Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Microsoft, Newsy-Toruń z mobilną aplikacją

Toruń z mobilną aplikacją

Jeszcze przed wakacjami urząd miasta planuje uruchomić aplikację mobilną dla Torunia. Znajdą się na niej informacje m.in. o tym, co aktualnie dzieje się w grodzie Kopernia, o pogodzie, ciekawych miejscach, rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

Dzisiaj ogłaszamy postępowanie na wybór wykonawcy tego zadania. Obejmuje ono zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie aplikacji mobilnej dla Torunia – mówi p.o. dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji UMT, Paweł Piotrowicz. – Złoży się na nią wiele modułów, np. miejskie aktualności, kalendarz imprez, informacje pogodowe czy mapy, na których zaznaczone będą atrakcje turystyczne, bankomaty, hotele, restauracje i tym podobne. Będzie także skaner kodów QR. Planujemy ją uruchomić jeszcze przed wakacjami.

Aplikacja zintegrowana będzie z rozkładami jazdy Komunikacji miejskiej oraz z systemem Toruń SMS, czyli sms-owym systemem powiadamiania, który funkcjonuje u nas od 2010 r. i cieszy się dużym powodzeniem. Ponadto za jej pomocą będzie można wskazać ulubione miejsca w Toruniu. Wyposażona także zostanie w moduł „Dawny Toruń”, dzięki któremu będzie można zobaczyć, jak wybrane miejsca wyglądały w przeszłości. Da również możliwość inicjowania akcji na portalach społecznościowych i organizowania gier miejskich w przestrzeni wirtualnej.

Użytkownik będzie mógł zainstalować wszystkie lub tylko wybrane moduły, wybrać opcje dla turystów lub mieszkańców.

Aplikacja będzie działała na smartfonach i urządzeniach przenośnych typu tablet, na Androidzie, urządzeniach firmy Apple oraz z systemem Microsoft Windows Phone.

źródło: Urząd Miasta Torunia

Kan

Autor |2013-03-06T06:45:00+01:006 marca 2013 06:45|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Microsoft, Newsy|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile