Jesteś tutaj:-, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie-Nowe rozwiązanie LG do wentylacji budynków mieszkalnych zapewnia komfort w pomieszczeniach i oszczędność energii

Nowe rozwiązanie LG do wentylacji budynków mieszkalnych zapewnia komfort w pomieszczeniach i oszczędność energii

Opracowana przez LG wysokowydajna wentylacja z odzyskiem energii minimalizuje zużycie energii elektrycznej, zapewniając czyste i świeże powietrze w domu

Firma LG Electronics (LG) wprowadziła na rynek europejski centralę wentylacyjną ERV – swoje pierwsze rozwiązanie w zakresie wentylacji z odzyskiem energii do budynków mieszkalnych. W związku z tym, że wszystkie nowe budynki w krajach UE muszą być budynkami „niemal zeroenergetycznymi” (nZEB), a obywatelom UE zależy na ograniczaniu zużycia energii w gospodarstwach domowych, zapotrzebowanie na energooszczędne produkty, takie jak centrala ERV LG, jest większe niż kiedykolwiek.

Centrala wentylacyjna ERV to kompletne, wysokowydajne rozwiązanie do wentylacji domowej wyposażone w wielostopniową filtrację, które pomaga stworzyć przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz oszczędzać energię. Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją LG ThinQ™ i zapewnia wygodę użytkowania dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym poziomu drobnego pyłu i dwutlenku węgla oraz intuicyjnemu zdalnemu sterowaniu z dowolnego miejsca.

Odpowiednia wentylacja jest ważna dla utrzymania zdrowej przestrzeni życiowej, ponieważ usuwa nieświeże powietrze i zastępuje je czystym powietrzem z zewnątrz. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego wymiennika ciepła firmy LG nowa centrala ERV nie tylko zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza, ale także znacznie ogranicza straty energii – odzyskuje bowiem do 85% energii grzewczej1 zimą i 83% energii chłodniczej latem. Dzięki temu zużycie energii podczas pracy jest minimalne, co oznacza, że właściciele domów mogą potencjalnie cieszyć się niższymi rachunkami za energię elektryczną przy zachowaniu komfortu cieplnego w pomieszczeniach.

 

W centrali wentylacyjnej ERV zastosowano również kilka zaawansowanych technologii firmy LG w zakresie oczyszczania powietrza i zwiększania higieny, aby usuwać z powietrza szkodliwe cząsteczki i zarazki oraz utrzymywać optymalną wydajność produktu. Technologia UVnano™ zastosowana w wybranych urządzeniach gospodarstwa domowego LG, w tym w klimatyzatorach DUALCOOL, lodówkach i uzdatniaczach wody, zapewnia czysty przepływ powietrza, zapobiegając rozwojowi do 99,99% bakterii i wirusów na powierzchni filtra wstępnego ERV, który wychwytuje duże cząstki pyłu, zanim dostaną się one do domu. Jakość powietrza w pomieszczeniach dodatkowo poprawia zastosowany w urządzeniu filtr drobnego pyłu ePM1 95%, który wychwytuje ponad 95% drobnych cząstek pyłu.

Ponadto centrala wentylacyjna ERV LG zapewnia dokładne monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym dzięki zastosowaniu laserowych czujników pyłu i CO2. Użytkownicy mogą sprawdzać jakość powietrza za pomocą aplikacji LG ThinQ, opcjonalnego pilota przewodowego lub kompatybilnego sterownika inteligentnego domu. Wydajność wentylacji jest automatycznie dostosowywana do wykrytych poziomów pyłu/CO2, co zwiększa wygodę użytkowania. Podwójne laserowe czujniki drobnego pyłu pozwalają urządzeniu określić, kiedy należy wymienić filtr drobnego pyłu, powiadamiając o tym użytkowników za pomocą smartfona i przewodowego pilota.

 

Centrala wentylacyjna ERV LG skutecznie ogranicza straty energii, poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach i oferuje inteligentne rozwiązania dla użytkowników. Będziemy nadal rozwijać nasze technologie oczyszczania powietrza i rozszerzać ofertę wydajnych rozwiązań w zakresie wentylacji budynków mieszkalnych, aby zapewnić klientom czystsze powietrze, większy komfort i znaczne oszczędności energii – powiedział James Lee, dyrektor jednostki biznesowej Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Autor |2022-06-30T10:04:11+02:0030 czerwca 2022 10:04|Kategorie: Bez kategorii, LG, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Wydarzenia, Zdrowie|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile