Jesteś tutaj:-, Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG udoskonala rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowegow oparciu o technologię V2X

LG udoskonala rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowegow oparciu o technologię V2X

LG Electronics przyspiesza rozwój rozwiązań bezpieczeństwa ruchu drogowego, które wykorzystują system vehicle-to-everything (V2X). System ten umożliwia pojazdom komunikowanie się między sobą, a także z otaczającą infrastrukturą i będzie odgrywać główną rolę w nadchodzącej erze autonomicznej jazdy.

We współpracy z rządem metropolitalnym Seulu, firma LG zakończyła niedawno wdrażanie zaawansowanego systemu zapobiegania wypadkom oraz zweryfikowała jego skuteczność i przydatność w strefach szkolnych w Seulu w Korei w ramach projektu Seoul Smart ITS 2.0 Deployment Project. Projekt obejmował wdrożenie opracowanego przez firmę systemu V2X opartego na sieci 5G, zwanego Soft V2X.

Soft V2X to usługa oparta na chmurze, która zbiera i analizuje szereg danych, w tym lokalizację, kierunek i prędkość pieszych oraz pojazdów. Dane te są następnie wykorzystywane do informowania kierowców i innych użytkowników dróg o potencjalnych zagrożeniach bezpieczeństwa ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. System może również informować o warunkach drogowych i sygnałach drogowych w pobliżu, łącząc się z inteligentną jednostką przydrożną (RSU), wyposażoną w kamerę AI. Łatwą w użyciu aplikację Soft V2X można zainstalować na smartfonie* i w prosty sposób zintegrować z różnymi połączonymi urządzeniami mobilnymi, takimi jak rowery elektryczne, hulajnogi elektryczne, motocykle, a także systemy informacyjno-rozrywkowe lub telematyczne w pojazdach.

Niedawna demonstracja technologii została przeprowadzona w strefach szkolnych, obejmujących dwie szkoły podstawowe i przedszkole w Gangseo-gu – na przedmieściach w zachodniej części Seulu – i objęła łącznie 6700 uczestników. W ciągu sześciu miesięcy Soft V2X wysłał ponad 40 000 powiadomień o zagrożeniach w ruchu drogowym do pieszych i pojazdów, przy czym 74,8% pieszych i 68,4% kierowców podjęło odpowiednie działania w celu uniknięcia potencjalnych wypadków poprzez zmniejszenie prędkości lub zmianę kierunku jazdy.

 

image processing20230612 53732 1b9rnjx

 

Projekt potwierdził, że Soft V2X, w połączeniu z infrastrukturą Inteligentnego Systemu Transportu (ITS), może w niezawodny sposób dostarczać różnorodne informacje i usługi związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Rozwiązanie LG okazało się również skuteczne w zwiększaniu świadomości użytkowników w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego – pomogło zminimalizować potencjalne ryzyko kolizji i zachęciło ludzi do zachowania odpowiedniej ostrożności w rzeczywistych warunkach drogowych.

Podczas 26. spotkania 5G Automotive Association (5GAA), które odbyło się 11 maja w Seulu, firma LG skorzystała z okazji, aby zaprosić 70 światowych producentów samochodów i ekspertów z branży do udziału w demonstracji technologii i do zaznajomienia się z funkcjami Soft V2X. Przybyli goście pozytywnie wypowiadali się o rozwiązaniu LG, zwracając uwagę na skuteczność powiadomień w czasie rzeczywistym, dzięki którym możliwe było pozytywne modyfikowanie zachowań tak, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo.

W przyszłości firma LG będzie dalej zwiększać użyteczność Soft V2X i udoskonalać świadczone przez system usługi na podstawie opinii uczestników projektu. Podczas wydarzenia testowego na nadchodzącym spotkaniu 5GAA w Detroit w USA w październiku tego roku, firma zaprezentuje bardziej zaawansowane rozwiązanie Soft V2X, które może oferować usługi dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań różnych rynków.

Biorąc pod uwagę niedawny wzrost zainteresowania bezpieczeństwem pieszych, dyskusje prowadzone przez rząd na temat ustanowienia współpracujących inteligentnych systemów transportowych nowej generacji (C-ITS) i innych branż wertykalnych, firma spodziewa się, że zainteresowanie Soft V2X będzie wzrastało.

 

Zapewnimy sobie pozycję lidera technologicznego w zakresie opartej na chmurze platformy mobilności dla bezpieczeństwa pojazdów i pieszych poprzez ciągłe badania i rozwój. – Je Yeong-ho, szef C&M Standard Lab. w LG Electronics

 

Autor |2023-06-12T16:40:02+02:0012 czerwca 2023 17:00|Kategorie: Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.