Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Cortana jest już dostępna na Windows 10 Technical Preview

Cortana jest już dostępna na Windows 10 Technical Preview

Microsoft nie zwleka i nowo zaprezentowane funkcje Windowsa 10 już udostępnia do testów uczestnikom programu Windows Insider. Wersja Technical Preview właśnie została wzbogacona między innymi o asystenta głosowego Cortana.


Styczniowa aktualizacja Windows 10 Technical Preview ruszyła w piątek, wnosząc nowe funkcje oraz aplikacje zaprezentowane podczas konferencji Microsoftu 2 dni wcześniej. Najnowsza wersja systemu jest oznaczona numerkiem 9926, a jej kuczową zmianą jest możliwość korzystania z asystenta głosowego Cortana. Narzędzie to ma przede wszystkim służyć do szybkiego wyszukiwania informacji za pomocą komend głosowych, ale również ustawiania przypomnień czy po prostu zadawnia pytań. W tej chwili obsługiwany jest jedynie język angielski.

Testerzy „dziesiątki”, którzy zarejestrowali się jako uczestnicy programu Windows Insider, już teraz mogą sprawdzić, jak na Windows 10 sprawuje się również nowa aplikacja Zdjęcia oraz Xbox. Wniesiono także kilka poprawek do nowego menu Start.

Źródło: Cnet

Sewix

Autor |2015-01-24T00:29:02+01:0024 stycznia 2015 00:29|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.