Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Oto Cortana, asystent głosowy od Microsoftu (wideo)

Oto Cortana, asystent głosowy od Microsoftu (wideo)

„Cześć. Jestem Cortana. Mogę ci pomóc uczynić życie trochę łatwiejszym”. To pierwsze słowa wciąż niezapowiedzianego wirtualnego asystenta głosowego Microsoftu, który zadebiutuje wraz z systemem Windows Phone 8.1. Właśnie ukazało się krótkie wideo przybliżające nieco działanie tej funkcji.


Film, który wyciekł do sieci przez serwis UnleashThePhones.com, pokazuje, że do uruchomienia Cortany służy na Windows Phone 8.1 specjalny aktywny kafelek, a następnie jesteśmy prowadzeni przez proces instalacji. By aktywować asystenta, będziemy musieli zalogować się na nasze konto Microsoft, co jest niezbędne do korzystania ze wszystkich funkcji tej usługi. Zgodnie z listą uprawnień, Cortana będzie miała dostęp między innymi do lokalizacji, mikrofonu, kontaktów, kalendarza, historii wyszukiwania, naszych e-maili czy historii przeglądarki.

Po zalogowaniu się, mamy czas na lepsze poznanie nowej funkcji i… na odwrót. Cortana zadaje serię 4 pytań na nasz temat, które następnie są wykorzystywane do personalizowania niektórych sugestii i rekomendacji od asystenta. Na wideo widzimy również nową funkcję o nazwie „quiet hours” (ciche godziny), podczas których Cortana nie informuje nas o nowych SMSach czy połączeniach oraz wycisza inne powiadomienia. Niestety, na filmie najbardziej rozczarowuje brak praktycznego pokazania komunikacji głosowej z aplikacją.

Cortana ma być odpowiedzią Microsoftu na usługę Siri od Apple, Google Now czy S Voice od Samsunga, które już sprawnie odpowiadają na nasze pytania i wyszukują informacje. Nowy osobisty asystent zadebiutuje jako część Windows Phone 8.1, który pojawi się na rynku pod koniec marca lub na początku kwietnia. Nie jest jeszcze jasne, kiedy Microsoft włączy wsparcie Cortana dla innych wersji Windowsa.

Źródło: Engadget, Cnet

Sewix

Autor |2014-03-05T22:43:50+01:005 marca 2014 22:43|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.