Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia-LG wprowadza na rynek wyświetlacz MicroLED dla wirtualnych studiów produkcyjnych

LG wprowadza na rynek wyświetlacz MicroLED dla wirtualnych studiów produkcyjnych

LG MAGNIT zaprojektowany z myślą o zaawansowanym tworzeniu treści oferuje doskonałą jakość obrazu i łatwą instalację

Firma LG Electronics ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego wyświetlacza LG MAGNIT (model LBAF) do produkcji wirtualnych treści. Nowy model ma ogromny ekran wykorzystujący najnowocześniejszą technologię MicroLED firmy i zapewnia najwyższą jakość obrazu dzięki głębokim czerniom i żywym, naturalnym kolorom. Nowy LG MAGNIT jest idealny do produkcji filmowej i multimedialnej: wyświetla renderowane cyfrowo obrazy w czasie rzeczywistym, a ponadto synchronizuje się z monitorami, kamerami, trackerami kamer i komputerami produkcyjnymi, co pozwala płynnie łączyć elementy wirtualne i nagrywane na żywo.

 

image processing20230524 4034912 zdvghq

 

Korzystanie z wyświetlaczy LED w celu zapewnienia realistycznego tła do nagrywania materiałów z prawdziwymi aktorami, prezenterami i obiektami na pierwszym planie staje się w branży telewizyjnej i filmowej coraz bardziej popularne. Nowy LG MAGNIT zaprojektowano specjalnie z myślą o studiach produkcji wirtualnej i scenach rozszerzonej rzeczywistości (XR). Ekran wykorzystuje technologię LED LG chip-on-board (COB) i ma 1,5-milimetrowy rozstaw pikseli, co zapewnia najwyższą jakość obrazu, funkcje i wygodę potrzebne do profesjonalnej produkcji treści. Dzięki zastosowaniu milionów samoświecących pikseli panele MicroLED firmy LG słyną z doskonałego kontrastu, żywych kolorów i dokładnego odwzorowania obrazu. Zdolność LG MAGNIT do wiernego wyświetlania cyfrowo renderowanych krajobrazów – niezależnie od tego, czy przedstawiają one prawdziwe lokalizacje, czy całkowicie wyimaginowane krainy – pozwala reżyserom urzeczywistnić ich artystyczną wizję.

 

image processing20230524 4034912 u8ws6l

 

LG MAGNIT do wirtualnej produkcji zapewnia wszechstronność, umożliwiając użytkownikom dostosowanie rozmiaru wyświetlanego obrazu oraz instalację w formie wiszącego lub piętrowego ekranu*. Struktura rozwiązania MicroLED firmy LG pomaga zmniejszyć zniekształcenia kolorów, aby zachować wierność obrazu przy szerokim kącie widzenia, dzięki czemu wyświetlacz sprawdzi się w konfiguracji z dużymi ekranami. Dodatkowo, co istotne dla twórców treści, którzy preferują efekt immersji, LG MAGNIT pozwala na wklęsłą krzywiznę do 10 stopni. Konstrukcja tego najnowocześniejszego wyświetlacza ułatwia również wyrównanie modułów względem siebie.
Aby uprościć konfigurację i zarządzanie, nowy LG MAGNIT oferuje wygodną instalację i konserwację. Wyświetlacz MicroLED firmy LG ma duże obudowy o przekątnej 90,4 centymetra i jest wyposażony w moduły panelowe i zasilacze, do których można uzyskać dostęp od tyłu. Specjalnie zaprojektowane rozwiązanie LG nadaje się do transmisji w jakości telewizyjnej i łączy nadzwyczajną wierność kolorów z przetwarzaniem wideo o niskim opóźnieniu i doskonałymi możliwościami HDR.

 

image processing20230524 4034912 we5ri8

 

Wysokiej klasy wyświetlacz MicroLED LG MAGNIT do wirtualnej produkcji jest nieocenionym narzędziem dla systemów telewizyjnych, studiów filmowych i scen XR. Pomaga reżyserom zobaczyć, jak ich kreatywna wizja ożywa. Dzięki współpracy z liderami branży LG będzie nadal ulepszać swoją linię rozwiązań MicroLED, oferując wielkoformatowe wyświetlacze dostosowane do unikalnych wymagań poszczególnych branż. – Paik Ki-mun, starszy wiceprezes i szef działu Information Display w LG Electronics Business Solutions Company

 

Od swej premiery w 2020 roku LG MAGNIT podniósł poprzeczkę pod względem jakości wyświetlania, wykorzystując technologię LG MicroLED, aby zapewnić bardzo dobrą jakość obrazu i wierne kolory. Zaprojektowana do użytku w różnych środowiskach linia MAGNIT obejmuje wyświetlacze do zastosowań domowych (model LSAD; rozstaw pikseli: 0,78 mm) oraz rozwiązania dla różnych sektorów biznesowych, w tym korporacji, handlu detalicznego i hotelarstwa (model LSAB; rozstaw pikseli: 0,78/0,9/1,25 mm).

Nowy LG MAGNIT będzie dostępny na rynkach na całym świecie począwszy od tego miesiąca.

 

Autor |2023-05-25T11:54:55+02:0025 maja 2023 16:00|Kategorie: LG, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.