Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony-Cortana zmierza na smartfony do Polski

Cortana zmierza na smartfony do Polski

Cortana, najlepsza – według Microsoftu – wirtualna asystentka Windows Phone, trafi na nasze smartfony wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 Update 2 – donosi na Twitterze, Sylwester Sałek, osoba powiązana z Microsoftem.


Dla uwiarygodnienia swojej informacji, na Twitterze zamieścił także zrzuty ekranu z polskiej wersji systemu zawierającej tę aktualizację. Ta trafi najpierw do deweloperów, reszta użytkowników Windows Phone ma otrzymać tę aktualizację do końca bieżącego roku.

Źródło: Twitter

Cortana to osobisty asystent w systemie Windows Phone. Jej zadaniem jest ułatwić nam życie oraz przypominać o codziennych najważniejszych sprawach. Usługa Cortana jest dostępna tylko w systemie Windows Phone 8.1. Jak każdy dobry osobisty asystent, Cortana stale służy pomocą i zapewnia szeroką gamę usług. Za pomocą poleceń głosowych możemy powiedzieć Cortanie, co ma zrobić, do kogo zadzwonić, podyktować treść SMS-a i wydawać inne polecenia. Jeśli znajdujemy się w miejscu, w którym trzeba zachować dyskrecję, możemy wpisywać swoje polecenia. Cortana w tym czasie także powstrzyma się od mówienia.

KanAutor |2014-09-15T13:00:23+02:0015 września 2014 13:00|Kategorie: Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. jogi 15 września 2014 w 11:22 - Odpowiedz

    czekam z niecierpliwością na tą aktualizację 🙂

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.