Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7-Senetic przyjmuje zapisy na Windows 8

Senetic przyjmuje zapisy na Windows 8

System operacyjny Windows 8 trafi do sprzedaży 26 października. To jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier na rynku IT. Najnowszą wersję „okienek” można już zamawiać w firmie Senetic.

Najnowsza odsłona systemu operacyjnego Windows 8 podąża za najważniejszymi trendami na rynku IT. Oprogramowanie oferuje kilka wartościowych innowacji. Jestem przekonany, że system odniesie rynkowy sukces, a także przyczyni się do przetasowań na rynku komputerów i tabletów – informuje Dominik Podgórski, Microsoft Product Manager w firmie Senetic.

Microsoft Windows 8
Microsoft Windows 8

System operacyjny Windows 8 przynosi ze sobą kilka istotnych zmian. Największą jest odmieniony interfejs użytkownika. Po raz pierwszy od czasu Windows 95, Microsoft zrezygnował z klasycznego menu, paska zadań, zastępując je kafelkowym interfejsem Metro UI. Nowe rozwiązanie ma ułatwić i przyspieszyć pracę, jest także ukłonem w kierunku użytkowników tabletów oraz smartfonów. Co ważne, tradycjonaliści wciąż będą mogli korzystać z interfejsu Aero. Kolejna nowinka to bezpośredni dostęp z poziomu pulpitu do sklepu Windows Store, gdzie użytkownicy systemu będą mogli kupować, pobierać i aktualizować aplikacje.

Jednym z największych atutów najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu jest kompatybilność sprzętowa. Windows 8 przystosowano do współpracy z komputerami wyposażonymi w procesory x86 i x64, laptopami, smartfonami. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość obsługi urządzeń opartych o architekturę ARM, powszechnie wykorzystywaną przez producentów tabletów.

W systemie Windows 8 dopracowano technologię dotykową. Wprawdzie możliwość obsługi terminali za pomocą dotyku pojawiła się już w Windows 7, ale niewiele komputerów korzystało z tej opcji. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie inaczej. Podczas tegorocznych targów IFA wszyscy liczący się producenci komputerów, zademonstrowali urządzanie pracujące pod kontrolą systemu Windows 8, obsługiwane zarówno za pomocą klawiatury i myszki, jak i dotyku.

Przedsprzedaż Windows 8 Pro spotkała się z dużym zainteresowaniem Amerykanów. System zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów w dziale oprogramowania sklepu Amazon. Myślę, że Polacy również chętnie będą sięgać po najnowszy system operacyjny Microsoftu – dodaje Rafael Białożyt, Software Business Unit Manager Senetic.

Systems Windows 8 można nabyć w firmie Senetic za 291,66 złotych netto, natomiast za wersję Windows Professional 8 trzeba zapłacić 431,06 złotych netto. Warto dodać, że aktualizacja z poprzednich wersji systemu Windows do najnowszej wersji Windows 8, kosztuje 202,44 zł netto.

źródło: Senetic

Kan

Autor |2012-10-24T15:49:02+02:0024 października 2012 15:49|Kategorie: Microsoft, Newsy, Oprogramowanie, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

 1. Konsument 24 października 2012 w 20:01 - Odpowiedz

  Dla niektórych może to być cenna informacja – aktualizacja do Windows 8 Pro za 69zł:
  http://windowsupgradeoffer.com/pl-PL

  „Aby móc skorzystać z tej oferty, należy kupić kwalifikujący się komputer z systemem Windows 7 w okresie od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r.”
  Kto dobrze poczyta, dowie się, że taki upgrade można zainstalować na innym komputerze, a niekoniecznie na tym nowo zakupionym. Ja na moim nowym notebooku zostawię siódemkę, natomiast ósemkę zainstaluję na kilkuletnim komputerze posiadającym oryginalnego XP.

 2. K 25 października 2012 w 10:04 - Odpowiedz

  Życzę powodzenia w instalacji 8-ki na starym komputerze. Ja na moim 7 letnim laptopie nie mogę tego zrobić, choć 7-ka działa. Wersję testową 8-ki można znaleźć w internecie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile