RAM. Najnowsze dokumenty, które wyciekły do sieci, wskazują jednak na pewne poważne ograniczenia związane z taką konfiguracją.


Słuchawki, którym poskąpiono RAMu, jak wynika z nowych dokumentów będą mogły obsłużyć ok. 97 % aplikacji z windowsowego sklepu. Liczba programów pracujących w tle będzie mocno ograniczona, a przełączanie się między nimi chwilę potrwa. Ponadto, podczas przeglądania Internetu, będziemy mogli zachować w pamięci tylko 2 otwarte karty z bardziej obszernymi stronami – gdy otworzymy ich więcej, treści będą wymagały powtórnego załadowania.

Pewne ograniczenia dotkną również zdjęć w trybie HDR. Ich jakość nie będzie najwyższa, ponieważ smartfony z 512 MB RAMu będą mogły zrobić maksymalnie 3 zdjęcia o rozdzielczości 5 megapikseli na raz. Problemy mogą również dotknąć aplikacje do nawigacji pracujące w tle, które przy zbytniej pamięciożerności zostaną po prostu zamknięte. Programy typu VoIP, takie jak Skype, otrzymają do dyspozycji maksymalnie 120 MB pamięci podczas pracy „na pierwszym planie”. Pracując w tle, będą musiały zadowolić się 20 MB.


Wspomniane ograniczenia będą dotyczyć wyłącznie smartfonów starszego typu. Obecnie wszystkie wypuszczane przez Microsoft słuchawki, nawet te najtańsze, dysponują 1 GB pamięci RAM, więc tutaj nie powinno być większych problemów.

Źródło: GSM ArenaAutor |2015-05-28T04:39:27+01:0028 maja 2015 04:39|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.