Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Telefony-Microsoft zwalnia 2 producentów z opłat za Windows Phone

Microsoft zwalnia 2 producentów z opłat za Windows Phone

Microsoft robi co może, by przyciągnąć klientów do swojego systemu. Niedawno słyszeliśmy o kolejnych obniżkach opłat licencyjnych za Windows Phone, a teraz gigant z Redmond chce całkowicie zwolnić z ich opłacania 2 indyjskich producentów smartfonów. Czy ten krok to początek obniżki cen na szerszą skalę?


W ostatnim czasie otrzymaliśmy dużo informacji na temat poważnych cięć opłat licencyjnych, stosowanych przez Microsoft, za korzystanie z platformy Windows. Generalnie dowiedzieliśmy się, że opłaty zostały obniżone nawet o 70% w przypadku producentów sprzedających urządzenia z niskiej półki. Nowy raport mówi, że Microsoft chce zrobić krok dalej i udostępniać Windows Phone całkowicie za darmo dla 2 producentów z Indii.

Podczas targów MWC w Barcelonie, Microsoft ogłosił współpracę z wieloma mniejszymi producentami, którzy na rynkach wschodzących mogą wkrótce sporo namieszać. Dwoje z tych producentów to Karbonn i Lava, z którymi firma negocjowała umowy od ubiegłego roku. Porozumienie zawarto jednak dopiero wtedy, gdy Microsoft zgodził się całkowicie znieść opłaty licencyjne. Pierwszych urządzeń z Windows Phone od Karbonna i Lavy możemy spodziewać się na rynku indyjskim w ciągu najbliższych kilku miesięcy.


Pozostaje jeszcze kwestia, czy odważna decyzja Microsoftu zatrzyma się tylko na tych 2 producentach. Z jednej strony Windows Phone znacznie gorzej radzi sobie na rynkach azjatyckich niż w Europie i to może być powodem takiej polityki Microsoftu. Z drugiej strony można się zastanawiać, czy aby przyspieszyć sprzedaż swojego systemu (którego udział na świecie wynosi zaledwie kilka procent), gigant z Redmond nie zechce jeszcze bardziej obniżyć opłat licencyjnych na całym świecie. To oznaczałoby sporą obniżkę smartfonów z Windows Phone.

Źródło: Phonearena

Sewix

Autor |2014-03-14T12:45:15+01:0014 marca 2014 12:45|Kategorie: Microsoft, Newsy, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile